Autor Zpráva
PeterJohnBlake
Profil
Dobrý večer,
Potřeboval bych vytvořit html, něco ve smyslu časovače. Potřebuji, aby se mi vždy v 0:00 změnil určitý text na text jiný a tyto texty si potřebuji psát sám. Bylo by možné mi nějak pomoci? Kdyby bylo potřeba, potřebuji, aby tato proměna proběhla 13, čili 14 textů, což znamená 14 dnů.
Mlocik97
Profil
Ak nevadi ze text zostane stale viditelny v zdrojakoch, tak staci vytvorit 14 elementov s ocislovanymi idckami, a nastavit display: none; a javascriptom nasledne zobrazis v pozadovany den pozadovany element... ale rozumenjsie je taluto vec riesit na server-sidu. Pak nebude dany text citelny ani v zdrojakoch.

Inak ty sa ptas hodne casto. Mozno bych ti navrhol doucovania.
PeterJohnBlake
Profil
Mlocik97:
a) mohl byste mi kod pripravit, abych do nej mohl jen texty dosadit? Je mi opravdu upne jedno, jestli to bude zitra, nebo za tri mesice, ale kdybych to delal sam, asi bych to dodělal tak v roce 2030, jestli vůbec. :D
b) co se týče doučování, přemýšlel jsem již o tom, ale bohužel to není a asi ještě nekrátce možné nebude. Důvody bych si s prominutím nechal pro sebe.:D
Mlocik97
Profil
PeterJohnBlake:
jestli chces, mozme na tvojom projekte spolupracovat.

Inak zajtra ti klidne ten kod poslu.
PeterJohnBlake
Profil
Mlocik97:
Spolupracovat? S takovou ochotnou a milou osobou mi bude potěšení.
Mlocik97
Profil
PeterJohnBlake:
najjednoduchší a najprimitívnejší postup je napríklad takto:

HTML časovač - živá ukázka

ja bych to bežne spravil ale úplne inak.
Tomášeek
Profil
Mlocik97:
Tak to je dobrý peklo, cos vytvořil :-D Kdyby těch textů nebylo 14, ale 365, na každý den v roce jeden, tak by ses upodmínkoval k smrti.

PeterJohnBlake:
Takto raději ne, ono to sice bude fungovat, ale pekelné to je až až. O tahání jQuery kvůli takové prkotině ani nemluvě.

Postup, jak se toto řeší elegantněji:
Ulož si hlášky do pole, vytáhni si datum z Date() a aktuální den použij coby klíč k tomu poli (pokud je textů 14, nebo lépe 16), použij modulo. Případně, vůbec to nemusíš vázat na konkrétní datum, můžeš použít rovnou "den v roce modulo 14".
Mlocik97
Profil
Tomášeek:
ja viem,... taky že píšem že je to najprimitívnejší postup.... a takyže kedže ja pracujem najmä s SPA/PWA aplikáciami a skoro všade mám k dispozici Angular, tak bych to riešil ešte úplne inak. Ale aj vo Vanilla JS, alebo v jQuery bych to řešil inak. Na if podmienku môžem dynamicky skladať string ktorá sa bude porovnávať s hodnotou id. a prechádzať to cez for cyklus. napr.

len okrem toho si myslím že keďže tazatel neumí ani základy HTML, tak takéto veci sú preňho už totálne španielskou dedinou, a preto sa snažím mu dávať skôr primitívne riešenia.
Tomášeek
Profil
Mlocik97:
Ono je lepší občas mlčet, než psát chujoviny a vydávat to za řešení. I když to nějak funguje.
Mlocik97
Profil
Tomášeek:
ono každý niekde začínal, a taky že na začiatku písal "chujoviny", nečakaj že týpek čo pred týždňom prvý krát uvidel HTML kód, že bude rozumieť určitým veciam. A okrem toho, nieje vhodne hodiť začiatočníka v plávaní z lode do mora...
ale ok, pošlem mu i lepšie riešenie. (p.s. taky bych text takéhoto typu mal v JSONe alebo XML)

a ten jQuery neni dôvod nepoužiť, žiadny projekt nieje taky, že by jQuery sa použil iba na jednu jedinú vec.


+ konkrétnejšie toto bych robil na server-sidu.
pcmanik
Profil
Mlocik97:
Píš spisovnou slovenčinou alebo češtinou, tak ako je v pravidlách. Tie tvoje výplody sa nedajú čítať.
Keby si rovno navrhol správne a funkčné riešenie diskusia sa nemusí ďalej rozvádzať.
Mlocik97
Profil
tak nech sa páči správnejšie riešenie

array = ["dnes je prvy den",
         "dnes je druhy den", 
         ...
        ]
day = ...;

document.getElementById("text").innerHTML = array[day-1];
pcmanik
Profil
Mlocik97:
Vzhľadom na to že sa pracuje s textom bude vhodnejšie - rýchlejšie použiť property textContent (Podpora od IE9 vrátane).
Mlocik97
Profil
pcmanik:
ja v innerHTML nevidim problem, a rychlejsie to ani nebude,.. zas o stotiny sekundy nejde
PeterJohnBlake
Profil
Velice Vám všem děkuji za pomoc. Vyzkouším všechny možnosti a nakonec se uvidí, která pro mne bude nejpřehlednějši a nejpoužitelnější. Ještě jednou děkuji


Mlocik97:
A ještě, mohu Vás požádat o vytvoření živé ukázky toho html kódu, který jste vlastně jako jediný poslal v komentáři a ne živou ukázkou? A ještě bych Vás chtěl požádat, jestli byste se mi ozval na email: matejtrnka@email.cz, abych nazahltil celou diasuzi JPW, kdybych ještě něco potřeboval a že asi budu? Díky.
Mlocik97
Profil
PeterJohnBlake:
na mail som vam uz psal poobede. Zivu ukazku Vam dodam zajtra. (alebo ešte dnes)


PeterJohnBlake:
HTML časovač - živá ukázka
dnes sa zobrazí hrozno, a 28.12. to bude banán, a potom slivka
PeterJohnBlake
Profil
Mlocik97:
Díky. Na email jsem uz odpověděl a múžem se domluvit dál.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0