Autor Zpráva
fismil
Profil
barva odkazu se nemění:
zadáno do souboru css, ale i do stránky (obdobně)
<!-- pokus o změnu barvy nepracuje = mimo HOVER vždy fialová, podtržení ano = ??-->
a:link    { color: black; text-decoration: none} <!-- pokus o změnu barvy nepracuje = fialová, podtržení ano = ??-->
a:visited    { color: purple; text-decotation: underline } <!-- pokus o změnu barvy nepracuje = fialová, podtržení ano = ??-->
a:active    { color: red } <!-- pokus o změnu barvy nepracuje = fialová, podtržení ano = ??-->
a:hover  { color: green; text-decoration: underline } <!-- pokus o změnu barvy pracuje = dle zadání, podtržení ano = ??-->
Keeehi
Profil
fismil:
Funguje to úplně v pořádku.
a:link barví jen adresy které jsi nikdy nenavštívil. Jelikož to vidíš fialové, tak to nikdy neuvidíš, protože na tom linku už jsi byl. Tedy do doby než si smažeš historii prohlížení nebo použiješ anonymní mód. Pak bys to viděl.
a:visited - s tím evidentně nemáš problém
a:active - je aktivní na ten krátký okamžik mezi kliknutím a než se načte nová stránka. Důvodem proč tohle nevidíš je to, že za tím máš hover který ti to přepíše. Protože když jsi na to kliknul, tak to bylo myší, tudíž jsou aktivní oba styly. Viděl bys to, pokud bys z toho myší odjel. Což v té rychlosti asi nestihneš. Stačí ale jen přehodit pořadí active a hover a už to uvidíš.
a:hover - to bys běžně měl vidět. Jestli máš problém i s tím, tak problém bude i trochu někde jinde, viz dále.
Pro ověření, že to opravdu funguje jsem připravil ukázku.

Ještě potřebuješ vědět, že selektor a:něco nemusí být zrovna nejsilnější. Vlastně jde o jeden type selector a jeden class selector. Pokud máš někde v kódu třeba div.content a {color: #abcdef} což by nebylo nic neobvyklého, tak tenhle selektor by byl silnější než ty tvoje a ty by se tedy nikdy neaplikovaly. Takže pokud ti to nefunguje, tak to může být klidně tím, že si to někde přepisuješ. K živé ukázce přístup nemáme, takže ti nemůžeme říct, co přesně by to mohlo způsobovat.
Bubák
Profil
Keeehi:
a:active - je aktivní na ten krátký okamžik mezi kliknutím a než se načte nová stránka.
Active je aktivní od doby stisknutí myši, pokud budu stisknuté tlačítko myši držet několik sekund, tak to bude několik sekund. Standardně se kliká tak rychle, že si změny na active člověk ani nevšimne.
Keeehi
Profil
Bubák má samozřejmě pravdu. Důležité na tom je to, že v typickém případě stav :active trvá chviličku. A hlavně že na pořadí :active a :hover záleží. Protože v typickém případě, když je aktivní :active tak v tu samou chvíli bývá aktivní i :hover. Proto by měl být :active až po :hover.
fismil
Profil
Keeehi:
jsem na fismil@seznam.cz děkuji
Keeehi
Profil
fismil:
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 7. Nechtějte, aby vám lidi posílali odpověď mailem. Je-li veřejně dostupný dotaz, má být veřejně dostupná i odpověď.
fismil
Profil
Keeehi:
Nechtěl jsem obtěžovat svou natvrdlostí, když je patrně vše jednoduché.
Mně to nejde...
lionel messi
Profil
fismil:

Bez živej ukážky sa asi nepohneme.
Keeehi
Profil
fismil:
Nechtěl jsem obtěžovat svou natvrdlostí, když je patrně vše jednoduché.
Mně to nejde...
Nikoho neobtěžuješ. My ti rádi poradíme. Jen tu máme pravidlo, že věci řešíme zde na fóru a ne po emailech. Řešení si tady můžou přečíst i další lidé se stejným problémem. Kdybychom ti to posílali emailem, nikdo se k tomu nedostane.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0