Autor Zpráva
ondra256
Profil
Ahoj,

existuje pojem jako "Fluidní web"? Tzn. když si zobrazím web na velké televizi, tak vidím jeho obsah přes celou šířku obrazovky.
Klasické weby fluidní nejsou a obsah je zobrazen jen uprostřd obrazovky na šířku např. 1200px.

Bych si o tom něco rád přečetl, ale nemůžu najít žádný pěkný článek, kde by bylo rozepsáno, ve kterých případech se to používá atd..
Nevíte zda existují nějaké pravidla kdy to použít a kdy to není vhodné použít? např, předpokládám, že pokud mám nějakou stránku kde mám články (např. idnes), tak by se ten text četl velmi obtížně pokud by byl web fluidní. Ale třeba u eshopů, kde mám výpis produktů to už je vhodné použítí nebo ne?
anonym_
Profil *
ondra256:
Kdybys tento výraz použil (hledal) v angličtině, našel bys milion výsledku. Někdy se tomu také říká responsive design.
N71
Profil *
ondra256:
Tak odpověděl sis vlastně sám. Délka textového řádku by neměla překročit nějakou rozumnou mez, jinak už je to jen na designerovi, jak to vymyslí. Sestavit web, který využívá veškerou volnou plochu přeuspořádáním bloků, je samozřejmě pracnější. Takže to velká část webů nedělá.
breeta
Profil
Čím větší rozsah udržuješ, tím více je to pracnější tak se nejvíce dělá od cca1600px níže ... příklad grid boostrap getbootstrap.com/docs/5.1/layout/grid/#grid-options
Anonymni
Profil *
ondra256:
Zabal obsah do <div>, nastav mu šířku (v tvém případě 1200px) a nastav vnější okraje divu na margin: 0 auto;.
Bubák
Profil
Anonymni:
To, co popisuješ, je web s fixní šířkou, nic fluidního na tom není.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0