Autor Zpráva
err
Profil *
Ahoj, budu mít nové stránky a budu tam mít i jazykové mutace... jak by měla podle vás vypadat url adresa?

1) mojedomena.cz/article/nazev-mojeho-clanku
nebo
2) mojedomena.cz/cs/article/nazev-mojeho-clanku

pokud to druhé, co by mělo být jen na indexu? také česká mutace nebo přesměrování?
nebo to první a do meta tagu bych anpsal toto?
<link rel="canonical" href="mojedomena.cz/cs/article/nazev-mojeho-clanku" />

u cizojazyčných to je jasný:
mojedomena.cz/eng/article/name-my-article
mojedomena.cz/de/article/der-titel-meines-artikels
RastyAmateur
Profil
1) Rozhodně ne eng, ale raději en, viz ISO 639-1.
2) Jestli se rozhodneš pro tvojí verzi 2, tedy vždy s prefixem, je z mého pohledu lepší dát na index přesměrování. Ale viděl jsem už obojí. Záleží na tobě.
3) Také bych se zamyslel nad tím, jestli mít "mojedomena.cz/cs/article/nazev-mojeho-clanku" a nebo "mojedomena.cz/cs/clanek/nazev-mojeho-clanku", když už plánuješ překládat i názvy článků.

Konec konců, bude to tvůj web a dokud to bude fungovat a budeš s tím spokojený, tak jsou tyhle drobnosti asi jedno...
anonym_
Profil *
err:
Jestli bude česká (výchozí) mutace na /cs/, nebo bez prefixu přímo v rootu té domény, je jedno. Používá se obojí a pokud bude většina návštěv na ten primární jazyk, nechal bych ho bez prefixu.

Ve výsledku to bude jedno, zbytečně přeceňuješ význam URL. Stejně tak je dobře mít v každé mutaci přeložený název článku (čili /cs/article/nazev-clanku, /en/article/article-name), na té vatě article tolik nesejde, jestli bude přeložená nebo ne. Přeložené to bude vypadat lépe, ale nic to neovlivňuje.
err
Profil *
anonym:
Četl jsem že pokud je duplicitní obsah tak google robot banuje... ale pokud bych poižil to s /cs/, co by mělo být na stránce bez značky jazyka? Přesměrování?
Keeehi
Profil
err:
google robot banuje
Spíše si vybere jen jednu verzi. Pokud mu chceš říct kterou, použiješ k tomu ten kanonický meta tag, který zmiňuješ v prvním příspěvku.
Kajman
Profil
err:
co by mělo být na stránce bez značky jazyka? Přesměrování?

Na home bych dal jazyk, který dle prohlížeče preferuje návštěvník
Accept-Language - HTTP | MDN
a přes canonical nastavil jednoznačnou cestu (ty dlouhou s určením jazyka) té stejné stránky.
anonym_
Profil *
err:
O duplicitach jsem nepsal. Psal jsem, ze je jedno, jestli to bude v rootu nebo za virtuální složkou s jazykem.

Pokud to bude ve složce, z HomePage bych volil redirect na defaultni jazyk. Řešení Kajman se mi moc nelíbí (na jedné URL různé obsahy pro různé lidi, resp. stroje).
Kajman
Profil
anonym:
Home google.com to tak má také. Prvotní jazyk je dle nastavení prohlížeče. Myslíš, že to mají špatně a měli by to opravit?

Pokud uživatel hledá text, díky canonical url půjde z vyhledávače již na přesný jazyk, ve kterém hledání našlo chtěné fráze. Když bude někde odkaz na home bez určení jazyka, googlebot tam uvidí angličtinu, seznambot češtinu. Neviděl bych v tom problém.
Keeehi
Profil
A pokud by bylo žádoucí, aby google bot viděl na homepage češtinu, dala by se na to v kódu přidat výjimka.
anonym_
Profil *
Kajman:
Neříkám, ze je to špatně a měl by to Google opravit. Kde to vidíš?

Google na ho nemá žádný obsah, takže tam je to úplně jedno. Za mě nedává smysl, abych viděl na jedné URL rozdílný obsah jen podle toho, jaké vezmu do ruky zařízení (jedno mám lokalizované do CZ, druhé do EN).

Každopádně pokud bude dobre nastavené kanonizovani, etc., řešíme problém, který není. A i kdyby nebylo nastavené, bude ta HomePage ignorována a indexovány jednotlivé podstránky s relevantním obsahem. Za sebe jsem tím vyjádřil jen svůj názor, který je poškozen roky v oboru. A psal jsem přímo nelíbí (subjektivně), nikoliv je špatně.


*podlozen roky v oboru

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0