Autor Zpráva
exteragillen
Profil *
Dobrý den, dostal jsem teď svoji první zakázku a chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi do začátku trochu poradili.

Jde o web pro místní spolek. Zajímalo by mě hlavně na čem to mám stavět. Je podle vás dobrý nápad budovat takový web na HTML5 nebo mám z důvodu kompatibility radši stále používat starší řešení, kdy budu všechno cpát do divů? Uvažuju takhle právě z toho důvodu, že jde opravdu o lokální spolek a radši bych měl pořešené i starousedlíky s XPčkama a Internet Explorerem. I když je pravda, že tam bude zřejmě problém i s https. Je tohle vůbec správné uvažování nebo se tímhle nemám vůbec zaobírat a celé to dělat v HTML5?

Klient chce víceméně statickou stránku, kde se tu a tam upraví nějaký údaj nebo přidá/odebere některá sekce. Víceméně má ale takovou představu, že se o web nebude zajímat a informace se tam budou měnit velmi zřídka/vůbec. Takže bych vzhledem k nenáročnosti použil klasický systém html souboru + css + js. CMS typu WordPress mi v tomhle případě přijde až moc overkill. Kde je takový web podle Vás dobré hostovat s ohledem na nízkou náročnost a v podstatě nepotřebu PHP? Bez vložených reklam a častých výpadků.

Měli byste případně ještě nějakou radu do začátků na co si obecně dát pozor?
Radek9
Profil
exteragillen:
Je podle vás dobrý nápad budovat takový web na HTML5 nebo mám z důvodu kompatibility radši stále používat starší řešení, kdy budu všechno cpát do divů?
Použití divů se podle mě nijak nevylučuje s HTML 5. Jestli si pod HTML 5 představuješ ty sémantické tagy typu article, section, footer apod., tak ty s trochou snahy budou fungovat i ve starších prohlížečích.

radši bych měl pořešené i starousedlíky s XPčkama a Internet Explorerem
Samozřejmě záleží, jestli je to požadavek. Pokud ano, tak se s tím asi budeš muset nějak popasovat. Pokud ne, tak bych bral v potaz asi jen relativně aktuální verze Chromu, Firefoxu a Safari.

Kde je takový web podle Vás dobré hostovat s ohledem na nízkou náročnost a v podstatě nepotřebu PHP? Bez vložených reklam a častých výpadků.
Na statické stránky (klidně generované nějakým scriptem) podle mě úplně bohatě stačí GitHub Pages.
michal_tal
Profil
Na hostování můžeš vyzkoušet případně i hz.cz a nebo subreg.cz nabízí taky u domén free hosting myslím ale jen do 10MB. Případně www.gigaserver.cz/webhosting/zakladni-webhostingove-tarify který nabízí super levný hosting, a funguje hezky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0