Autor Zpráva
Majim
Profil *
Stránky mám stále ještě jen ve svém PC jsou to mé první a stále na nich pracuji. Při zadání barev tagy :
<body bgcolor="rgb(102,217,255)" text="black" link="gren" vlink="blue" alink="red" > mi stále svítí odkazy barvou udanou u vlink"blue", což si myslím, že mají být jen už navštívené odkazy. Barva udaná u link"gren" se mi nezobrazuje, což si myslím, že by měli svítit všechny nenavštívené! Alink funguje dobře když na odkaz zrovna klikám. Když zadám jen body bgcolor="rgb(102,217,255)" tzn barvu pozadí, tak odkazy (pracují s barvamy) tak jak si představuji, že by měly, ale bohužel s barvamy které se mi nelíbí:-(( Čím to může být? Že nejsem na netu asi ne, že, nebo barvou pozadí?
Díky za vaše reakce a rady.
Timy
Profil
Majim
Ono to bude lepší udělat přes kaskádové styly, mohu-li doporučit.

<style>
a{color:green}
a:visited{color:blue}
a:hover{color:yellow}
a:active{color:red}
</style>

http://www.jakpsatweb.cz/css/
Majim
Profil *
Timy !

K čemu se vztahuje a{color:green} ?
Barvu pozadí jsem nechal v body a tebou doporučované jsem umístil do head.
Ta zelená se mi nikde nezobrazuje a již jednou navštívené odkazy mají stále modrou barvu!?
Co můžu dělat blbě, nebo chci moc?
Timy
Profil
Majim
Ta zelená se mi nikde nezobrazuje a již jednou navštívené odkazy mají stále modrou barvu!?
Tak pokud používáš zápis vlink="blue" tak je jasné, že všechny navštívené odkazy budou modrou barvou a zpátky na zelenou se už nevrátí, leda bys mazal historii prohlížeče.

K čemu se vztahuje a{color:green} ?
Ke všem odkazům, ale momentálně, při tomto způsobu a pořadí zápisu hlavně k nenavštíveným odkazům. Můžeš to zapsat přesněji jako a:link{color:green}
Majim
Profil *
Hurá!
Jo je to tou historií prohlížeče!
A je po problému:-)
No přijdou další:-(

Zatím moc díky!

A proto, když už začnu používat tyhle závorky{} jaká je prosím klávesová zkratka abych nemusel přepínat na En?
PerToon
Profil
Alt 123 {
Alt 125 }
Majim
Profil *
Díky!
HHPZ
Profil
<body bgcolor="rgb(102,217,255)" text="black" link="GREN" vlink="blue" alink="red" >
Neměla by být zelená spíš green? Gren přece nemůže fungovat.
<body bgcolor="rgb(102,217,255)" text="black" link="green" vlink="blue" alink="red" >
Timy
Profil
PerToon
IMHO... tohle je jednodušší:
{ pravý alt + b
} pravý alt + n
PerToon
Profil
Timy - nějak sem zamrzl u číselných kódů... starýho psa novým kouskům nenaučíš... :-/
habendorf
Profil
Nebo taky shift + pravý alt + { a shift + pravý alt + }
Jsou to ty dvě klávesy vpravo od "p".
habendorf
Profil
Teď ještě koukám, že Timyho způsob s b a n mi nefunguje (?).
Timy
Profil
habendorf
Teď ještě koukám, že Timyho způsob s b a n mi nefunguje (?).
Nic si z toho nedělej, mně zase nefunguje ten tvůj ;-).
habendorf
Profil
Holt asi různé klávesnice :o)
Choco-tux
Profil *
Nazdar no hele mohl bych se zeptat jak se zbavit barevného označení link a vlik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0