Autor Zpráva
sulc
Profil *
prosim o radu - mám textový soubor - a potřebuju zjistit, v jakém kódování je uložen. Jestli je to charset=iso-8859-2, nebo Windows 1250 apod. Umí to nějaký editor ukázat? Nebo jak jinak to poznám?
Díky
ReweR
Profil
No to bude někde v nastavení internetu a windows xp by to měl zobrazit ve frontpagy při výběru kódování ,ale nejsem si vůbec jistý xp nemám a s frontpagem nedělám takže nevím. Ale jedno vím, že když si trošku počkáš na windows Vista tak to najdeš v nastavení computeru
PerToon
Profil
ReweR - každá stránka může být uložena v jiném kódování.
sulc - Někdy se to dá zjistit přímo v html souboru v tagu meta, ale tam si může autor napsat co chce ať to uloží v čemkoli. V Total Commanderu se při zobrazení pomocí F3 dá najít v jakém je to kódování a znakové sadě (myslím)
sulc
Profil *
Pro Rewera: to je nedorozumění. Proč mluvíš o internetu a Windows? Navíc Windows nepoužívám takže čekat na Vista urcitě nebudu.

Každý texťák je přece jednoznačně uložen v nějakém charsetu. Je to vlastnost toho souboru, stejně jako třeba jeho datum poslední modifikace atd. Proč to není někde jasně vidět?
Dostávám podklady které umisťuju na net v různých charsetech, je to někdy třeba v polštině, tak to potřebuju rychle vidět, v čem to je uložený.
Díky a pardon jestli to neřikám jasně.
Takže nevíte o nějakém pgmu, který mi to umí říct? Třeba ten Total commander, je mi divný, že by to neuměl ale nenašel jsem to.
díky moc.
Kajman_
Profil *
Používám jEdit s pluginem z
http://atom.mamto.cz/projekty/jedit/CodePageChanger/

Občas se stane, že to nepozná, ale většinou to odhadne správně.

Možná je lepší použít české programy, protože bývají lépe vyladěny... easypad, pspad... ale tyhle jsou jen pro windows.
ah01
Profil
Každý texťák je přece jednoznačně uložen v nějakém charsetu. Je to vlastnost toho souboru, stejně jako třeba jeho datum poslední modifikace atd.
- to bohužel není, takže to jednoduše zjistit nejde.
Pachollini
Profil
PSPad to detekuje celkem slušně, ale ten je pro Windows.
habendorf
Profil
Pachollini: PSPad to detekuje celkem slušně

Zrovna nedávno jsem zjistil, že to není pravda :o(
jozob
Profil
sulc
Pokiaľ používaš GNU/Linux, štandardným nástrojom v KDE je KWrite. Ten rozpoznáva všetko bezchybne, ešte som nenarazil na žiaden problém. Zistiť, poprípade zmeniť sa tu dá kódovanie v menu Nástroje->Kódovanie (Tools->Charset). Tu najdeš na výber všetky možné kódovania od tých veštkých možných divných Microsofťáckych cez orientálne východoázijské (eucjp, tis620 atď (-: ) až po 8 alebo 16 bitové UTF...
Pachollini
Profil
habendorf
No, pravda je, že pokud dostane UTF-8 s málo non-ASCII znaky, občas ho překřtí na kameníky, což mě pěkně s***, ale jinak je fajn.
BTW: máš poslední verzi? Připadá mi dost vylepšená.
habendorf
Profil
Pachollini: Měl jsem 4.3.2, už jsem upgradnul. Velice mě potěšila jedna věc - konečně se dá nastavit po kolika řádcích má scrollovat kolečko myši. Třeba je lepší i to rozpoznávání kódování, zatím nevím.
habendorf
Profil
Pachollini: Je to OT, ale rychle se vracím ke starší verzi PSPadu, 4.5.0 má brutální chyby.
koudi
Profil
habendorf
Já mam 4.5.0 a žádných brutálních chyb jsem si nevšiml - co máš konkrétně na mysli?
habendorf
Profil
Některé soubory mi vůbec neotevře - např. index.php z wampserveru. Nebo třeba pokud dám zobrazit kód této diskuze - neotevře. Asi to souvisí s http://forum.pspad.com/read.php?f=4&i=2891&t=2891
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0