Autor Zpráva
esemeska
Profil
Myslite, ze je to uz dnes mozne delat weby na takove rozliseni abych nenastval moc uzivatelu?
Nejsou nekde nejake stats, kdo ma jake rozliseni?
Timy
Profil
esemeska
http://toplist.cz/global.html 10% je ještě docela dost...
djlj
Profil
Podle mých statistik má zhruba 10-15% uživatelů 800x600.. takže pořád dost :).
Radek Hrabůvka
Profil
Hezky v grafu http://history.toplist.cz/stat/?a=history&type=3 - odkaz pro graf je v prvním řádku příslušné global tabulky.
stribny
Profil
Zase na druhou stranu ma cim dal vice lidi zas hodne velke rozliseni. Takze doporucuju: aby to na 1024x768 vypadalo co mozna nejlepe. A co se tyce 800x600, tam to nemusi byt uzasne, jen aby nevznikl horizontalni posuvnicek. Tak to vidim ja.
Ivorius
Profil
to stribrny, takže v konečném důsledku stejně koduješ na 800*600 :)

nehledě na to, že spousta lidí má větší rozslišení ale používá spoustu postranních lišt. Jo a nezapomeňte na nástup PDA
esemeska
Profil
omg, to existuje? 1600 x 1200 :)...to si ten web musi prohlizet pres mikroskop :)
kecy
Profil *
no, ono nezalezi jenom na rozliseni, ale na velikosti vnitrku okna. treba se mi stava, ze je web "optimalizovany" na 1024 ahazi mi to posuvnik, ptrz to ma presne 1000 nebo kolik px a ja pouzivam listu all in one sidebar, ktera dela asi 30 px prouzek =) a taky nemam rada maximalizovany okno (s kterym vsichni designeri pocitaj), ale treba 20 px vykukujici plochy po strane, to uz je takova uchylka =) a kdyz se pak otevrou zalozky, to je scrollbarova jizda =) jenze kdyz mate jenom notebook - at zije miniaturizace... o esteticky uzasnosti uzkejch layoutu se radsi rozplyvat nebudu, protoze si umim predstavit sirku 1600 (ale kdo tam zas ma max. okno) a web jako 500px prouzek uprostred (nebo jeste lip vlevo) musi bejt uzasnej! sorry za tu dylku, ale s mym mini displayem mi to dost leze krkem, takze na 800x600 uzcite optimalizovat!!
stribny
Profil
K tomu jestli to pak neni maly: prece zalezi na jak velkem monitoru to dane rozlisko mam.
mjkl
Profil *
podle mých statistik má taky dost uživatelů 800 na 600 ale když použiješ procentuální velikosti třeba pokud tam máš <iframe> tak se ti ta stránka dicky vejde na celou obrazovku, ale musíš si to dobře propočítat aby ti celej web dal 99%, protože když to bude 100% tak už ti to bude trochu rolovat
Error
Profil
Zázrak dneska jsem se na toto chtěl ptat :D Já už jsem dokonce chtěl optomalizovat na 1280x1024 :/ né ale na to 1024x768 už chci tet jít.. Co mě zbývá apsolutně na stránce nemám místo.. Mám už tolik menu že to do jednoho sloupca skoro nenacpu..
A nějaký robalovačky přes css nechci..

Za jak dlouho zhruba vymizí optimalizace 800 x 600 ? Za rok? To bych akorát technicky stihl předělat svůj web :D A nachystat ho...
nonewood
Profil
to je teda ohromný zázrak..., že se někdo zeptal na rozlišení.... už tu bylo toto téma 2 měsíce...
Error
Profil
Nejlepší je dělat stránky aby se sami optimalizovali na rozlišení uživatela. (Né vždy!)
vladecek
Profil *
mne sa osvedčilo robiť "polopružný web" na rozlíšenia od 800x600 do 1024x768
esemeska
Profil
vladecek
hm, to zkusim ;) (o 4mesice pozdeji :D)
iwwi
Profil
Když jsem četl tuto diskuzi, tak jsem se podíval do statistik svých stránek a zjistil jsem že nižší rozlišení než 1024 x 768 má denně 3 - 10% návštěvníků a to ještě často zahraničních. Takže já bych to zase až tak neřešil. Ostatně Opera má funkci, která stáhne stránku do okna.
petr6
Profil
Ostatně Opera má funkci, která stáhne stránku do okna.
Ale zkus se podivat, kolik procent tvych navstevniku ji pouziva
stribny
Profil
Plelete si pojmy. Když budu web "optimalizovat" na 1024x768, neznamená to nutně, že se mi to na 800x600 rozsype.
Joker
Profil
Když budu web "optimalizovat" na 1024x768, neznamená to nutně, že se mi to na 800x600 rozsype.
To je přesně ono...
Osobně bych preferoval optimalizovat web pro 1024x768 s tím, že v 800x600 a 1280x1024 bude stále vypadat velmi dobře a v ostatních rozlišeních bude alespoň použitelný.

edit: To znamená, že například v 800x600 se mi web nerozsype a například v 1600x1200 nebude stránka úzký bílý proužek s malým černým textem na obrovské ploše křiklavě oranžového pozadí (zkuste si to pak přečíst)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0