Autor Zpráva
MazeGen
Profil
Ahoj,

v posledních týdnech připravuju vlastní (a první) webové stránky o programování. Jde o nadšenecký, nevýdělečný projekt pro užší okruh programátorů.

Protože sem už dřív začal používat XML a jeho možnosti mě nadchly, rozhodl sem se, že moje stránky by mohly být v kompletně v XML a tím bych mohl využít vlastnosti, které (X)HTML postrádá. Podle všeho by nápad v IE 6 a Firefox fungoval, zjistil sem ale, že Opera řady 8.x nedokáže při zobrazení stránky transformovat do HTML - zobrazuje se pouze neformátovaný text. Z tohoto důvodu sem od nápadu upustil.

V této chvíli mám pořád hotovo jenom minimum (on-line ještě není nic). Právě jsem zjistil, že nová Opera řady 9 už ale tuto transformaci umí (i když sem to osobně nezkoušel), takže mám pocit, že realizaci nic nebrání. Vím, že existují další prohlížeče, ve kterých sem netestoval (např. Safari), ale vzhledem k jejich nízkému podílu mezi používanými prohlížeči sem ochoten je ignorovat.

Jaký je váš názor? Protože ve věcech webu sem začátečník, rád bych věděl, jestli neexistují další zábrany pro realizaci tohoto nápadu.
halogan
Profil
Jestli jsem dobře pochopi:
http://www.w3schools.com/xsl/xsl_browsers.asp
http://www.tkachenko.com/blog/archives/000422.html
MazeGen
Profil
Ano, to je ono.

Správně se tomu teda říká "podpora XSLT na straně klienta" - to je to, o co mi jde.
MazeGen
Profil
První verze stránek už je prakticky hotová a je v XML. Tady sou moje zkušenosti:

Firefox funguje velice dobře, neměl sem problém s žádnou transformací.

IE 6 nakonec zklamal :( V některých případech má u generovaného kódu problémy s CSS (bere jenom něco).

Opera zklamala nejvíc. I nejnovější 9.01 má problémy, konkrétně to vypadá, že si nedokáže poradit s XSLT funkcí document(), kterou používám na více místech.

Takže sem došel k tomu, že na vlastní XML je na web pořád moc brzo, pokud člověk nechce podmínit přístupnost na používání Firefoxu.

IE 7 by ale už měl běhat líp a Opera to snad brzo taky dotáhne, takže snad v blízké budoucnosti...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0