Autor Zpráva
Keita
Profil *
Ahoj, nejsem profík při tvorbě webových stránek, ale chtěl bych se alespoň přiblížit profesionálním stránkám. Nemohl by mi tu nějaký odborník vyjmenovat prohlížeče ve kterých testujete jestli se stránka správně vykresluje? Prosím všechny. Mám nainstalované tři základní (FireFox, Opera, IE, a balíček MSIE). Mnohokrát děkuji, moc byste mi pomohli...
Mistr
Profil
Čím více prohlížečů, tím samozřejmě lépe. Osobně si myslím, ač nejsem žádný profík, že by Tebou vyjmenovaná plejáda prohlížečů mohla stačit. Snad bych ji ještě rozšířil o Mozillu.
Radek Hrabůvka
Profil
Snad bych ji ještě rozšířil o Mozillu.
Kterou? Já myslím, že Mozilla Firefox stačí.
Keita
Profil *
Mistr: Určitě, jen by mě zajímalo, jestli nějací profíci ještě operují někde jinde. Mimochodem ses trošku upsal Mozilla je samozřejmě totéž co FireFox pokud mě v tuto hodinu smysli nematou...
habendorf
Profil
Mozilla je samozřejmě totéž co FireFox pokud mě v tuto hodinu smysli nematou...

No tak totéž to není, ale oba využívají renderovací jádro Gecko, takže Mozillu jako takovou opravdu nepotřebuješ.
Mistr
Profil
Keita
Nematou Tě smysly, Firefox má skutečně své kořeny v Mozille. Alespoň tedy pokud já vím.
habendorf
Profil
Jinak pro win je IE + FF + O skutečně dostačující.
thingwath
Profil
Firefox 1 odpovídá Mozille 1.7, Firefox 1.5 odpovídá Mozille 1.8 (Seamonkey 1.0). Firefox 2 postrádá zásadní vnitřní změny, takže se o něm nemá moc cenu bavit. Firefox 3 by měl přinést změny zásadní, ale o tom teď nemá cenu mluvit.
Miloš
Profil
Osobmě používám:
Opera (výchozí, v té primárně kontroluji, je to můj výchozí prohlížeč); verze do nedavna 8.5x, nyní 9.0 (ne beta!)
Po vytvoření stránek, respektive jejich funkčního prototypu, testuji odlišné chování v:
FF 1.5.0.4 – asi poslední verze
IE 5.0, 5.5 a 6 (MSIE developer pack)
A odlaďuji případné drobné nesrovnalosti; praxí dojdeš k tomu, že povětšinou odlišné chování odhadneš předem a kontroulou se toliko ujistíš, že jsi postupoval správně.

Když mám hodně dobrou náladu, zkouším Konqueror , FF a Operu pod Linuxem; občas se divím a ladím…
Safari zkoušet nemohu, Macka nevlastním.

BTW 1) Starší verze prohlížečů (vyjma IE) netestuji – spoléhám na to, že má-li někdo důvod nepoužívat IE, pak má povětšinou i aktualizovaný prohlížeč.
BTW2) Totálně minoritní prohlížeče ignoruji.
BTW3) Stránky (sémanticky +- košér) zkouším jednak bez stylů (s obrázky i bez), druhak bez obrázků (obdobně).
Miloš
Profil
PS.: Ono plusminus košér znamená, že používám ul místo menu (strict; pro mě přehlednější co do boxmodelu + nepotřebuji deprecated konstrukce) a občas místo ul pro menu používám <p> v řádku (bez <br>), aby v nestylovaných nebylo nutno v menu řádkovat (ve fungujícím CSS to dislpay:block změní).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Jen malá technická připomínka: Standardní režim v Exploreru nepotřebuje Strict DTD.
Miloš
Profil
Chamurappi
Standardní režim v Exploreru nepotřebuje Strict DTD.
Jistě, ale mně šlo o STD ve všech třech prohlížečích a pak jsem nemohl volit jinak, pokud jsem nechtěl psát v XHTML, což jsem opravdu nechtěl. Píšu tedy v HTML 4.01 strict a plně mi to vyhovuje.
Keita
Profil *
Tak díky moc za odpovědi. Vidím, že mi to asi stačí...
Keita
Profil *
Co ještě takkový Netscape 4, 6, 7, je dobré ho mít? Nebo reaguje poměrně stejně jak Mozilla. Díky
otaznicek
Profil *
to ne. mozna netscape 8, ale bude podobnej jak mozilla (je to gecko).
kola
Profil *
Tak ještě poslední dotaz zkratka (NN4) je určena jakému prohlížeči, nějak jsem to na jakpsatweb nepochopil?
otaznicek
Profil *
netscape navigator 4 (dnes nezscape browser) - ctyrka je desne zastarala, tim se uz nezabejvej...
Pachollini
Profil
Netscape Navigator 4.
Bubák
Profil *
Netscape 4.x už nikdo nepoužívá (leda na pokusy) a skoro žádná stránka v něm nefunguje. Když jsem naposled před rokem zkusil NN 4.73, tak jediná stránka, co vypadala normálně, byla stránka Netscape.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
<!doctype html> vyvolá standardní režim ve všech. Transitional DTD s URL také, až na Mozillu, která pak užívá skoro-standardní režim. V Mozille tímhle přepínačem nikdy není ovlivněn box model.

Reaguji na Bubáka:
Situace se ale postupně zlepšuje. Stačí vypnout JavaScript (tím pádem i styly) a pak lze s Netscapem 4 na dnešním WWW přežívat.
Miloš
Profil
Netscape 4 si nainstaluj a používej (js v něm nevypínej), pokud se chceš bavit tím, jak zajímavé se na něm vyskytují stránky.
BTW možná by to některým pomohlo ;-)
thingwath
Profil
Netscape 4 už ale dneska nikdo nemá důvod používat. Maximálně před Mozillou, kdy to byl jediný aspoń trochu použitelný prohlížeč na Linuxu, ale to už je let...
Miloš
Profil
thingwath
Já to taky myslel jako vtip.
mig
Profil *
Přidal bych ještě unixový Konqueror, i když ho používám jen vyjímečně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0