Autor Zpráva
Mysak
Profil *
Ahojte odbornici,

na obycenych strankach mam klasicky odkaz na sesit Excelu. Na mem PC je vse OK - po kliknuti a odsouhlaseni nabidky k otevreni se sesit otevre v Excelu. Pri otvirani z jineho PC nastal problem,
sesit se otevrel v IE, kde mi korektne nechodi makra.
Nevite, kde jsem si mohl nastavit to spravne otvirani, respektive jak IE premluvit, aby vzdy oteviral soubory Excelem?

Predem Vam dekuji za pomoc, mejte hezky den, M.
Lukáš Maixner
Profil
To je věc nastavení prohlížeče. A toho nepřemluvíte.

Btw IE vždy otevírá sešity Excelem - pokud jej v počítači někdo nemá, neotevře se mu nic.
Mysak
Profil *
Na tom druhem PC se to otevre v IE, nebo alespon tam zustava ovladaci pruh, kde je i sipka zpet.
Nevite nahodou kde to mohu v prohlizeci nastavit?
Dekuji, M.
Mysak
Profil *
Opravdu nikdo nevi? ;-(
M.
Mysak
Profil *
Ahojte, znovu se pokousim ozivit muj dotaz.
Budu velmi vdecny za kazdou radu,
mejte se, M.
unknown
Profil
Záleží na prohlížeči, zda otvírá xls soubory ve svém okně (např. IE) nebo zda zavolá a použije přímo Excel (např. můj Firefox).
Toto není ovlivnitelné serverem, ale klientem.
Mysak
Profil *
Ano, jedna se o IE. U me na PC to otevre v Exelu a na jinem v IE. Vubec nevim, kde se to da nastavit, M.
Fikus
Profil *
Podle me je na otevreni xls, vzdy potreba excel (ci openoffice). IE si vzdy pujcuje vzdyt "zobrazovaci jadro" z excelu. Jedine ceho u IE muzete dosahnout je,ze se "excelovske podokno" otevre v novem okne IE okne. IE neumi spustit externe excel!
PerToon
Profil
Rozhodně nemůžeš nastavit prohlížeč každýmu uživateli, že.
Mysak
Profil *
Teoreticky muzu, jedna se o intranetovskou aplikaci.
Na PC je nainstalovany jak IE tak samozrejme i Excel.
Asi se spatne vyjadruji...
i tak Vam dekuji za reakce, treba me nekdo pochopil, co jsem tim myslel.
Mysak
ReVoL
Profil *
Mám stejný dotaz a zatím tady není zodpovězený. Mám intranetovou webovou prezentaci, kde mám xls soubory. Jako správce sítě mohu všem uživatelům nastavit IE i excel. Mám problém s tím že při otevření xls souboru se soubor otevře v okně IE a já bych chtěl, aby se otevřel v excelu. Jak píše Mysak, tak na jeho PC se to otevírá přímo v excelu,takže je to někde v nastavení,ale já nemohu najít kde. Budu rád za jakoukoliv radu.
ReVoL
Profil *
Tak jsem dostal odpověd na jiném serveru a už vím jak na to. Pokud to někoho zajímá tak zde je odpověd:

zde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0