Autor Zpráva
Greenhorn
Profil *
Chtěl bych se zeptat v čem je problém. V levém rámci který je součástí Framsetu chci použít text pro odkazy do hlavního rámce. Použil jsem kódování Central European Windows 1250 a font Arial. V programu se zobrazuje správně, ale když ho otestuju v IE 6 tak tam mám Times New Romance.
A ještě jedna věc. Jak nastavit proklad (mezeru mezi řádky, když klepnu enterem) aby nebyl text resp. řádky tak daleko od sebe?
Předem děkuji.
Petra
Profil
To s těmi řádky a enterem, tím je myšlena velikost mezery mezi odstavci?
Například: p {margin:3px 0}
Jestli je tím myšlena skutečně mezera mezi řádky, která ale při výchozím nastavení nijak velká není, tak to je vlastnost line-height.

To s tím fontem moc nechápu, ale třeba je tam špatná definice písma. To bychom ty stránky ale museli vidět.
Greenhorn
Profil *
Přesně tak. Odkazy jsem dělal tak, že po každém jsem řádek odenteroval.
Ty stránky (jsou to jen pokusy!) jsou na
http://www.webpark.cz/lekro/

Tady je výpis kódu levého rámce:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<style type="text/css">
A:LINK { color: #834245; text-decoration: bold;}
A:VISITED {color: #bb0000;}
A:HOVER {color: #425183;}
</style>
<title>Untitled Document</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
</head>

<body>
<p><a href="main.htm" target="mainFrame">Odkaz 1</a></p>
<p>Odkaz 2</p>
</body>
</html>
Mingan
Profil
No, tak nejdřív vedlejší věci. Při Frames musíš použít definici 4.01 Frameset; bold není hodnota text-decoration, ale font-weight. K hlavnímu, font tady není vůbec deklarován, tudíž je použit defaultní Times New Roman.
Petra
Profil
No tak teď je potřeba do toho <style> (třeba za a:hover, to je jedno) přidat p {margin:3px 0}, přiičemž 3px jsou mezera dole a nahoře, 0 je mezera vlevo a vpravo.

Font tam definovaný vůbec není, takže se nastaví ten výchozí v prohlížeči. Aby se nastavil arial, je třeba přidat do <style> ještě body {'Arial CE', Arial, sans-serif}.
Greenhorn
Profil *
Díky moc. Zkusím vše co jste mi poradili.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0