Autor Zpráva
Amatér
Profil *
Stále nemohu pochopit,jaké použít koncovky v názvech některých souborů.
myslím tím např.: při vkládání souboru (<? include něco ?> =něco.php , něco.txt(což používám),
nebo něco.body , něco.inc , něco.dat , něco.cokolivuznevimco jak jsem viděl a nepochopil.
Možná je má otázka tak moc amatérská, že se nehodí odpovídat, přesto o to prosím, mám tušení,
že by mě to mohlo nějak hodně helfnout.Dík.
Vít Dlouhý
Profil
Používejte *.PHP, jednak budete moci využít všech výhod PHP i v includovaném (vkládaném) souboru a především se bude skript před odesláním klientovi zpracovávat na serveru, což je žádoucí z hlediska ochrany vašich skriptů.
Amatér
Profil *
Děkuji,to mě vyhovuje,myslel jsem že o něco důležitého přicházím,už jsem klidný.Moc děkuji.
laik
Profil *
Mám s tím jak přepsat koncovkuTXT na HTNL ?Poradítemi?!
laik
Profil *
Tedy HTMl!
DoubleThink
Profil *
Při include je PHP parseru jedno, jakou má soubor koncovku (bude taky zpracován). Ale je tady právě ten bezpečnostní aspekt, o kterém mluvil Vít - Includovaný TXT soubor se zpracuje, ale pokud by ho někdo otevřel zvlášť, tak už se nezpracuje a dorazí v nezměněné podobě.

jak přepsat koncovku TXT na HTML

V Možnostech složky si povol zobrazování přípon a pak ji normálně přepiš.
Vít Dlouhý
Profil
to DoubleThink: Máš pravdu.
22kozoroh
Profil
Doublethink, dovolim si az tak nesouhlasit. To co jsi napsal je pravda. Ale dle uvodniho dotazu, nevypada, ze by dotycny umel PHP na vyssi urovni, spis je to zacinajici clovek, takze jestli si bude includovat hlavicku a paticku tak neni duvod pouzivat *php , nicmene je to dobrej zvyk a az si do stranek zacne vkladat ruzny skriptiky tak to ma praktickej vyznam uz i z bezpecn. hlediska
DoubleThink
Profil *
nicmene je to dobrej zvyk a az si do stranek zacne vkladat ruzny skriptiky tak to ma praktickej vyznam uz i z bezpecn. hlediska

Odpověděl sis sám...
Amatér
Profil *
Děkuji vám za odpovědi,už je mi to jasné. Při další práci se soubory jsem zjistil, že již naskriptovaný PHP soubor se také lépe dále zpracovává. A protože, jak píšete, je to i bezpečnější, není co řešit. Díky moc.
sam
Profil *
zdravím, jakým programem jde otevřít *.pps ??
habendorf
Profil
PowerPoint
smajli
Profil *
Jen takový poddotaz.
Jestliže budou mít includované soubory koncovku .php nebo .html, když mi pak roboti projedou web, nezobrazí je ve vyhledávačích ?
koudi
Profil
smajli
Když na ně nikde nebude link, tak ne
smajli
Profil *
koudi
Aha, to jsem nevěděl, že roboti jedou jen po linkách, takže když tam mám
href="?page=neco" tak je to nezajímá.
Anonymní
Profil *
jak mam přepsat soubory
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0