Autor Zpráva
flashpetr
Profil
flash me prostě uchvátil.....
Šlaha
Profil
Výborně! A co my s tím?
flashpetr
Profil
Zdravím všechny,
jsem úplně novopečeným (flashařem) - dá-li se to tak říci. Že flash existuje vím už nějaký ten pátek, ale teprve před nedávnou dobou jsem měl tu čest se s ním začít seznamovat blíže. Narazil jsem na jedny stránky, které byly dělané celé ve FLASHi a naprosto jsem tomu propadnul. Sehnal jsem veškerou možnou i nemožnou literaturu a začal se šprtat. Žádná sranda, ale to snad každý flashař ví. Už jsem toho stačil docela dost absorbovat, ale to víte.... Dvě knihy oficiální kurzy Flashe a Action scriptu.... Snad asi každý zná. Je to super, člověku to hodně dá. Ale přeci jen bych občas potřeboval něco (dovysvětlit) - prostě mi nestačí že něco tak má být, ale já potřebuji vědět PROČ. A to už jsem z těch knih buď nevyčetl a nebo mi to asi už nepálí tak ja dřív (jestli mi to vůbec někdy pálilo :o)) ). Hledám touto cestou někoho, s kým bych se mohl poradit, popřípadě někde sejít - jsem z Brna a přátelsky na toto téma pokecat :o) Mějte se a zdravím... Petr
Hanz
Profil
flashpetr
No řekl bych že tady mají znalosti na nějaké vysvětlování v oblasti Flashe jenom tři osoby:
1) DoubleThink --> Zlín a pokud se nepletu tak poslední dobou Praha
2) Já --> "Ostrava"
3) flz (nejsem si zcela jist, ale zdá se mi že toho ví dost). --> nevím, ale je ze Slovenska

Takže asi na setkání do Brna je to trošku daleko. Jestli chceš radit na dálku tak tady přez diskusi, nebo mi na ICQ
flashpetr
Profil
to jsem myslel ze komunita zkusených falshařů je obsáhleší.... ale ...budu rád za cokoliv, moje ICQ 341 -153 -228
flashpetr
Profil
díky
Hanz
Profil
flashpetr
No možná je, ale tady ne. Mi osobně se zdá že s Flashem umí velmi málo lidí a ti co to umí se s ostatními nedělí.
flashpetr
Profil
(Hanz) - proč myslíš ??
halogan
Profil
flashpetr: Protože ti co umí, tak makají a nemají čas. Navíc každý druhý si myslí, že je profík ve všem, takže berme jen ty, co _opravdu_ umí a _chtějí_ se dělit, těch je opravdu málo.
Boldrik
Profil
cely stranky ve flash - no fuuuuuuj
flash je dokonaly na doplnky, ale vetsinou jen na otravnou reklamu
flz
Profil
hanz> som dojaty :))) a som z Bratislavy :)

No možná je, ale tady ne. Mi osobně se zdá že s Flashem umí velmi málo lidí a ti co to umí se s ostatními nedělí.
ja si myslim, ze nechcu, nie ze nemaju cas. ja to vidim tak, ze si tym chrania svoje napady.
DivX
Profil
já začal s flashem asi před dvěma dny...

osobně nemam nic proti stránkám, které jsou dělané celé ve flashi...
pokud nejsou využity ke komerčním učelům (mám na mysli zejména reklamy...).
Asi nejvíc mě zaujaly stranky www.50cent.com

-líbí se mi stránky kde htm (css) a menu + zvuk atd. ve flashi - uplně super kombinace!!!

Mam officialni kurz (bylo to i s CeDkem) cele za 544 a zatim si nemužu stěžovat...
až ji přečtu, koupim si tu s action scriptem... a pak už se jen budu učit od skušenych...

Dneska ve flashi dělá strašně málo lidí... běžní uživatelé, co shlédnou reklamy ve flashi flash zavrhnou....
ale v něm dou přeci dělat i jiné věcy.
Umět neska dělat ve flashi (a to kvalitně) se cení víc jak v C++ či pascalu! Takovych lidi je mrtě....

btw sem z frenu (pod radhoštěm;)
Tomik
Profil
To DivX: Netvrdím, že umět Flash se nehodí, že není pro web přínosem. Ale takový Pascal dokáže také sposty věcí. A o tom zda je C/C++ horší zda lepší než Flash nemá cenu diskutovat - jednoznačně Céčko. V něm je napsánýá podstaný kus kódu Linux a pochybuju, že by si ty (nebo kdokoli jiný) ve Flashi naprogramoval takto "dokonalý" a vychytaný operační systém. Tím nechci nijak důležitost Flashe schazovat, ale pochybuji, že by programátor ve Flashi (ActionScriptu) byl lépe hodnocen (placen) než dobrý programátor v Céčku.
Marty
Profil
Dneska ve flashi dělá strašně málo lidí
Smím se zeptat podle čeho soudíš? Podle množství stránek na webu, co používají Flash, bych to rozhodně nebral.
thingwath
Profil
Céčko je taky poměrně malý programovací jazyk, kde máte počítač docela slušně pod sebou a pod kontrolou. Flash je skriptovací jazyk pro specifické potřeby. To se přeci nedá porovnávat. Nicméně, C (C++) je základ velké části existujících programů (Flash nevyjímaje :-)) a je tu už třicet (a jak dlouho bude, no, určitě přežije nás všechny :-)) let. Budoucnost Flashe si netroufám odhadovat ani do Vánoc ;-)
Tomik
Profil
To thingwath: Jistě, jen mě nedalo když se DivX zmínil o tom, že céčkoví programátoři jsou méně ceněni než programátoři ve Flashi. Takže se omlouvám a končím toto porovnávání neporovnatelného. :)
thingwath
Profil
Nevím jestli jsou cenění méně či více, ale programátoři v C a C++ mají budoucnost určitě jistější ;-)
Tomik
Profil
Hezky řečeno :)
DivX
Profil
Já chtěl jen říct, že lídí co děláj ve flashi je podstatně méně, než co programuje (C++, pascal, C).
Je jasné, že když prohlídnete net, tak najdete spousty flashů (samozřejmě od různých autorů),
ale v poměru prográmátoru (nemyslím tim prog. action scriptu) je to celkem malé procento.
A čím víc lidi daného oboru, tím klesá hodnota výsledné práce;:(
Záleží na projektu... je fakt tyhle věcy nejde srovnávat... ale je opravdu málo lidí, co děláj vysoce kvalitní flashe:(
Osobně znám 7programátoru ale ani jednoho, co by dělal flash (nevim jak vy...).

Nevím jestli jsou cenění méně či více, ale programátoři v C a C++ mají budoucnost určitě jistější ;-)

no to opravdu nevim... když někdo něco dobrého napíše.. většinou se to musí nějákou formou prezentovat.
tyto dvě věcy spolu úzce souvisí...
Tomik
Profil
Min. na této diskusi jich pár je, takže se jen seznámit, že. :)
Jinak svým způsobem máš určitě pravdu, ale na druhou stranu to prostě nejde srovnávat.
Marty
Profil
Tak u mě je ten poměr ještě horší.
Osobně znám programátorů 31 (třída) a ani jeden z toho neumí ve Flashi.
Zdá se, že Flashaři jsou na vymření. :)

btw: ohledně toho C a C++. člověk to musí ovládat opravdu bravurně (databáze, opengl, atd...), aby měl tu "vetší" šanci
thingwath
Profil
No, céčko přežilo velké změny v přístupu k programování (viz C++), překlenulo kdoví kolik počítačových platforem a jsou v něm napsány takřka všechny druhy aplikací. Flash je naproti tomu docela úzce vázán k některým dalším technologím a bez nich je k ničemu.

A flashových programátorů zase taky ani není nějaké moře zapotřebí, protože díkybohu Flash zase tak šíleně rozšířená věc není a stále jsou k ní dobré alternativy.
DivX
Profil
Min. na této diskusi jich pár je, takže se jen seznámit, že. :)
Jinak svým způsobem máš určitě pravdu, ale na druhou stranu to prostě nejde srovnávat.


asi (určitě) máš pravdu...
nejlepší bude, když když to co někdo napíše... tak aby se našli lidi, co by to mohli nějákou zajimavou formou (flash/html) publikovat.

2 Marty: nechodíš na nějákou elektrotechnickou školu se zaměřením "vývoj softwaru"? :o/
Anonymní
Profil *
Ahojte:-)mam takovy mensi dotaz,opravdu jsem si celou tuhle diskuzi precetla,ale stejne jsem nepochopila co to ten FLASH je?.........nejaky zaklady jak vytvorit svuj web mam,ale ten flash je pro me fakt velka zahada.
Bady
Profil *
Nemám internet, proste na to nemám financie... Ale jedného dňa som narazil na super prográmek, volalo sa to flash alebo čo... Trochu som sa s tým pobavil a spravil som pár stránok... Myslím si, že je to najlepšia vec ako začať so stránkami... Teraz ale hovorím, že flash je dobrý len na doplnky alebo na stránky, ktoré nemajú príliš veľký obsah a tak to dolpnate všemožnými animáciami... Plus forum vo flashi je jednoducho blbý!
Môj názor: najlepšie je robiť htm+php+flash čiže šecko dokopy.
Napr. www.espasur.wz.cz
alebo www.bady.borec.cz
Alebo celé vo flashi
www.bady.wz.cz
www.kralito.webz.cz
Ale nikto nemôže povedať, že flash nemá budúcnosť, to je úplná blbosť...
Tomik
Profil
To Anonym: Co je to Flash je popsáno zde: http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=seznameni
Anonymní
Profil *
Tomik:-).....díky.Tak jsem si to nejak prelouskala a usoudila ze bude nejlepsi zustat jen u klasickeho HTML.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0