Autor Zpráva
tajny spion
Profil
Login, Log-in nebo username? Tak zni moje otazka. Co pouzit jako popisek pro kolonku v registracnim formulari, co jako nadpis pro prihlasovaci stranku a co jako value prihlasovaciho tlacitka. Dovede mi nekdo porOdit? :D
glo glo glo
Profil *
popisek u policka - co jmeno? a tlacitko prihlasit.... jsme v cr ne? :)
aDAm
Profil
uživatelské jméno: ------
heslo: -----

přihlasit

jsme přeci v čr ne?
Str4wberry
Profil
aDAm
„jsme přeci v čr ne?“
Nemyslíš, že to jednou stačilo?

Jinak „uživatelské jméno:“ je, řekl bych, moc dlouhé.
tajny spion
Profil
Str4wberry
Prave proto, ze je to moc dlouhe a tim padem se mi zbytecne roztahuje form. A to je ponekud nevkusne. Proto jsem dal jako popisek docasne Login jmeno ci Username, ted nvm. Co je tedy lepsi?

glo glo glo, aDAm
Vim, ze jsem cech, ale Nejvetsi problem mi dela to "uzivatelske jmeno". Moc dlouhy.
quinux
Profil
tajny spion
Záleží na tom pro koho je ten web určen. Pokud je cílová skupina techničtí lidé (např. IT) nebo v jistých případech i mladí lidé můžeš použít "login", protože ten je relativně vžitý. Pokud je ale daný web určen pro široké spektrum uživatelů a i "technicky nevzdělané" tak by bylo nejlepší použití "uživatelského" nebo "přihlašovacího" jména. Fakt, že to roztahuje form je celkem irelevantní pokud ten form není v nějakém "stísněném" prostoru (např. boční sloupec), ovšem i to se dá ošetřit (umístěním popisku nad políčko). Dávat jen "jméno" mi nepříjde moc chytré, protože pak by tam někteří uživatelé mohli psát svá jména.

Jiak jak už tady bylo několikrát řečeno: upřednostňovat české popisky, jsme češi tak mluvme česky a nezavádějme nějaké mixy x jazyků.
tajny spion
Profil
quinux
Diky, tohle jsem potreboval slyset.
tajny spion
Profil
NOVA OTAZKA:
Jaky je rozdil mezi Login a Log-in? Mam na to svuj nazor, ale nebudu ho zverejnovat a nekoho tim manipulovat. Chci slyset vas, cisty, nicim neposkrvneny, nazor.
Str4wberry
Profil
tajny spion
Podle mě nic jako „Log-in“ neexistuje.
Icepoint
Profil
tajny spion
tohle je jen muj nazor, ale mohlo by to byt asi takto :
login jako jedno slovo by mel znamenat cosi jako prihlasovaci jmeno
lo-in jaktedy jako 2 slova znamena prihlasit se do :)
takze v podstate login jako popisek pole a log-in jako tlacitko :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0