Autor Zpráva
quenk
Profil *
Má vliv velikost .htaccess souboru na serveru na rychlost načítání stránek? Četl jsem někde, že .htaccess soubor se stahuje při každé stahované stránce ze serveru. Je neomalená velikost 30kB?
Str4wberry
Profil
Odpovídám quenkovi:
Má vliv velikost .htaccess souboru na serveru na rychlost načítání stránek?
Řekl bych, že spíše jeho obsah. Co v něm tak datově velkého máš?
DJ Miky
Profil
Četl jsem někde, že .htaccess soubor se stahuje při každé stahované stránce ze serveru.

Ne, k .htaccess se klient nikdy nedostane, server si ho celkem pozorně hlídá. Nepřenáší se, ale při každém načtení stránky se zpracovává serverem.
vertigo4
Profil
Je neomalená velikost 30kB?
mno asi jo... co tam taháš cihly? :D např. velikost mojí homepage je 11,7 ... to je necelá třetina tvýho .htaccess... nechápu co tam máš?
Igby
Profil
.htaccess se opravdu spracovává pouze na serveru, už ze samé podstaty v něm uvedených příkazů, a klient prakticky nemá možnost si ho stáhnout.
Ale třicet kilo? To by mě tedy vážně zajímalo, co tam máš?
quenk
Profil *
Potřebuju změnit název všech stránek, je jich asi 150 a nechci ztrait návštěvnost tak asi 150 řádku s přesměrováním 301.
vertigo4
Profil
quenk
tobě asi regulérní výrazy nic neříkají, že?
quenk
Profil *
vertigo4
názvy souborů stránek jsou nepodobné a to i nové názvy se starými a navíc když potřebuju, aby je robot přeindexoval tak jedině podstrčením 301čky nemýlím-li se ne?
vertigo4
Profil
quenk
a jak například měníš ty adresy... určitě to pujde regul. vyr. .... a jinak ta ,,301" s tím nijak nesouvisí... ta se dá nastavit i u těch reg.v.
Str4wberry
Profil
Odpovídám vertigovi4:
Pokud jsem quenka dobře pochopil, tak „názvy souborů stránek jsou nepodobné“ — například místo „quenk“ je adresa „vertigo4“. Na to Ti regexp nepomůže.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0