Autor Zpráva
Dranel
Profil
Sic už nejsem v začátcích, ale přesto se ptám: Jaká je optimální (nejvíce používaná) šířka layoutů, které jsou již dělány na rozlišení 1024*968 (— opraveno: 1024*768 —)? Vím, že pro rozlišení 800*600 je max. šířka stránky 760px. Jak je to v tomto případě?

— Moderátor (S): Dle pozdějšího Dranelova příspěvku bylo opraveno rozlišení v titulku. —
Joker
Profil
Já bych dal podle potřeby tak 900-950.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
760 + 1024 - 800
Tvá snaha hledat na každou obecnou otázku dokonalou a všeobecně platnou odpověď, je poněkud zbytečná.

1024*968
Nepostřehl jsem rozmach skoro-čtvercových obrazovek. Nepleteš si to s 1024*768?
VítDlouhý
Profil *
960px
Joker
Profil
Chamurappi
760 + 1024 - 800
Tohle právě nemusí platit, já bych pro vyšší rozlišení nechával větší "okraj", protože u vyšších rozlišení je pravděpodobnější, že lidi budou mít na stranách monitoru různé panely atd.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Myslel jsem, že se bavíme o šířce plochy využité prohlížečem. Jestli má někdo na straně panel, který mu zmenší šířku prohlížeče na 800px, tak pro něj bude asi optimální 760px, nehledě na to, jaké rozlišení má nastavené na monitoru.

tak 900-950
Což je oproti mému výpočtu o 34 až 84 pixelů méně. To není moc velký rozdíl.
Dranel
Profil
Chamurappi
Tvá snaha hledat na každou obecnou otázku dokonalou a všeobecně platnou odpověď, je poněkud zbytečná.
Vím, také jsem postřehl, že jsem univerzalista :)

Nepostřehl jsem rozmach skoro-čtvercových obrazovek. Nepleteš si to s 1024*768?
Ano, spletl jsem se.

Ok, takže 960 se mi zalíbilo. Díky za odpovědi.
Dranel
Profil
Dranel
Tak jsem trochu ubral. Šířka pro menu rovna 200px je opravdu moc. Srazil jsem to o 20 u obou menu. Takže výsledná šíře webu je 920. Ale počkejte si, uvidíte na vlastní oči :)

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0