Autor Zpráva
trampolina123456789
Profil *
nedá sa nejak upraviť zdrojový kod pre každý prehliadač inak? ... že pre operu o pixel nižšie a IE normalna veľkosť a bude sa to zobrazovať správne... chapete?
Matty
Profil
trampolina123456789
Třeba přes podmíněné komentáře (kousek témat pod tebou). Nebo přes PHP.
Měsíček
Profil
Reaguji na neuživatele trampolina123456789:

"nedá sa nejak upraviť zdrojový kod pre každý prehliadač inak? ... že pre operu o pixel nižšie a IE normalna veľkosť a bude sa to zobrazovať správne... chapete?"

Samozřejmě, že se to dá například pomocí "hacků" a nebo "podmíněných komentářů", jestli tě to zajímá můžeš si o tom něco vyhledat. (třeba na stránce http://www.google.cz/)
ondrej012
Profil
podmíněných komentářů
ale to je iba na IE aj ja potrebujem ale na operu
Matty
Profil
ondrej012
Něco podobného se tu již řešilo: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=74 067 . Je tam i něco na Operu.
joe
Profil
Použil bych spíš hacky než podmíněné komentáře. Všechno mám radši v jednom souboru.
Měsíček
Profil
Reaguji na uživatele Joe:

"Použil bych spíš hacky než podmíněné komentáře. Všechno mám radši v jednom souboru."

Myslím, že z pravidla hacky nejsou vůbec potřeba i když si to někteří začátečníci u svých jednoduchých stránek myslí - ovšem jsou výjmky.
joe
Profil
Měsíček
Jestli narážíš na mě jako na začátečníka... což si opravdu nemyslím, že bych byl, ale ...

Ale je mi milejší použít hack s podtržítkem, protože třeba jeden box v IE6 je posunutý o 1 pixel, než to dávat do nového souboru a dávat tomu podmínku pro IE6. Snad jasné co jsem tím chtěl říct.
Str4wberry
Profil
Reakce na ondreje012 trampolinu123456789:
Podmíněné komentáře bych nepoužíval. Pro MSIE použij třeba hack: „_vlastnost: hodnota“ nebo „=vlastnost: hodnota“ a pro Operu (plus jiné prohlížeče) „vlastnost: hodnota”. (Záleží na verzi Exploreru a jeho vykreslovacím režimu.)


Reakce na uživatele říkajícího si Měsíček:
Podmíněný komentář nepovažuješ za hack?
Railbot
Profil
Podmíněné komentáře bych nepoužíval.
A to proč?

Podmíněný komentář nepovažuješ za hack?
Podmíněné komentáře jsou regulérní záležitost, vlastnost podporovaná IE, o žádný hack nejde.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Railbotovi:
A to proč?
Protože mně přijde pro posun o jeden pixel přidání jedné vlastnosti s prefixem prostě jednodušší a rychlejší.

Podmíněné komentáře jsou regulérní záležitost, vlastnost podporovaná IE, o žádný hack nejde.
Na Tvůj názor jsem se Tě zatím neptal. Byl to dotaz na uživatele Měsíčka, abych jeho příspěvek správně pochopil.
Měsíček
Profil
Reaguji na moderátora Str4wberryho:

"Podmíněný komentář nepovažuješ za hack?"

Za hack považuji chybu, které se dá využít k dobrému, například podtržítkový hack, podmíněný komentář mi do této nepříliš šťastné definice, ale nezapadá - byl cíleně vytvořen, takže moje odpověď - ne nepovažuji ho za hack.

"Protože mně přijde pro posun o jeden pixel přidání jedné vlastnosti s prefixem prostě jednodušší a rychlejší. "

Ony se z větší části weby dají tvořit bez hacků - jak jsem již psal, někteří si myslí, že pokud to uklouzává o 3px tak nemohou jinak než použít hack a nebo podmíněný komentář, ale ono se to ve většině případů něják obejít dá, ale přiznávám, že jsou výjmky.
Timy
Profil
Měsíček
„Za hack považuji chybu, které se dá využít k dobrému, například podtržítkový hack, podmíněný komentář mi do této nepříliš šťastné definice, ale nezapadá“
Takže podtržítkový hack je hack jen v IE6? V IE7 už je totiž záměrně :-).
Měsíček
Profil
"Takže podtržítkový hack je hack jen v IE6? V IE7 už je totiž záměrně :-)."

Pokud vím tak jen v quirku, ne? A od čeho je quirk? :-)
Timy
Profil
Měsíček
Takže dolarový hack $vlastnost je hack pouze v IE6, ale v IE7 ne? :-)
Měsíček
Profil
"Takže dolarový hack $vlastnost je hack pouze v IE6, ale v IE7 ne? :-)"

Dolarový hack neznám, (zatím jsem ho nezkoušel) tudiž ani nevím jak se projevuje v IE (5,6,7,8), z čehož vyplývá, že nebudu moci odpovědět :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0