« 1 2 »
Autor Zpráva
Worky
Profil *
Měl bych jeden začátečnický dotaz. Na stránkách www.jakepsatweb.cz jsem se dočetl o různých editorech, bohužel ani jeden z nichž uvedený se mi nepodařilo na netu najít ve formě freeware a v češtině, nemohl by mi někdo poradit jaký editor v češtině používat, a kde ho zdarma stáhnout? Děkuju
Rustic
Profil
Na editoru skoro nezáleží - jde jen o to, aby se ti sním pracovalo dobře (klidně ti stačí poznámkový blok).
Já používám PSPad a jsem spokojenej :)
Jestli chceš wysiwyg editor a používáš windows, tak v office máš FrontPage.
Worky
Profil *
Právě jsem si stáhl PSPad, a vypadá celkem dobře a zajímalo by mě, jestli se učíte sami co a jak dělat (mám na mysli v tom editoru) Protože jsem opravdu analfabet a spousta věcí mě tam moc neříká
Rustic
Profil
Když jsem PSPad začal používat, tak jsem jen psal kód a funkcemi programu jsem se nezabýval. Postupem času jsem začal využívat funkce pspadu víc - to příde samo :)
Worky
Profil *
A není tu někdo kdo by mě mohl poradit přes ICQ? jadu podle výše uvedených stránek a nejde mi to tak, jak bych chtěl a jak se píše na stránkách. Můj email scorpion-m@seznam.cz dík moc
Rustic
Profil
S čim potřebuješ poradit???
Worky
Profil *
jde ohledně uúplných začátků vkládání tagů, na stránkách se píše že když do editoru vložím :

<html>
<head>
<title>Má první stránka</title>
</head>

<body>
Moje první html stránka.
A nějaké další texty.
</body>
</html>
tak po uložení a otevření v prohlížeči by to mělo vypadat takto:

http://www.jakpsatweb.cz/priklady/priklad1.html

bohužel mě se zobrazí všechno, včetně tagu
Šlaha
Profil
Zmáčkni v pspadu ctrl+mezerník a uvidíš seznam tagů s vysvětlením, co jsou zač
Leo
Profil
PSPad ma vlastni forum:

http://forum.pspad.com/list.php?f=1

Leo
Rustic
Profil
Kde se ti zobrazí všechno v prohlížeči???
Zkus v PSPadu zmáčknout F10 (měl by se ti ukázat náhled stránky).
Worky
Profil *
zmáčknu a nic se neděje
Worky
Profil *
prostě když to co sem psal s těma tagama vložím do editoru, tak jak to stojí a běží a dám to uložit třeba na plochu. Pak ten soubor otevřu, zobrazí se mi okno exploreru, ale vidím tam vše i ty tagy, přitom by tam měl být jen text: Moje první html stránka. A nějaké daląí texty
Rustic
Profil
Jestli ti to stejně nejde, tak zajdi na to pspad forum...
Leo
Profil
"prostě když to co sem psal s těma tagama vložím do editoru, tak jak to stojí a běží a dám to uložit třeba na plochu. Pak ten soubor otevřu, zobrazí se mi okno exploreru, ale vidím tam vše i ty tagy, přitom by tam měl být jen text: Moje první html stránka. A nějaké daląí texty"

A nemate u toho souboru nahodou priponu txt? Leo
Worky
Profil *
aha, tak už je to jasný, přepsal jsem to a už se zobrazuje jen text...Říkám naprostej začátečník :-/
Šlaha
Profil
PŘÍPONA!!! Beztak si to uložil jako txt. Dej Soubor/Nový... a vyber HTML document. Vlož to tam, ulož a jedeš.
Worky
Profil *
vím, už sem to přepsal, když se tak dívám na stránky na návod vytváření webu, tak se mě zdá ten frotPage přehlednější než PSPad, připadá mě že podporuje víc psaní be tagu. Office sice mám, ale frontPage v nich nemůžu nikde najít
roberta
Profil
FrontPage sa nenachádza v každom Office balíku...
a ak ti mám poradiť, tak sa na FrontPage vykašli
Worky
Profil *
potřeboval bych něco jednoduchýho v čem bych se mohl učit, třeba u PSpad sem nepřišel na to, jak tam vložit pozadí bez pomoci tagu
Leo
Profil
Pro praci v PSPadu musite znat (alespon zaklady) HTML a CSS, Leo
Worky
Profil *
takže v čem se můžu naučit?
roberta
Profil
pspad nie je wysiwyg editor, takže pozadie tam bez tagu nevložíš...
vyskúšaj dreamweaver
Worky
Profil *
ten zřejmě v češtine nebude?
Worky
Profil *
potřeboval bych něco v češtině a freeware, poku je to vůbec možný :-/
Acci
Profil
Worky
Pro Dreamweaver čeština existuje, ale Dreamweaver není zdarma (nejnovější verze stojí kolem čtrnácti tisíc)

Pokud hledáš free a češky, vyzkoušej NVU
Leo
Profil
Ono pozadi bez tagu nevlozite v nicem, protoze vystup z KAZDEHO editoru je (X)HTML plus CSS, a pozadi se da nastavit jen pro konkretni tag (znacku). V nekterych programech je ale mozne vice ci mene uspecne vlozit pozadi bez znalosti tagu. Leo
Charlie
Profil
Doporucuji se neucit na wysiwygu, ale rovnou se ucit XHTML a CSS.
AMD
Profil
Frontpage je **** a Nvu v podstatě taky. Nauč se základy XHTML, CSS a můžeš makat v PSPadu... není to těžký.
Worky
Profil *
Děkuju všem za rady, asi se pustím do těch základů. Ještě bych měl dotaz, jetsli je jedno, když použiju atribut tagu, nebo CSS?
Charlie
Profil
Worky, záleží na specifikaci XHTML (jestli je atribut validní). Tu najdeš na w3.org. Osobně preferuji všechno dělat přes CSS, stránka je tak přístupnější.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0