Autor Zpráva
123
Profil *
Hledám program na přehrání PHP souborů v PC. Před časem jsem tu viděl podobné téma, ale nemohu ho najít.
Dík.
DJ Miky
Profil
Buď si stáhni samostatně Apache a PHP (a MySQL), nebo využij už hotových kompletních balíčků, které jsou jednoduší na instalaci: WAMP, XAMPP, atp.
imploder
Profil
Zkus EasyPHP - kombinace Apache, PHP a Mysql. Je to zdarma, během minuty se nainstaluje a funguje ve WinXP bez problémů. To není jak hrát si s tím složitě v Linuxu jak se stavebnicí a zkoumat, proč to nejede.
kletely
Profil
imploder
EasyPHP
By som nedoporučoval radšej WAMP-Server :)
DJ Miky
Profil
imploder
V Linuxu (Ubuntu) jsem si přes Synaptic nainstalovat Apache, PHP a MySQL pomocí tří kliků, nic víc nebylo potřeba a všechno jede bez problémů, PHP se mi nainstalovalo i se Suhosin patchem atp. Stejně jako phpMyAdmin, který se nainstaloval také tak jednoduše. V tomhle mi Linux přijde přívětivější než Windows. Uživatel si nakliká aplikace a nemusí se starat o nic víc, samo se to nainstaluje, nakonfiguruje... A v repozitářích toho je dost...
Měsíček
Profil
EasyPHP se tuším už nevyvíjí a má spoustu chyb .. spíše bych se přikláněl k WAMPu.
imploder
Profil
DJ Miky
Já teda Linux nepoužívám, takže o tom moc přehled nemám. Tam si člověk může nainstalovat plno věcí už při instalaci systému (ty co jsou k němu přibalené), ale obyčejné instalování programů není tak jednoduché jako ve Windows. Musí se najít správné balíčky, příp. kompilovat kód a nebo i něco ručně dopisovat do souborů. Ve windows je program, co to prostě udělá.
Ono se to asi ale nedá takhle obecně říct. Ten Synaptic vypadá zajímavě, to je univerzální instalátor jakýchkoliv programů, nebo jenom těch přibalených k systému?
imploder
Profil
Měsíček
EasyPHP se tuším už nevyvíjí a má spoustu chyb .. spíše bych se přikláněl k WAMPu.
Mně to šlape, mám to vyzkoušené, tak jsem s tím spokojený.
kletely
Profil
imploder
No šlapať šlape, ale maš tam len PHP 4 ak viem a ťažko sa upgraduje.
imploder
Profil
No šlapať šlape, ale maš tam len PHP 4 ak viem a ťažko sa upgraduje.
jj je to PHP 4.3.10
Jan Rippl
Profil
imploder

Synaptic je grafická nástaba apt, což je program pro instalaci binární verze softwaru.
..., ale obyčejné instalování programů není tak jednoduché jako ve Windows. Musí se najít správné balíčky, příp. kompilovat kód a nebo i něco ručně dopisovat do souborů. Ve windows je program, co to prostě udělá.]“

Právě že je. Zatímco u Windows je nutné hledat a hledat v síti internet, Linux má tz. repozitáře zrcadel, kde jsou jednotlivé programy ke stažení. Uživatel si jen spustí Synaptic (v Ubuntu ještě jednodužší "tzv. pro blbce" Přidat/Odebrat), označí kategorii např. Grafika, zobrazí se všechny dostupné programy, a po té co si vyberu v této kategorii nějaký program, zaškrtnu ho, a dám nainstalovat. Systém provede instalaci všeho potřebného a oznámí dokončení instalace. Hotovo.

Jednodužší to už nebude. Vyjímku tvoří pouze tzv. source, nebo rpm, ale většina balíků je dostupná v binární podobě.
imploder
Profil
Jan Rippl
Tak to jsem teda netušil. Ve škole jsme měli Mandrivy a tam i flash plugin do FF se musel instalovat přes příkazový řádek. Je to jednoduchá operace, ale člověk musí aspoň trochu umět v shellu.
havs
Profil
Jan Rippl
Potvrzuji - jako skalní windowsák jsem instalaci v kubuntu zvládl okamžitě a v pohodě na první pokus. Srandovní bylo, že se mi v docrootu nejprv nepovedlo nic změnit, ale za dvě hoďky už mi server běžel.

Jinak na windows používám Xampp - varianta Wampu - a jsem spokojený.
123
Profil *
a jak mam ty stránky přehrát? nějak mi to pořád nejde.
mam v dokumentech adresář stranka_php a uvnitř je index.php atd... a nejde mi to pořád přehrát, co mam dělat?


Dík
Měsíček
Profil
http://localhost/stranka_php/index.php
123
Profil *
takhle to dělám pořád, a nic mi nejde.
Nainstaloval jsem si program WAMP-Server.
Po instalaci jsem si ho zapl, oběvila se mi malá ikonka na pravo u hodin. Klik jsem na ni, a nastavil Online.
A pak jsem si otevřel prohlížeč a vypsal jsem tam http://localhost/stranka_php/index.php a ono pořád nic.
Co mam všechno nasvit atd. Asi jsem lama.
havs
Profil
Co to ukáže na adresu http://localhost/ ?
Někde v adresáři instalace, nebo na disku bude adresář htdocs/, to by měl být jako výchozí pro dokumenty webu. Nevím přesně, protože mám server, MySQL a data rozhozené po více diskách.
Měsíček
Profil
"Co mam všechno nasvit atd. Asi jsem lama."

Měl jsi už podobný program? (jestli ano, možná špatnou odinstalací zůstaly některé části, které teď provoz brzdí).
Měsíček
Profil
Obvykle to dělá program "Skype".
Jan Rippl
Profil
imploder

Tak flash plugin je pochopitelně nemožné nainstalovat z repozitářů, jelikož je omezen autorskými právy a nelze ho tedy zařadit mezi otevřené balíky, jedná se tedy o proprietární software, který je nutné instalovat dodatečně.
imploder
Profil
Jan Rippl
Na takové nejsou instalátory typu Synaptic? Ve Windows je právě pohodlné to, že ať už je to v podstatě cokoliv, tak spustím setup, nastavím pár věcí a ono se to samo udělá. Nezáleží přitom, kde jsem ten program získal nebo kdo a jak ho vyrobil a distribuuje.
DJ Miky
Profil
imploder
V Linuxu to buď najdeš v repozitářích a nainstaluješ kliknutím tlačítka myši, nebo stáhneš zdroják a kompilace/instalace je záležitost dvou řádků do konzole.
123
Profil *
dík, ale zatim nic moc, stáhnul jsem si WAMP-Server. Nevim co dál.
Nemohl by mi někdo udělat návod jak na to abych ty stránky přehrál? (tady je jak to mam:v dokumentech je adresář stranka_php a uvnitř je index.php atd...)
Co mam teda dělat, nic mi zatim nepomohlo, dík.
Měsíček
Profil
"v dokumentech je adresář stranka_php a uvnitř je index.php atd...) "

Nemůže být v dokumentech musí být v té složce kde je nainstalován WAMP .. takže

C:/WAMP/www/*

* a teprve tady si dáváš své složky.
havs
Profil
123
V dokumentech, myslíš jako systémovou, windowsáckou složku Dokumenty? Tam to nepude podívej se do adresáře, kam se nainstaloval server (Wamp), tam bude něco jako htdocs, www, nebo tak něco, to bude výchozí adresář serveru.

Zkus zadat do prohlížeče http://localhost/ - možná tam bude nápověda.
123
Profil *
Měsíček
Moc dík!!! už mi to jde! Já jsem to měl pořád v dokumentech... :))
Měsíček
Profil
"Moc dík!!! už mi to jde! "

Tak to jsem rád :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0