Autor Zpráva
imploder
Profil
Když má nějaký web novinky, tak se o tom píše v RSS. Ty aktuality pořád přibývají. A čím víc tak přibývají, tím musí být RSS soubor zákonitě větší a větší a trvat delší dobu než se stáhne. Takže když je toho moc, tak se to musí někde utnout a nemůžou tam být všechny novinky co se kdy na tom webu udály.

Má to háček: pokud aktuality v souboru dlouho nevydrží a brzo uvolní místo novým, nemusí je čtečka spouštěná nepravidelně jenom občas vůbec zaznamenat. Prostě v době kontroly už je tam něco jiného a není způsob jak to zjistit. Jak dlouho v tom případě mají správně aktuality v RSS být a jak má být asi velký RSS soubor?

Možná mi uniká něco z principu té technologie, ale myslím, že ne, že to chápu dobře a ten problém je nevyhnutelný.
imploder
Profil
Proč se vlastně na stránkách nepíše, za kolik posledních dnů jsou ty novinky, resp. jak často se soubor RSS mění? Když si po aktualizaci nějakou dobu čtečku nepustím a mezitím to zase aktualizujou, tak tu první aktualizaci zmeškám (a ani nepoznám, že jsem ji zmeškal, nebo nějak jo?). Je nějaká standardní doba, po které se vytváří nové RSS?
yFang
Profil
imploder
No já to obvykle řeším tak, že v RSS je X nejnovějších příspěvků.
Joker
Profil
imploder
1. Nemusejí tam být všechny novinky, které kdy na webu byly. Já bych jich tam nechal posledních n, kde n bude záviset na tom, jak často je web aktualizovaný. Třeba já na webu tuším dávám do RSS posledních deset článků, což mi při mém průměru tak 2-3 články za měsíc přijde úplně dostačující :-D
2. Pokud někdo odjede třeba na měsíc pryč a pak si pustí čtečku, nepřipadá mi moc divné, že tam nebude mít všechny články z webu za celý měsíc, zvlášť pokud jich je opravdu hodně.
3. Pokud se na webu objevuje opravdu hodně zpráv, ale jsou různorodé, mohlo by pomoct pro jednotlivé kategorie vytvořit vlastní RSS kanály.
4. Proč se vlastně na stránkách nepíše, za kolik posledních dnů jsou ty novinky
Mně Opera píše, ze kdy jsou (pokud to mají nastavené v kanálu). To je vpodstatě stejná informace, ne? :-)
5. Je nějaká standardní doba, po které se vytváří nové RSS?
Tomuhle moc nerozumím. Přece na straně klienta si frekvenci kontrolování zdroje určuje čtečka. No a na serveru se prostě RSS kanál aktualizuje pokaždé, když někdo vloží obsah, který se do toho kanálu má zařadit.
Ale například já RSS nekešuju- prostě "RSS soubor" je skript, který vybere posledních X příspěvků a nasype je do šablony pro RSS.
Pravda, jelikož se ten kanál někdy třeba měsíc vůbec nemění :), bylo by asi efektivnější ho kešovat, nicméně těch pár desítek SQL dotazů za den myslím nemá cenu řešit :-D
imploder
Profil
2. Pokud někdo odjede třeba na měsíc pryč a pak si pustí čtečku, nepřipadá mi moc divné, že tam nebude mít všechny články z webu za celý měsíc, zvlášť pokud jich je opravdu hodně.
To jsem právě myslel že by člověka zajímalo, co se za tu dobu událo i dřív, ale zase když už dostane těch několik nejnovějších, tak asi web navštíví a případné dřívější články si najde přímo tam.

Přece na straně klienta si frekvenci kontrolování zdroje určuje čtečka. No a na serveru se prostě RSS kanál aktualizuje pokaždé, když někdo vloží obsah, který se do toho kanálu má zařadit.
Já jsem to myslel tak, aby uživatel měl zaručeno, že když během x dní spustí aspoň jednou čtečku, tak nezmešká žádnou novinku. Počet novinek v RSS souboru může být proměnlivý, tak že by tam ty dosavadní zůstávaly, dokud ta doba nevyprší. Čtečka si sice určuje frekvenci sama, ale o to právě jde - když v RSS souboru novinek málo a přibývají často, tak může čtečka spouštěná zřídka něco zmeškat.

Příval novinek z jednoho webu za celou dobu by taky mohl člověka naštvat. Taky si nekoupím staré noviny, i když jsou třeba pořád zajímavé.

S tím dynamickým generováním bez kešováním je to vlastně pravda - při prohlížení dynamických stránek se děje to samé, tak co.
No jo, asi nemá smysl to tak řešit, o nic nejde. Děkuju vám za odpovědi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0