Autor Zpráva
lenek
Profil
Zdravím, prosím Vás o pomoc. Dva dny se snažím odstranit entity z TinyMCE a nejde mi to. Googlovala jsem, hledala na Drupalu, bohužel vždy je napsáno co má člověk udělat, ale nikde už jsem se nedočetla kde to mám udělat. Našla jsem již toto: entity_encoding : "raw", ale potřebuji vědět jak se soubor jmenuje a kde ho najdu. Mám web na Drupalu 6 a Tinymce mám vložen ve wisiwing API, tak to můžu nastavit jen přes adresáře a né přes nastavení v administraci. Prosím Vás, mohl byste mi někdo pomoc. Už fakt nevím, co, kde, a jak. Děkuji l.lenek
Joker
Profil
lenek
potřebuji vědět jak se soubor jmenuje a kde ho najdu
Tohle se musí vložit do inicializace TinyMCE, tedy do volání tinyMCE.init.

Když se kouknete do zdrojového kódu dané stránky, nejspíš se tam bude připojovat soubor s externím Javascriptem. A v něm bych pak hledal to tinyMCE.init
edit: případně to může být přímo ve zdrojovém kódu té stránky.
lenek
Profil
Prosím Vás já Vám posílám adresu té stránky: zubniordinace-pluhacek.cz a zkuste se tam podívat. Já tam připojený javascript tinyMCE nevidím. Klidně bych Vám dala i přístup do webu, pokud byste měl zájem. l.lenek
Joker
Profil
Hmm, na té stránce taky nikde nevidím TinyMCE použité. Zkuste se podívat do zdrojáku přímo stránky, na které to TinyMCE je.

Klidně bych Vám dala i přístup do webu, pokud byste měl zájem.
To není moc dobrý nápad, dávat přístup na web cizím lidem ;-)
lenek
Profil
Prosím Vás, můžu Vám ten zdroják přímo sem nakopírovat?
lenek
Profil
Tak už to mám. Poradil mi pan Polzer (kterému opravdu děkuji) na Maxiorel.cz
zde je ten postup:

Najděte soubor sites/all/modules/wysiwyg/editors/tinymce.inc a vyhledejte v něm funkci wysiwyg_tinymce_settings. V ní pak do $init = array doplňte toto:

'entity_encoding' => 'raw',

Vyčistěte cache v prohlížeči a zkuste.

Tento postup funguje. Dobrou noc všem. l.lenek
srigi
Profil
lenek
Ake neciste riesenie (editovat zdrojove kody TinyMCE), ved toto ide nastavit v configu. Tu je maly snipet:
tinyMCE.init({

    mode    : "specific_textareas", editor_selector : "wysiwyg",

    theme   : "advanced", language : "cs",

    plugins : "table",

    width   : "720px", height : "300px",


  

    apply_source_formatting : true,    

    relative_url: "true", convert_urls : "false",

    convert_fonts_to_spans : true,

    entity_encoding : "raw",

    entities        : "193,Aacute,328,#328,344,#344",
    button_tile_map : true,



    theme_advanced_toolbar_location : "top",

    theme_advanced_toolbar_align    : "left",

    theme_advanced_layout_manager   : "SimpleLayout",
    ...
    ..
    .
Joker
Profil
srigi
Ake neciste riesenie (editovat zdrojove kody TinyMCE), ved toto ide nastavit v configu. Tu je maly snipet:
To needituje zdrojové kódu TinyMCE (už proto, že to je zjevně PHP a TinyMCE -alespoň to základní- je jen Javascript), ale nastavení TinyMCE ve zdrojových kódech Drupalu (asi).
Nakolik se v Drupalu nevyznám, asi to tak bude správně.
lenek
Profil
srigi:
Děkuji za radu, jenže potřebuji k takové radě vědět i kam toto nakopírovat (jak se to přesně jmenuje) a kde to najdu. Nezlobte se na mne, jsem opravdu začátečník a mám občas velké problémy se ve vašem slengu vyznat. Pokud by to bylo tedy možné, prosím Vás poraďte mi ještě tu cestu. Děkuji. l.lenek

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0