Autor Zpráva
Androst
Profil *
Ahoj, web na kterém dělám je validní, ovšem dokud nepřidám FB panel, tento panel potřebuju kvůli návštěvníkům, a je zapsán takto :
    <fb:like-box href="http://www.facebook.com/platform" width="200" colorscheme="light" show_faces="false" stream="true" header="false" color="white">
    </fb:like-box>  
  </div> 

Načež mi validátor vyhodí toto:
Řádek 227, znak 23: nedovolený atribut "COLOR".

<div id="fb-root" color="white">

Použili jste atribut, který není v definici typu dokumentu u tohoto elementu dovolen. Tato chyba je často způsobena tím, že se dokument v DOCTYPE deklaraci odkazuje na Strict verzi a ve skutečnosti je odladěn podle Transitional (např. pokud jde o atribut „target“ nebo „align“). Druhou možností je, že užíváte nějakou proprietární extenzi jazyka, třeba „marginheight“ (použijte raději CSS) nebo „autocomplete“.

Tato chyba vás také může potkat, pokud užíváte elementy nedovolené v tomto typu dokumentu (třeba EMBED) — každý atribut na takovém elementu vyvolá jednu chybovou hlášku. Jakmile odstraníte problémový element, všechny zmizí.
Chyba Řádek 229, znak 89: nedovolený atribut "COLOR".

cebook.net/en_US/all.js#xfbml=1" type="text/javascript" color="white" ></script>

Chyba Řádek 230, znak 5: nedovolený element "FB:LIKE-BOX".

<fb:like-box href="http://www.facebook.com/platform" width="200" colorscheme=

Použili jste element, který není v definici typu dokumentu dovolen. Tato chyba je často způsobena tím, že se dokument v DOCTYPE deklaraci odkazuje na Strict verzi a ve skutečnosti je odladěn podle Transitional (např. pokud jde o element FONT nebo CENTER). Druhou možností je, že užíváte nějakou proprietární extenzi jazyka, třeba SPACER (použijte raději CSS) nebo MARQUEE.
Chyba Řádek 230, znak 18: nedovolený atribut "HREF".

<fb:like-box href="http://www.facebook.com/platform" width="200" colorscheme=

Chyba Řádek 230, znak 58: nedovolený atribut "WIDTH".

href="http://www.facebook.com/platform" width="200" colorscheme="light" show_face

Použijte raději CSS vlastnost width.
Chyba Řádek 230, znak 70: nedovolený atribut "COLORSCHEME".

/www.facebook.com/platform" width="200" colorscheme="light" show_faces="false" st

Chyba Řádek 230, znak 90: nedovolený atribut "SHOW_FACES".

atform" width="200" colorscheme="light" show_faces="false" stream="true" header="

Chyba Řádek 230, znak 109: nedovolený atribut "STREAM".

colorscheme="light" show_faces="false" stream="true" header="false" color="white

Chyba Řádek 230, znak 123: nedovolený atribut "HEADER".

olorscheme="light" show_faces="false" stream="true" header="false" color="white">

Chyba Řádek 230, znak 138: nedovolený atribut "COLOR".

olorscheme="light" show_faces="false" stream="true" header="false" color="white">

Nevíte někdo jak to nějak zaonačit? A nenavrhujte prosím řešení stylu, nedávej tam FB, je to zbytečnost.
Ernie
Profil
Já jsem použil tu <iframe> verzi, u které stačí smazat jeden zbytečný atribut, a je validní.
Plaváček
Profil
Androst:

Dobrá rada zní - neřešit.
pcmanik
Profil
Plaváček:
Co je na tom dobra rada? Ak chce mat validny web, co urcite nieje nic zle, treba mu v tom pomoct.
Plaváček
Profil
pcmanik:

Je to ta nejlepší rada, kterou mohl dostat. Víc asi nemám co dodat.
Mufna
Profil
Reaguji na [#2] Ernie

Bohužel ten zbytečný atribut allowTransparency je nutné použít vždy, když máš pod tím iframem zvolenou nějakou barvu pozadí a chceš, aby barva pozadí okolí i toho iframu byla stejná. Asi hodinu jsem si s tím hrál a zkoušel to všelijak obejít, no a pak jsem použil postup, který v [#3] doporučuje Plaváček - neřešit !
Ernie
Profil
Mufna:
Mně to tedy funguje i bez něj (kromě IE, pravda).
Pak je ještě možnost nějak zařídit, aby to bylo na bílém pozadí.
Joker
Profil
pcmanik:
Co je na tom dobra rada?
Je to asi to nejlepší, co může dělat. Já taky doporučuji neřešit.

Ak chce mat validny web, co urcite nieje nic zle, treba mu v tom pomoct.
Špatný přístup. Když někdo řeší problém zjevně způsobený chybou uvažování někde jinde, je správné ho upozornit na tu chybu uvažování, ne mu vyřešit ten dílčí problém a počkat až narazí na další.

Validace je jen informativní pomůcka.
Měnit stránku s odůvodněním „není validní“ je nesmysl. Nevalidnost je takový indikátor „S touhle konstrukcí by mohl být problém“.
Je třeba posoudit, jestli v dané konstrukci skutečně je problém.
Buď ano, pak to změním- ne kvůli validaci, ale kvůli tomu problému na který validace upozornila.
Nebo ne, pak to nechám být.
Nebo ty výsledky nedokážu zhodnotit, pak nemá smysl tu validaci vůbec dělat.
Mufna
Profil
Reaguji na [#7] Ernie

Ano, potíže dělá jen IE, ale právě kvůli němu ten atribut allowTransparency vynechat nelze. Samozřejmě mluvím jen o situacích, kdy nechceš mít ten iframe s bílým pozadím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0