Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

chtěl bych se pobavit o dosti používaném CDATA.

Jak to vypadá? Stále je nutnost to používat v xml, na escapování entit? A hodí se ještě na něco jiného?
Má to nějaký význam, někde jinde, ještě?

Já jsem to zatím nikdy nepoužíval nějak zvlášť, ale vidím, že často to někdo někde cpe, třeba do JS, ale s xml se nepracuje, tak nevím k čemu to je dobré, našel jsem nějaké stránky o tom, ale moc jsem to nepochopil.

Díky všem za reakce a názory na toto téma!
Chro.
Profil
CDATA používám v aplikaci XML KML, pokud mám HTML kód mezi tagy a nechci použít entity. Je to nutnost, odděluje se tak obsah od struktury, protože jakýkoliv HTML tag je i platným XML tagem.
snazimse
Profil
Dobře, díky,

ještě někdo se k tomu vyjádří? Dá se to použít i k něčemu jinému? To by mě taky celkem zajímalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na snazimse:
CDATA, je stále nutnost v xml?
XML se vůbec nijak nevyvíjí.

A hodí se ještě na něco jiného?
Ne.

často to někdo někde cpe, třeba do JS
V HTML ve <script>ech CDATA nikdy nic nedělalo.
XHTML se prakticky nikdy reálně nepoužívalo, ale dost lidí si toho nevšimlo, mnozí si mysleli, že ho používají, proto je tento zbytečný CDATA balast k vidění v kódech mnoha webů. Ber ho jen jako indikaci pověrčivosti kodéra.
Joker
Profil
snazimse:
CDATA jsou prostě znaková data, která se nebudou interpretovat jako součást XML.

Hodí se v případě, že chceme do XML vložit kód, který může obsahovat nějaké značky, ale nechceme ho parsovat jako součást XML.
Moc nevím, co víc k tomu dodat.

Používat ho v JS je asi zbytečné, pokud se ta stránka nezpracovává jako XML (a jako že většinu stránek by jako XML stejně nešlo zpracovat, i když mají skripty obalené v CDATA).
snazimse
Profil
Chamurappi, Joker:

Děkuji za stručné odpověďi,chápu mě jen pak zajímalo, zda se to nepoužívá ,ještě k něčemu jinému, a to je tedy výhradně xml funkce?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0