Autor Zpráva
Milan1236000
Profil
Zdravím,
proč nejsou ikony validace pro html5 k dispozici (webylon, w3c)?
Marně se snažím sehnat oficiální ikonu, ale nedaří se. Žádný remake nechci. Proč nejsou vytvořeny? To mě vážně udivuje... Vždyť html5 tu není krátkou dobu..
(Tohle jsem četl.)
Martin2
Profil *
Milan1236000:
Marně se snažím sehnat oficiální ikonu, ale nedaří se
Patrně neexistuje.

Proč nejsou vytvořeny?
Protože na validitu už dneska se­re bílej tesák. A na ikonkování webů tuplem.
Chamurappi
Profil
Začátkem února mi někdo psal, že by chtěl moji jednorožčí ikonu k XHTML 1.1 ve dvojnásobném rozlišení, aby se ukazovala krásně vyhlazená na retina displejích. Nevěděl jsem, jestli to myslí vážně.


Reaguji na Martina2:
Protože na validitu už dneska se­re bílej tesák.
Což je zajímavý paradox, protože validita teprve s HTML 5 začala dávat nějaký smysl. Neměla by se samozřejmě zbožšťovat, ale rozhodně je mnohem blíž realitě než u všech předchozích verzí.

A na ikonkování webů tuplem.
Teď už se ikonkuje Facebookem a Twitterem, protože autoři webů chtějí, aby k nim přišel živý člověk a ne chválící robot :-)


Reaguji na Milana1236000:
W3C má povolené procházení adresáře Icons. Kdysi jsem u nich takhle našel v jednom adresáři hard link, skrz který se několik let dalo dostat do členské sekce bez hesla :-)

Vždyť html5 tu není krátkou dobu..
Asi tak 12 let. Lidé spoluodpovědní za jeho vznik se vymezovali vůči hlavnímu proudu, který si nadšeně a naivně zdobil stránky ikonkami „Valid XHTML 1.0!“.
Autor HTML 5 validátoru řekl, že ikonka nebude… a tak není, ani v době, kdy jeho validátor vzalo pod svá křídla W3C.

Docela by mě zajímalo, jak by se zájem o validitu vyvíjel, kdyby se tak silný odpor k ikonkám neprosadil. Tipnul bych si, že by opadal pomaleji.
Milan1236000
Profil
Martin2, Chamurappi:
Díky za reakci.

Chamurappi:
Proč nemáš na webu v nabídce i tuto ikonu, když už jsi si s tím dal práci? Je dobrá, takže ji budu brát jako "oficiální". :DD
Chamurappi
Profil
Reaguji na Milana1236000:
Vyráběl jsem ji s nešikovně podepřenou hlavou a tak se přihodilo, že je v ní nápis „HTML 5“ o 20° nakřivo. Posledních pár let jsem v skrytu duše doufal, že si toho nikdo nevšimne. A měl jsem pravdu. Nicméně je to jedna z těch věcí, na které když tě někdo upozorní, tak už je nejde nevidět…
Milan1236000
Profil
Chamurappi:
Mně je celkem fuk, že je text trochu natočený - aspoň je to originál a náhodou to vůbec není špatné. ;)
Milan1236000
Profil
Nevíte někdo, proč není validní toto: <meta charset="utf-8">?
Musel jsem tam dát ten starší zápis: <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">.
Přitom na stránkách w3c to mají tak, jak jsem měl původně...
juriad
Profil
www.w3schools.com nemá s www.w3.org vůbec nic společného.

Stránka:
<!doctype html>
<title>tit</title>
<meta charset="utf-8">
je validní podle validator.w3.org/#validate_by_input+with_options i podle validator.webylon.info/#validate-by-input
Milan1236000
Profil
juriad:
Jo, díky za opravení.
No, mě to pořád vyhazuje, že je to nevalidní, když tam mám dlouhý komentář, jak to?
např.:
<!DOCTYPE html>
<html lang="cs">
<!-- 
$$$$$$$$ $$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$ $$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$
        $$      $$     $$  $$  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$
        $$      $$     $$  $$  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
        $$      $$     $$  $$  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$ $$$$$$
        $$      $$     $$  $$  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
-->
  <head>
    <meta charset="utf-8">
    <title>ll</title>
juriad
Profil
A přečetl jsi si alespoň, jakou to píše chybu?
„A charset attribute on a meta element found after the first 1024 bytes.“

Porušuješ „The element containing the character encoding declaration must be serialized completely within the first 1024 bytes of the document.“ (www.w3.org/TR/2012/CR-html5-20121217/document-metadata.html#charset)
„Celý element deklarující kóvání se musí vejít do prvních 1024 bytů.“
Milan1236000
Profil
juriad:
Četl jsem to, ale až teď mi to už došlo.. Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0