Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobrý večer.
Tohle mi prostě nedá... Narazil jsem na opravdu zajímavý "článek":
http://owebu.cz/obecne/vypis.php?clanek=713

Autor se snaží zviditelnit "výhody" validity, bohužel, ani jeden důvod, proč by měly být stránky validní není výhodou.

Nedivím se, když se na této diskusi objevuje čas od času nějaký horlivý zastánce W3C a jejich validity... hraničí to ovšem s fanatismem, který podobné články živí a danou osobu utvrzují v přesvěčení, že je validita opravdu úžasná věc.

Co si o tomto článku myslíte Vy?
WanTo
Profil
Jen mi nedochází, proč budou validní stránky rychlejší. Vždyť nikde v kódu není napsáno "tyto stránky jsou validní, takže je můžeš zrychlit". Kód bude kontrolovat a měnit tak jako tak...
RPG
Profil
WanTo
Kód může být nevalidní a přitom rychlejší a přehlednější, než kód validní. :-)
Tento důvod je naprosto nesmyslný.
Martin Snížek
Profil
Validita pouze usnadňuje hledání syntaktických chyb, které mohou být překážkou pro vyhledávače nebo pro správné zobrazení v prohlížeči. Jinak to k ničemu není, což říkám jako autor seriálu o XHTML na Intervalu. :-)
Pachollini
Profil
Taky se dá dobře prodat, což říkám jako já.
Chamurappi
Profil
Takových článků jsou na owebu.cz mraky. Dokud jsou blbě napsané a na první pohled čtenář pozná, že autor nemá o věci přehled, tak to příliš nevadí.

Pro owebu.cz psal trochu i Plaváček. Napsal třeba porovnání tabulkových layoutů s jazykem XHTML nebo oslavu významu DTD. Napsal to hezky, ale se spoustou zavádějících údajů a drobných (neúmyslných) omylů. Ač Plaváček sám fanatikem není, dopomáhá fanatiky tvořit. I když tedy na owebu.cz asi už není co zkazit.
Radek Hrabůvka
Profil
Krásný článek, dopoledne jsem naň narazil. Jak funguje HTML, doporučujim také diskusi.

tyto stránky jsou validní, takže je můžeš zrychlit Vysvělení jsem četl opačné, "Narazil jsem na invaliditu, musím o ní dlouho přemýšlet". Že jsem zatím nenarazil aspoň jeden příklad a naměřené časy. Není to záhada?

Tohle mě dostalo (ostatní jsem už četl): - Čitelnější zobrazení při vypnutí kaskádových stylů (CSS)
radim93
Profil
No beru že se validitě přikládá až moc prostoru beru že má i svá plus,ale podle mě je důležitější funkčnost.
Jakub Valenta
Profil *
Souhlasím s Martinem Snížkem.

Každopádně když budeš mít svoje stránky validní, tak nic nezkazíš. A možná se ti dokonce bude kód lépe psát a budeš se v něm lépe orientovat.

O owebu toho již bylo napsáno mnoho (zábavná je obzvláště diskuze u Pixyho), nikdy jsem to příliš nezkoumal, ale již letmý pohled jasně značí, že se jedná o stránku amatérů, kteří disponují pouze minimální znalostí oboru.

Jakub Valenta
roberta
Profil
Každopádně když budeš mít svoje stránky validní, tak nic nezkazíš.

a ja si myslím, že nikto nič neskazí ani tým, že má stránky nevalidné :)
RPG
Profil
Jak se tak dívám, článek tam ještě stále je.
Poklona autorovi, je vidět, že má odvahu :-).
donny
Profil *
Jeste me napada jedna vec: kdyz budes mit stranky validni, mas vetsi sanci, ze budou fungovat ve vsech dnesnich prohlizecich stejne, a taky uplne stejne na prohlizecich za pet let. Je spousta reci o tom, jak se bude kvuli starym "spatnym" strankam udrzovat quirk mod a tak dal, ale sam jsem se presvedcil, ze to, co nejak vypadalo na starem prohlizeci pred peti lety, uz je dneska peknej prusvih.
Pravidla zapisu HTML kodu jsou pevne dana a znama, nevidim jediny duvod, proc je nedodrzovat (krome "z principu") - zas tak slozita imho nejsou... a pokud jo, vzdycky se daji porusit ;)
RPG
Profil
donny
kdyz budes mit stranky validni, mas vetsi sanci, ze budou fungovat ve vsech dnesnich prohlizecich stejne, a taky uplne stejne na prohlizecich za pet let.

Nemáš. Proč?
1) I když je dokument validní, může se zobrazit na různých prohlížečích jinak - nebudu řešit, vedla se tady o tom kdysi debata.

2) Jak můžeš vědět, že se specifikace nějakým způsobem razantně nezmění? Bojím se, že dnešní technologie budou za těch tvých pět let považovány za prehistorické.
jozob
Profil
donny
Pridávam sa k RPG. Je veľký omyl myslieť si, že validita zaručí správne vykreslenie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0