Autor Zpráva
Danzas
Profil
Ahoj,

mam jednu otazku. Je to sice blbina, ale nemuzu na to prijit.
Pisu v xhtml strict + css a zajimalo by me, jak nastavit u tagu cislovaneho seznamu ol atribut start=5 (napriklad).

Normalne to samozrejme funguje a zobrazi se to, ale podle xhtml strict to neni validni, bo ten "start" urcuje vlastnost.
Nevim jestli to jde pomoci css, ale neprisel jsem na to. V xhtml transitional by to slo, ale ve strict?

Diky za rady!
Joker
Profil
Zřejmě nějak takhle: http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/generate.html#counters
Chamurappi
Profil
Reaguji na Danzase:
Strict DTD je blbě navržená. Tohle je jeden z několika příkladů, kdy zakazuje atribut neprezentačního charakteru.

Při MIME typu „text/html“ nemá smysl uvádět jinou DTD než HTML 4.01 Transitional. Vše ostatní vede k zavádějícímu výsledku, prohlížeče se odkázanou DTD neřídí a jejich interpretace HTML má nejblíže ke kompletnímu HTML 4.01.
Mastodont
Profil
Joker
Tam ale nikde není vidět, jak zařídit číslování třeba od té pětky. Je tam reset na nulu a inkrement číslování.
Mastodont
Profil
Mmch, je to sice starší dotaz, ale zajímalo by mne, zda se v této oblasti něco nezměnilo. (S atributem START zatím potíže nejsou, AFAIK ho berou všechny prohlížeče.)
habendorf
Profil
Chamurappi

Strict DTD je blbě navržená. Tohle je jeden z několika příkladů, kdy zakazuje atribut neprezentačního charakteru.

Jo, a navíc krapet nekonzistentí - např. povinné atributy rows a cols u textarea.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mastodonta:
Co myslíš, že by se mohlo změnit? Ty „zavržené“ věci nikdy nikdo nezrušil, jsou pořád součástí nejnovějšího W3C doporučení. Každý prohlížeč by je měl podporovat. Pokud vím, tak s atributem „start“ problémy nikde nejsou.

Tam ale nikde není vidět, jak zařídit číslování třeba od té pětky.
Já to tam tedy vidím.
Mastodont
Profil
Aha, já už taky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0