Autor Zpráva
Pilda
Profil
Dneska jsem zjistil, že mi (X)HTML validátor http://validator.webylon.info/ začal označovat všechny moje stránky za nevalidní a klasický validátor na w3.org mi je léta prohlašuje za validní.

Copak o to, na stránkách toho validátoru píšou, že výsledky se mohou lišit a že byla "Opravena chyba ve vyhodnocování „text/html“ dokumentů", ale já si myslím, že moje stránky validní jsou.

Zkoušel jsem schálně zvalidovat stránky pár lidí, který tomu rozumnějí jistě víc než já, jako Pixy, Jakub Vrána, DGX, Marek Prokop a tu samou chybu to hlásí všem.

Zkoušel jsem udělat i stránku, kde neni fakt nic jiného, než základní hlavička a v těle jeden odstavec a stejně to neprolezlo.

Chtěl jsem se na to zeptat přímo autora toho českého validátoru, ale kontakt na něj je asi tajný... :/

Otázka zní, je to bug validátoru, nebo mají všichni stránky nevalidní?



Řádek 6 sloupec 77: znaková data nejsou povolena na tomto místě.
...tent="text/html; charset=windows-1250" />

Použili jste prostý text v místě, kde byl očekáván nějaký element. Nejčastější příčinou této chyby je posílání XHTML dokumentu s typem „text/html“.

Často se tato chyba vyskytuje při validování podle Strict DTD, pokud dáte text přímo do BODY nebo do FORM. Chybu odstraníte tím, že text vložíte do nějakého elementu, který je na daném místě povolený (u BODY třeba odstavec, u FORMu FIELDSET).


PS: prosím moderátory opravdu mého překlepu v nadpisu.
Plaváček
Profil
Pilda

Mám dobrou radu. Nepoužívej český validator. A netrap se tím.
Timy
Profil
Pilda
"Otázka zní, je to bug validátoru, nebo mají všichni stránky nevalidní?
Pravděpodobně obojí :-). Odpověď se skrývá někde tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358&page=12 Pokud chceš, aby ti i český validátor ukázal, že máš validní stránky, máš dvě možnosti -- poslat stránku jako application/xhtml+xml nebo nadále posílat text/html, ale přepsat kód z XHTML na HTML. Taky je možnost se na český validátor vybodnout.
Pilda
Profil
Timy:
děkuju moc
Plaváček
Profil
Pilda

Jo, a raději to tu zamkni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0