Autor Zpráva
fanky
Profil
nevím, proč tato stránka není XHTML ? http://charon.hkfree.org/pitrysek/xhtml/

skript, který je na začátku kódu, zde: http://charon.hkfree.org/pitrysek/xhtml/script.txt

vím, že chybí na konci závorka uplně, ale to už jsem opravil, tím to není

díky za postřehy
Zahon
Profil
na 90% ti tam chybí xml prolog (ještě před <html... dej toto: <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> )
Joker
Profil
fanky
nevím, proč tato stránka není XHTML ? http://charon.hkfree.org/pitrysek/xhtml/
Kdo říká, že není XHTML?
Podle mě to XHTML je.

Zahon
chybí xml prolog
Má to v UTF-8, takže XML prolog není nutný.
Petr Tichý
Profil
Kdo říká, že není XHTML?
Můj FF 2 dostává text/html.
fanky
Profil
Joker

říká to validátor i Opera, kteří vidí MIME typ text/html a nevím proč...
Zahon
Profil
Joker
Máš pravdu, nějak jsem si to neuvědomil. Autorovi vlákna se tímto omlouvám za mystifikaci.
Bubák
Profil
MIME typ text/html a nevím proč...
Asi to nemáš nastavené na serveru.
souki
Profil
nebo hlavičku pošli přes PHP... ale stejně pak zjistíš, že to IE nevidí
AlešD
Profil
fanky:

trošku to rozvinu:

pro to aby se dokument odeslal s mime application/xml-xhtml nestačí uvést:

content="application/xhtml+xml; charset=utf-8" do META tagu


Dokument a jeho mime typ posílá webový server, který neanalyzuje co posílá a řídí se mimo jinými příponou souboru. Záleží na nastavení webového serveru obvykle příponu htm a html chápe jako mime text/html a ten také pošle, příponu xhtml obvykle pošle s tebou kýženým mime typem application/xml-xhtml.

Takže pro vyzkoušení (že to v IE opravdu nejde) stačí změnit jméno_souboru.xhtml

Pro reálné použití je vhodnější pomocí PHP funkce HEADER podstrčit pro Operu a Gecko application/xml-xhtml a pro IE text/html. Otázkou ovšem je, proč něco takového dělat.
Joker
Profil
Petr Tichý
Můj FF 2 dostává text/html.
Však to je v pořádku, pořád to je XHTML.

Takže předpokládám, že otázka je, proč to nemá typ application/xml a patřilo by to spíš do sekce PHP?
V tom případě bych "trasoval" tu funkci, případně si nechal vyhodit výpisy proměnných a zjistil, kde se stala chyba.
Joker
Profil
AlešD
Mně už to asi došlo, on ve skriptu má funkci na odesílání XML MIME typu a ta funkce asi nefunguje jak by měla... a napsal to sem místo do sekce o PHP.
RPG
Profil
Joker
Však to je v pořádku, pořád to je XHTML.
Bude další flame? :-) Tohle se tady už řešilo tolikrát, že absolutně nechápu, o co se právě snažíš.
AlešD
Profil
Sorry, byl jsem mimo. Až teď jsem si pořádně přečetl o co jde. Jo a bacha na Operu, má jiné pořadí akceptovaných mime typů, tedy pokuď jsem už úplně nezblb :-)
Joker
Profil
Tohle se tady už řešilo tolikrát, že absolutně nechápu, o co se právě snažíš.
Nic, nic :) Akorát jsem si neprohlídl ten skript a hledal jsem, proč to vlastně není XHTML. Až později jsem si všiml, že je to vlastně špatně formulovaná otázka, viz můj předchozí příspěvek.
RPG
Profil
Joker
Omlouvám se, odeslali jsme to skoro ve stejnou dobu a já jsem neměl možnost si ho všimnout.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0