Autor Zpráva
weckho
Profil
Ahoj,
proč nejsou v XHTML Strict 1.0 validní znakové entity? Jak je mám nahradit? Díky
Charlie
Profil
To je zajímavé, já si myslím, že validní jsou. Které entity máte na mysli?
weckho
Profil
Jo je to zajímavý, protože najednou validní sou, ale ještě před minutou nebyly... :)
Charlie
Profil
Tak to je opravdu velmi zajímavé, to jste validoval na validator.w3.org?
weckho
Profil
Jo, přesně tam. A ještě jedna zvláštnost. Tohle
<a name="top" id="top"></a>
taky není validní... Červeně mi to vyznačí ten první ">". Nevím v čem je chyba...
j_hajsl
Profil
atribut name je ve strict nepřípustný
weckho
Profil
Aha, to sem nevěděl, díky.
weckho
Profil
Tak ne, atributem "name" to nebylo, chtělo to, ať ten odkaz dám do nějakýho rodičovskýho prvku. Měl sem ho jen tak v <body> a když sem ho teď přesunul do <divu> tak už je to validní...
Acci
Profil
Vždycky je lepší, pokud máte nějaký takovýto problém, uvést adresu stránky, které se problém týká
Charlie
Profil
Myslím, že to teď jaky bude vyhazovat error, protože je to prázdný tag. Zkus do něj dát &nbsp;
Martin
Profil
Nebude
Charlie
Profil
To je zajímavé, některé úkony W3C mi přijdou zvláštní. Proč se na stránce nemůže vyskytovat třeba prázdný span, ale prázdný odkaz ano?
Martin
Profil
Ale validator nemá nic proti prázdnému spanu
Charlie
Profil
Aha, už jsem našel příčinu. Zapomněl jsem, že rozšíření Tidy pro Firefox, vyvinuté W3C, není tak úplně přesné. Něčím se prostě neprokouše.
Victorius
Profil
Možná by bylo lepší chvíli popřemýšlet, než rovnou psát. Návštěvník začátečník pročítající toto vlákno z toho taky nic nemá, akorát se dozví, že "vy už to máte."
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0