Autor Zpráva
EdRooz
Profil
Sem pročítal co se dalo ale furt to nechápu tak prosím najde se někdo kdo mně správně doplní do tohto jednoduchýho xml jak mám ze slovíčka "pro" udělat odkaz na www.seznam.cz ?

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<moje>
<oblast>
<nadpis>Moje</nadpis>
<text1>jen pro mně</text1>
</oblast>
</moje>



Předem díky
panther
Profil
EdRooz
možná si zkus ještě něco přečíst.
EdRooz
Profil
To už jsem uděl i předtím ale nejsem z toho moc moudrej proto jsem zvolil tuto variantu. Asi jsem lama ale na konkrétním příkladu se to vždy nejlíp naučím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na EdRooze:
XML je obecná datová struktura. Sama o sobě neumí vůbec nic. Můžeš využít formátů postavených na XML, tedy třeba XLink, XHTML, nebo SVG. K tomu, aby odkaz odkazoval, pochopitelně potřebuješ, aby cílové zařízení zmíněné formáty podporovalo, což ve světě webových prohlížečů znamená, že máš smůlu. Chceš-li něco ukazovat návštěvníkům s webovým prohlížečem, použij webovou stránku, tedy formát HTML.
EdRooz
Profil
To je mně jasný že nejlepší je html to taky používám ale rozhodl jsme se vkládat data z xml a právě v jednom místě bych potřeboval vložit ten odkaz. Zkoušel jsem rady z interval.cz, xmlprokazdeho, a vše co se dá na netu sehnat bohužel všechny pokusy skončili "undefinied". Html píšu v Dreamweavru, ten sice obsahuje xml "editor" ale odkazy vložit do xml neumí a já taky ne. Jestli by jsi mohl mě to do toho kódu vepsat budu rád nebo jestli se někde dá stáhnout nějaký vzorový xml dokument s napsanými odkazy uvnitř.
EdRooz
Profil
Znovu opakuji prosbu: prosím najde se někdo kdo mně správně doplní do tohto jednoduchýho xml jak mám ze slovíčka "pro" udělat odkaz na www.seznam.cz ?

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<moje>
<oblast>
<nadpis>Moje</nadpis>
<text1>jen pro mně</text1>
</oblast>
</moje>
Sqlitator
Profil *
EdRooz
Jak psal Chamurappi, máš smůlu. Podpora je minimální ... zatím.
Timy
Profil
EdRooz
Obecné XML nezná pojem odkaz, není možné v něm odkaz vytvořit. Z toho XML musíš nejdřív vytvořit nějaký jiný formát, který už odkaz zná, třeba to (X)HTML. V XML si to už můžeš zapsat jak chceš, třeba:

<text>Tohle je můj první <odkaz kam="http://seznam.cz">odkaz</odkaz>!</text>


Ale pak to musíš prohnat nějakou XSL transformací a udělat z toho třeba HTML, PDF, … V XML můžeš pouze popsat, že tohle má být odkaz, který povede tam a tam, ale musíš nakonec použít nějaký formát, který pojem odkaz zná.
EdRooz
Profil
No, jak to teda udělat pokud mám požadavek takový, že:
xml je napsáno takto:
<moje>
<oblast>
<nadpis>Moje1</nadpis>
<text1>jen pro mně poprvé</text1>
</oblast>
<oblast>
<nadpis>Moje2</nadpis>
<text1>jen pro mně podruhé</text1>
</oblast>
<oblast>
<nadpis>Moje3</nadpis>
<text1>jen pro mně potřetí</text1>
</oblast>
</moje>
pak použiji <nadpis> na jedné straně a při kliknutí některý se na jiném místě změní <text1> (až podsud to není problém) a vněm potřebuji ten odkaz.
Timy
Profil
EdRooz
a při kliknutí některý se na jiném místě změní <text1>
To nechápu, nemáš někde živou ukázku?
EdRooz
Profil
Sem to špatně napsal při kliknutí na některý z nadpisů Mje 1,2, nebo 3 se mění text zapsaný v text1
živou ukázku vytvořím během 20 minut
EdRooz
Profil
Ukázka http://test.rive.cz/
Sqlitator
Profil *
Ukázka http://test.rive.cz/[/i]“;
Ukázka nefunguje.
Joker
Profil
EdRooz
Něco takového v obecném XML nejde udělat. XML popisuje jen data, nemá (obecně) žádný definovaný způsob zobrazování, takže nemá ani (obecné) nástroje pro definici vzhledu nebo chování dokumentu.
To je asi jako chtít něco podobného po databázové tabulce.

V té ukázce je XHTML, které pro odkazy má prvek <a>, stejně jako HTML (ostatně XHTML celkově obsahuje stejné prvky jako HTML).
EdRooz
Profil
Ukázku jsem zkoušel na dvou různých PC a funguje ale ještě to prověřím jinde. Odkazy v HTML nejsou problém a v XML to asi nepůjde. Zkoušel jsem i pomocí XLINK ale to nefunguje vůbec. Možná nějaká konverze do jiného formátu ale nevím do jakého a nebo úplně jiný způsob jenže nevím jaký. Co vy?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0