Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
V jakém "jazyce" mám tvořit weby pro malé živnostníky ?

Četl jsem, že XHTML je slepá větev to se mám vrátit k HTML, kterému je "vše jedno" ?

Mě se na XHTML líbí ta přísnost, ale nechci dělat v něčem co nemá budoucnost
shaggy
Profil
Mě se na XHTML líbí ta přísnost
Prísnosť? Nie je o nič viac prísne ako HTML.
Predtým než tu začne veľký flame ti len poviem - píš v tom, v čom ti je lepšie, ale hlavne sa rozhodni podľa seba a nie podľa toho, čo si čítal na stránkach nejakých expertov. Ak ti vyhovuje XHTML, používaj to, ak HTML, tak píš v HTML.
Jan Tvrdík
Profil
Michal Kolesa:
Osobně doporučuji psát stránky v HTML 4.01 Transitional.
Radek9
Profil
Já píšu v HTML 5 bez nových tagů.
Railbot
Profil
Radek9
Já píšu v HTML 5 bez nových tagů.
Takže v HTML 4.01. Nováčkovi netřeba plést hlavu nějakým HTML 5. To není a ještě dlouho nebude.
Bubák
Profil
Mě se na XHTML líbí ta přísnost,
Potřebuješ nad sebou bič?
Kromě toho, jde jen o přísnost syntaxe, prasácký kód jde napsat v jakémkoli jazyce.

Já píšu v HTML 5 bez nových tagů.
taky ;-)
<a href=odkaz.html><h1>Odkaz nadpisem</h1></a>

netřeba plést hlavu nějakým HTML 5. To není a ještě dlouho nebude.
HTML5 už mimochodem vyšlo ;-) zdroj
Radek9
Profil
Railbot:
Takže v HTML 4.01
Ne. Html 5 má narozdíl od HTML 4.01 méně atributů, místo kterých se používá CSS. ;-)
Nováčkovi netřeba plést hlavu nějakým HTML 5
Proč ne? HTML 5 už vyšlo a dá se používat. Např. FF už implentoval tagy video a audio. A pro ostatní prohlížeče se to dá emulovat javou. Nové tagy se vlastně dají emulovat pomocí JS přeměnou na divy ;-)

Bubák:
<a href=odkaz.html><h1>Odkaz nadpisem</h1></a>
Právě to se mi na HTML 5 líbí :D funguje to a je to validní.
Bubák
Profil
Právě to se mi na HTML 5 líbí :D funguje to a je to validní.
<i><h1>Text</h1></i>

Funguje to a není to validní. Právě to se mi na HTML5 nelíbí, ale než HTML5 vyjde, mám na mysli konečnou verzi, nikoliv pracovní návrh, může se mnohé změnit.
panther
Profil
Radek9
A pro ostatní prohlížeče se to dá emulovat javou
asi myslíš JavaScript. Proč ale dělat něco složitě, když to jde jednoduše, co?

Nové tagy se vlastně dají emulovat pomocí JS přeměnou na divy ;-)
no, to bude príma ten <div>ný kód :-)

Právě to se mi na HTML 5 líbí :D
Nevím, co je na tom pěkného. Není to o moc pěknější, než kdyby byl zápis obráceně.
Radek9
Profil
panther:
asi myslíš JavaScript
Ne. Myslím Javu :-)
kdyby byl zápis obráceně
Já ho píšu obráceně, ale jsem rád, že vývojáři použili to co v prohlížečích funguje a ne jen to co podle nich má v prohlížečích fungovat.
Yur4Y
Profil
Michal Kolesa
Mě se na XHTML líbí ta přísnost
Prísnosť? Dovolí vám HTML napríklad úplne nelogicky vkladať elementy?
Používaním XHTML odrezávate niektoré prehliadače. Snáď nechcete prísť o dosť veľkú časť návštevníkov?
joe
Profil
Piš si jak chceš, třeba nějaké tagy zavírej jako v XHTML a některé zas jen v HTML, když ti to udělá dobře. Hlavní je, aby stránka byla dobře zobrazená pro uživatele.
Žádná výhoda v HTML5 není, že má málo atributů a HTML4 jich má víc? No a? Je to jen v DTD. Zkušenější kodér dělá většinu stejně přes CSS, takže se nic nemění.

A tahat na webové stránky Javu? Zbytečný. V dnešní době nemá každý nainstalovaný JRE.
Bubák
Profil
Když tu máme odborníka na HTML5, tak nechápu, proč něco je validní (v HTML5), a něco podobného zase ne:
<a href="#">
<h1>Nadpis/h1>
<p>Odstavec
<p>Odstavec
</a>

<a href="#">
<h1>Nadpis/h1>
<p>Odstavec</p>
<p>Odstavec</p>
</a>

<div>
<h1>Nadpis</h1>
<p>Odstavec
<p>Odstavec
</div>
Radek9
Profil
Bubák:
Když tu máme odborníka na HTML5
Nechápu, kde jsi vzal, že jsem odborník...
proč něco je validní (v HTML5), a něco podobného zase ne
Podle (nevím jestli i podle vývojářů) je to proto, že většinou nedáš celý odstavec do odkazu, ale dáváš odkazy do odstavce. Zase naopak se moc nestává, že je v nadpisu několik odkazů nebo kus nadpisu bez odkazu, protože celý nadpis je většinou odkazem.
panther
Profil
Radek9
protože celý nadpis je většinou odkazem.
to bych netvrdil. Proč by nemohlo být jedno slovo? Písmeno?
Yur4Y
Profil
Upozornění: Specifikace HTML 5 je stále ve fázi návrhu a užitý validační mechanismus také není stabilní.
Všimol si to niekto? Validátor od W3C, český validátor aj validator.nu vraj dokážu validovať HTML5, ale každý vracia iné výsledky. Dokonca aj
<!doctype html><div>
oficiálnym validátorom myslím prejde.
Zbytočne to rozoberáte, k ničomu sa nedopracujete. :-P
Radek9
Profil
panther:
A proč by muselo? Na každém webu, co jsem zatím navštívil byl nadpis celý buďto normální text nebo odkaz.
blizz_boz
Profil
Michal Kolesa XHTML nemá budúcnosť
Bubák
Profil
Nechápu, kde jsi vzal, že jsem odborník...
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=94105#21
Chlubil ses svými zkušenostmi.

Podle mě (nevím jestli i podle vývojářů) je to proto, že většinou nedáš celý odstavec do odkazu, ale dáváš odkazy do odstavce.
- validátor neví, co je "většinou"

Tvé "vysvětlení pokládám za matoucí a zmatečné, nevysvětluje, jaký je v HTML5 rozdíl v těchto kódech, proč první není validní, a druhý je validní?
<a href="#">
<p>Odstavec
</a>

<a href="#">
<div>
<p>Odstavec
</div>
</a>

V HTML to dosud bylo jednoduché, koncovou značku jsem psal, nebo nepsal, vše bylo v pořádku. V XHTML to bylo díky přísnosti ještě jednodušší, nebyl výběr.
Ale v HTML5 někdy musím koncovou značku napsat, jindy ji můžu napsat.
ErForce
Profil
Michal Kolesa
HTML 4.01 je správná volba, a až bude HTML 5 v trochu stabilnější fázi tak ten..
Beztak 80% lidí co se chlubí že píšou v XHTML, to odesílají jako HTML, takže tak... Některé firmy si žádají XHTML a přitom ví houby s kulovym... protože "slyšeli" že je to "údajně moderní"... podle mě nemá budoucnost.. nebo aspoň ne v současné formě...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0