Autor Zpráva
kozusnik.jan
Profil *
Dobrý den, hledám nějaký dobrý program pro tvorbu vektorové grafiky na web. Viděl jsem, že se tady zmiňujete u Inskcape, Illustrator,... Nevíte, který z nich je nejlepší? Moc dík
Nox
Profil
Nainstaluj si Inkscape, nainstaluj si trial Illustratoru, zkus, uvidíš

Illustrator není zdarma
kozusnik.jan
Profil *
JJ, to vim. Illustrator mam, ale mam nejake problemy s instalaci, viz zde
kozusnik.jan
Profil *
Co říkáte na zoner callisto?
shaggy
Profil
kozusnik.jan:
Skús Corel Draw - jeho cena je neporovnateľne nižšia oproti Illustratoru a funkcionalitou ho stále predčí (nie som grafik, ale mám to potvrdené od grafika, ktorý robí vektorovú grafiku a pracuje s oboma programami).
Plaváček
Profil
kozusnik.jan:

Corel Draw mohu doporučit také a kromě jiného ho lze zakoupit za velmi příjemný peníz. Více na tomto webu, třeba: http://www.dtpstudio.cz/
Mastodont
Profil
Plaváček:
Je to ale licence pro nekomerční použití.
Plaváček
Profil
Mastodont:

Mno, ano. Tazatel se ale nezmiňoval, že potřebuje editor pro komerční použití. Ne každý web je přeci komerční. Tak jsem jenom poskytl radu.
joe
Profil
Co takhle Adobe Fireworks? Není čistě jen vektorový, ale pro web je také dobrý. Někdo ho používá raději než třeba Photoshop.
havs
Profil
Za příjemný peníz stojí za zmínku Xara Xtreme - zrovna vyšla nová verze a jako tradičně zmatečně a zcela přjmenovaná, myslím, na Xara Photo & Graphic Designer 6
shaggy
Profil
joe:
Nie, Adobe Fireworks nie je alternatíva k Illustratoru, alebo ku Corel Draw. Pre web je dobrý, ale ak chce niekto robiť s vektormi, tak by si mal vybrať z tých dvoch, ktoré som spomenul.
kozusnik.jan
Profil *
No, Adobe Fireworks mám, zkusím tu Xaru, Corel Draw. Zatím moc dík za vaše rady. Kdyby vás ještě něco napadlo, tak to sem klidně napište, aspoň se poučím :-)
kozusnik.jan
Profil *
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Vektorová grafika - Který editor je lepší?

Ahoj. Začínám s vektorovou grafikou, a mám tyto editory: Gimp 2.8, Inkscape 0.48, Xara Xtreme Pro 5 a Corel Draw 12. Který z nich je nejlepší? P.S.: U Gimpu a Inkscape nevím, jestli jsem tu verzi zapsal úplně správně.
Plaváček
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Vektorová grafika - Který editor je lepší?

kozusnik.jan:

Je lepší Mercedes, BMW, Alfa Romeo nebo Fabia? Nejlepší editor je takový, jehož koncepce ovládání ti nejvíce sedne. Co je dobré pro mě, nemusí být vhodné pro tebe. Položil jsi špatnou otázku.

P.S. já používám Corel. Ne snad proto, že by byl zdaleka nejlepší, ale protože s ním pracuji od verze 3 a jeho tvůrci mají tolik soudnosti, aby zbůhdarma neměnili věci, na které jsem zvyklý (systém ovládání a podobně). Vybrat si tedy stejně musíš sám a to tak, že za prvé si všechny vyzkoušíš a za druhé zvážíš své finanční možnosti).
kozusnik.jan
Profil *
Plaváček:
"Položil jsi špatnou otázku."
JJ. Takže oprava:
Který z těch editorů je nejlepší na vektorovou grafiku pro web? Který nabízí nejvíce funkcí? Který je podle Vašeho názoru nejlepší?
xmark
Profil
kozusnik.jan
Proč si myslíš, že existuje něco jako nejlepší editor? Nemyslíš, že kdyby se něco takového byla pravda, podle přírodních zákonů by časem lidi kupovali jen ten jeden a ostatní by zanikly?

Plaváček používá Corel, protože mu vyhovuje. zároveň připouští, že jsou možná i lepší. Těžko tady najdeš někoho, kdo zná aspoň těch pár zmíněných editorů tak dobře, aby ti řekl, který je nejlepší. A i kdyby to napsal, je to zase jen jeho názor.

Připomnělo mi to tohle: "Jsem fotbalista - amatér. Mám kopat v botách značky puma nebo adidas?" Tak poraď fotbalistovi. A ne že se spleteš.
kozusnik.jan
Profil *
:-). Tak dík. Zkusím ty editory a uvidím
breeta
Profil *
shaggy:
Skús Corel Draw - jeho cena je neporovnateľne nižšia oproti Illustratoru a funkcionalitou ho stále predčí

Můžeš mi říct čím ho předčí? Já používám Ilustrátor a několik let jsem dělal i v Corelu ...

Webouvou grafiku dělám kompletně v Ilustrátoru fotky si externě upravuji ve Photoshopu, nechápu jak může někdo dělat grafiku webu celou ve Photoshopu to bych dělal týden. Ilustrátor má přímo exportní výstup pro web takže si lehce odladíš množství dat např. ve png dle kvality zobrazení.

Adobe je špička ve tvorbě grafiky a kdo říká že ne tak stím neumí dělat, proto je i nejdražší, nejlepší je koupit si nějaký balík který ti bude vyhovovat. Pokud nehceš tolik investovat kup si Corel a pokud nechceš vůbec investovat zkus Gimp.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0