Autor Zpráva
japlavaren
Profil
Zdravim,

v kodovani som docely pokrocili, mam za sebou par stoviek webov, ale stale mi pride, ze to nieje ono. kodovania layoutu mi trva od 4 do 6 hodin. pouzivate nejake programy, ktore ulahcuju/zrychluju pracu?
joe
Profil
Pokud pracuješ na víc projektech zároveň a třeba i s verzovacím systémem (SVN, Git), tak bych používal nějaké IDE. Mně třeba nejvíce vyhovují Netbeans. Lepší a přehlednější IDE neznám. Vlastně ti usnadní práci všechny, které nabízí intellisense, tedy rychlou nabídku (většinou po stisknutí Ctrl + Space).

Vyzkoušel jsem například i Sublime, který se mi líbí po grafické stránce, ale je pomalý.

Jako další editor používám Notepad++, protože nevím o žádném jiném editoru / obarvovači kódu (scintilla), který by obarvoval rychleji.
nevimco2
Profil
Mít už "předpřipravenou" šablonu. Takový věci jako kostra dokumentu, prvky v hlavičce, odkaz přes media queries na různé css a už hotové základní rozvržení stránky ...
occocco
Profil
Dobrý den,
Na tvorbu webu používám buďto PSpad nebo NVU.
Na css používám topstyle.
slovakCZ
Profil
psani css3 ti dle meho nezrychli ani tak nejaky program, jako spise preprocesor CSS... napriklad LESS, SASS nebo STYLUS. kulate rohy pak definujes na zacatku souboru treba takto:
.rounded(@radius: 2px) {
-webkit-border-radius: @radius;
-moz-border-radius: @radius;
border-radius: @radius;
-moz-background-clip: padding; 
-webkit-background-clip: padding-box; 
background-clip: padding-box; 
}

a kdyz potom potrebujes kulaty roh 10px na div s tridou .kulate tak zapises jen:
.kulate {
.rounded(10px);
}

no neni to parada?

jinak co se tyce programu, tak joe zminoval, ze Sublime text je pomalejsi nez netBeans.. no, tady si nedovolim souhlasit... pouzivam sublime text 2 vice nez pul roku a nemuzu si ho vynachvalit, otevre se mi do 2 sekund od kliknuti na ikonu i kdyz v nem mam vice nez 10 projektu. pokud mi spadne PC tak si je pamatuje posledni stav otevrenych souboru a tech veci je daleko vice... pro psani css mi prijde daleko lepsi, nez nejake robusni netbeans.. no schvalne, pokud chci zapsat background-color:red, tak v netbeans musim zapsat toto:
b a potom si sipkou dolu vybrat vlastnost background-color, ktera je az na 5. pozici... pak az muzu zmacknout enter.. takze 7 kliknuti.
v sublime text 2 staci zapsat bc a enter, no neni to parada?

a co je pak rycheljsi? :o)
joe
Profil
slovakCZ:
Nepsal jsem, že Sublime je pomalejší než Netbeans, není to z toho moc patrné, ale bylo to myšleno v porovnání s Notepad++, který v sobě má Scintillu (neznám rychlejší obarvovač kódu, ale je možné, že "dneska" už něco lepšího existuje, ale v Sublime to rozhodně není :-)).

v sublime text 2 staci zapsat bc a enter, no neni to parada?
I Netbeans umožňují nastavení takových zkratek.

Sublime není IDE, tzn. že napovídá i věci, které nemá a to je někdy dost matoucí. Tzn., že v JavaScriptu to napovídá proměnnou, která se v souboru někde vyskytuje, ale ne v daném kontextu.
Co beru v editoru jako základ, je označování změněných řádků v souboru (při používání verzovacího systému - Git, SVN, ...).

A Sublime ani neumí zobrazit ikonky souborů - složitá orientace :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0