Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Na novém notebooku mám Windows XP s předem nainstalovaným IIS serverem
(),
který mi blokuje druhý server Apache balíčku EasyPHP. Skoušel jsem ho odstřelit pomocí Správce úloh, nahledl jsem do korenovych souboru a NIKDE tam nebolo uninstall soubor, skousil jsem ho vymazat, no když jsem stlačil DEL, vyskočila mi hláška, že nemám právo vymazávať z rootu windowsu SW_Preload (hoci jsem administrátor). Pak jsem ho zkoušel znehodnotit pomoci premazania zdrojaku tejto aplikacie, no jsem ju asi zabil a uz mi nefunguje ani jeden ze serverov.
Moja otazka znie, nevite nekdo jak zprovoznit ten druhy server Apache?
(Protoze IIS je u mne nezadouci, takze muze byt kompletne odstranene.)
Mike8748
Profil
Kubo2:
Ovládací panely, tam ikona Přidat nebo odebrat programy, v okně co se otevře vlevo zvolíš Přidat nebo odebrat součásti systému
tam si můžeš odinstalovat IIS
(co to udělá v tuto chvíli kdy si aplikace IIS takto "poškodil" netuším, ale snad to půjde)
Kubo2
Profil
Díki, Miku8748, dle všetkého by to melo fungovat, když jsem se dostal do Ovládací panel\Programy\Programy a súčasti\Odinštalovanie programu, tak mi vyhodilo dosť veľa programov, no žiaden z kolekce →iis, nebo →inetsrv tam nebol. A nanešťastie ho zrejme preto neodstrelím.
Tak ak môžem sa ťa aspoň spýtam, či nepoznáš nejaký balíček Apache + PHP + MySQL pre Ubuntu, Linux 10.0, aspoň tam by mi to mohlo fungovať, nie ? Inak díki :D
Mike8748
Profil
Kubo2:
jmenuje se to Internetová informační služby (alespoň česky teda),
bojga.cz
Profil *
Kubo2:
Dobrý den, instalace LAMP na Ubuntu je pomerně slušně popsaná zde.
Fisir
Profil
Reaguji na Kuba2 [#3]:
Asi jsi se dostal špatně. Není to v přehledu nainstalovaných programů, ale aktivovaných součástí systému Windows. Stačí do vyhledávání ve startu zapsat „součásti Windows“, nebo nějak tak slovensky, a klepnout na odkaz „Zapnout nebo vypnou funkce systému Windows“. Tam si najdeš položku „Internetová informační služba“ a odškrtneš ji.
Aha, tak to mě ignoruj. Podle screenu jsem myslel, že máš Windows Vista.
Rellik
Profil
Do linuxu nepotřebuješ balíček. Vlastní server je tam přímo v instalaci. Většinou stačí jen doinstalovat mysql + php. Víceméně když dáš v konzoli doinstalovat mysql + phpMyadmin ,tak se php doinstaluje už samo, jelikož bez něj databáze nefunguje... ;)
Kubo2
Profil
bojga.cz
Promiň, tvůj příspěvek jsem nepřehlédl, už jsem si tu stranku pročetl celou a již si stahuju Synaptic, jenom jsem nechtěl reagovat skorej, než se mi to podari korektne dokončit ;-D Jinak moc děkuju zta tvůj příspěvek :) Dost si mi pomohl.

Fisir:
Podle screenu jsem myslel, že máš Windows Vista.
Ja mam totiž i Windows Vista i Linux Ubuntu, na tom istem počítači, jen jsem myslel, že aspoň na Linux to pujde, když už s Windowsem si nevim rady ;-)

Rellik:
Vlastní server je tam přímo v instalaci.
A kde je? Nebo jak jse jmenuje? // jsem blbec, jmenuje se apache, ze? jen kde ho najdem ;-)
# Tak jsem jsi to zadal a mam:
>

Výsledky lokálneho hledání na dotaz "server"

1) GADMIN-OPENVPN Server
2) Lyricue Server
3) MySQL server :-)
4) Flumotion Streaming Server Administration
5) XQF Game Server (Browser)
6) X11VNC Server

A co ted ?
bojga.cz
Profil *
Přehlednu-li neviditelnost svého příspěvku zde ':)', musím reagovat:
apache je v linuxu(v závislosti na distribuci zde Ubuntu) přítomen pouze ve verzi obrazu disku DVD, předpokládám ale že většina lidí isntaluje z LiveCD, tudíž apache v instalaci není přítomen a musí opět poukázat na stránku jako předtím: Instalace LAMP :)
Rellik
Profil
Kubo2:
A kde je? Nebo jak jse jmenuje?
No v linuxu je výchozí složka pro web /var/www/html. Pokud zadáš do adresního řádku adresu http://localhost/ a zobrazí se ti nápis It works!, tak apache jede a není nutné ho instalovat. Osobně používám linux Mageia a tam je apache server přítomný i z LIVE DC instalace (aspoň se mi zdá že jo, instaluju spíš z plných DVD). Pokud není, tak aspoň v linuxu Mandriva a Mageia, možná i dalších, stačí v konzoli nainstalovat server pomocí:

urpmi apache
urpmi mysql
urpmi phpmyadmin

Tím se ti nainstaluje všechno potřebné. Pak si můžeš třeba doinstalovávat další rozšíření php. Např: php-gd, php-exif, atd... V Ubuntu možná jsou jiné příkazy, tuším že SUDO pro instalaci, ale jinak je to v podstatě to samé...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kuba2:
IIS jde docela snadno přenastavit, aby nejelo na portu 80. Nechápu, proč se snažíš o násilné smazání, tím si napácháš víc škod než užitku (má-li vůbec smysl uvažovat o volných 14 MB jako o užitku).
A kdyby nešlo přenastavit IIS, tak Apache půjde skoro určitě také rozběhnout na jiném portu. Akorát pak musíš uvádět do adresy za dvojtečku číslo portu.
Kubo2
Profil
[#11] Chamurappi
To co si napsal jsem už vyskoušel, a předsi len mi prohlížeč nepřestajne vypisoval "stránky na http://localhost:port sú dočasne nedostupné" (a mel jsem apache zapnutý :-)
Takze ted nevim....
Asi to jeste jednou vyzkousim, a pak kdyz to nepujde tak to vyriesim tim ze si dam server na Ubuntu .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0