Autor Zpráva
Hejhula
Profil *
Ahoj,

dělám zakázkovou výrobu pro klienty a většinou to probíhá tak, že dělám u sebe na localhostu, pak to nahraji na můj hosting, kde ukazuji práci a dodělávám tam případné změny. Někdy ale nastane fáze, kdy se finalizace zakázky blíží, klient zřídí doménu a hosting a už to tam chce nahrát a vždy se najde ještě něco co je potřeba dodělat/předělat. Menší věci jako změnu textu dělám rovnou tam (vím, že se to nemá, ale stránky jsou ještě bez návštěv a nepropagované :) ) , ale větší věci dělám na tom mém hostingu, kde jim to ukazuji (protože v té době ten na localhostu již není aktuální z důvodu menších změn rovnou na serveru), případně když musí něco předělat grafik, tak mu nedávám přístup k nim na server, ale jen ke mně.

Už se mi ale párkrát stalo, že přišel požadavek na změnu, která se řešila u mě na hostingu s tím, že se to pak přehraje. Následně ale přišel další požadavek třeba na změnu textu, ten jsem udělal rovnou tam. Když grafik dodělal u mě na hostingu, přehrál jsem soubory a přišel o úpravu v textu. Při takovémhle vývoji se to prostě stane, uhlídat to nejde, chápu proč - takhle se to dělat nemá.

Takže má otázka zní, jak to dělat, aby kód byl na localhostu, ukázkovém i ostrém serveru aktuální? Dal by se na to nějak napojit git? Předem říkám, že neběžím na VPS nebo tak, kde si mohu dělat co chci, ale klasické webhostingy u Endory, Wedosu, Active24, atd.

Díky za jakékoliv postřehy.
Martin2
Profil *
Čekáš nějaký tajný převratný způsob, nebo jaký je význam tohoto slohového cvičení? Použij prostě nějakou FTP synchronizaci, solidní vývojové prostředí ji bude umět i s porovnáním a zobrazením rozdílů obsahu souborů.
Alphard
Profil
No nevím, v první řadě bych ukončil praxi, že cokoliv upravuji přímo na serveru. To neexistuje. A pak se synchronizace stane jednosměrnou a to je už docela triviální problém.
K uploadu lze použít např. github.com/dg/ftp-deployment, vše se nahraje jediným příkazem, klidně na více serverů.

Git může samozřejmě pomoct, ale v tomto případě by nastavení deploymentu na oba servery muselo být zřejmě stejně řešeno přes FTP a bude to spíš komplikace. Hlavní výhodou gitu je verzování, můžete „něco zkusit“ a pak se snadno vrátit krok zpět.

Na spolupráci s grafikem už by se git hodil. Musí být na serveru, kam máte oba přístup, tak dáte práci dohromady; ale deployment bude možná pořád jednodušší přes ftp z vašeho localhostu (pokud nechcete, aby mohl grafik přímo zasahovat na produkci).
yFang
Profil
Hejhula:
Pokud používáš git, tak je nejjednodušší použít git-ftp.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0