Autor Zpráva
Aerforce
Profil *
Zdravím,
prošel jsem pár témat z historie o těchto šablonách, ale něják jsem z toho nepochopil jak řešit můj problém :(. Krátce jej nastíním. Vytvořil jsem DWT šablonu, definoval upravitelné oblasti a uložil. Následně jsem k ní chtěl připojit jinou stránku. Tak jsem danou stránku otevřel, dal formát, šablona DWT a tam v nabídce byla pouze možnost "spravovat upravitelné oblasti". Ostatní možnosti včetně "připojit DWT šablonu" byly nepřístupné - zašedivělé. Daná stránka byl normální HTML soubor. Poradí mi někkdo prosím, co dělám špatně? Případně předem děkuji za odpověď....
Worker
Profil
Častou príčinou býva, že súbory (index.dwt ...) nie sú v zložke ktorú si FP 2003 vytvára. Niekde vo svojom počítači ju môžete vidieť pod názvom "Weby" ikona zložky je charakteristická vzhľadom. Do tejto zložky si FP pridáva svoje údaje (extensions).
Napíšte či sa Vám to podarilo vyriešiť.
Aerforce
Profil *
Máte pravdu. Poté co jsem přesunul pokusnou šablonu do složky "weby", tak již připojení šlo. Mám na Vás ještě pár otázek, pokud by nevadilo. Pokusná šablona má dvě upravitelné oblasti - titulek a text. Připojení náhodné strnky na ní se mi podařilo, vše je uzamčeno kromě toho textu samozřejmě.... Když ale následně v šabloně změním třeba barvu MENU, uložím, dám formát, šablona, aktualizovat - tak po kliknutí na tuto položku se "nic nestane". Stránka se nezaktualizuje. Nevím kde dělám chybu, v nápovědě jsem o tom mnoho nenašel.

Druhá otázka - až v budoucnu bude vše hotové a bude se to nahrávat na web, bude potřeba tu šablonu tam také nahrát? Osobně si myslím, že každá stránka má z ní v kódu vytaženej obsah, takže to není třeba. Ale radši se optám, abych pak kvůli tomu nemusel měnit celou struktura ukládání jednotlivých souborů a složek.

S těmito šablonami pracuji poprvé, tak se omlouvám pokud jsou toto moc "triviální" dotazy na Vás. Děkuji
Worker
Profil
Menu upravujete v index.dwt. Následne keď ho dáte uložiť FP sa spýta: k index.dwt je pripojených x súborov. Chete ich aktualizovať? Ak áno, tak FP potvrdí aktualizáciu týchto súborov.
Index.dwt sa na web nenahráva.
Aerforce
Profil *
Už to jde, jsem předtím neměl otevřenou ve FP připojenou stránku, když jsem upravoval šablonu. Děkuji a hezký zbytek dne
Radek_cz
Profil
Tak jsem asi upne blbej :( porad mam zasedly ..Pripojit DWT sablonu.... vyzkouseno vse, nechal jsem i v adresari Weby, kdo prosim pomuze
Worker
Profil
Zložka Web z Frontpage 2003 (ikona zložky má iný vzhľad - zo zemeguľou) musí obsahovať extensions - dalšie zložky:_private, images, skryté zložky: _vti_cnf, _vti_pvt, a súbory: desktop.ini, index.htm. Overte si to. Potom napíšte, skúsime ísť ďalej.
Radek_cz
Profil
diky, ale tyhle slozky tam nemam, davam vyhledat "Web" i "weby" ale jedina moznost je C:\Documents and Settings\........\Dokumenty\Weby

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0