Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Milí diskutující, doporučte prosím nějaký FTP klient. Požadavky:

na windows,
jednoduchá instalace,
co nejjednodušší obsluha,
uložené relace,
pasivní připojení.

Nejde mi o vyřešení aktuálního problému, ale o nasbírání vícero odkazů na dobré FTP klienty pro různé lidi, kteří se mě na to ptají. Jestli můžu poprosit, připište důvod, proč ten který program používáte.
Michalek
Profil
IMHO nejrozšířenější mezi lidmi je Total Commander.
Na windows: ano
instalace: velmi jednoduchá
obsluha: většina lidí s ním dělá normálně, FTP přistup se skoro vůbec neliší od běžné práce
uložené relace: ano
pasivní připojení: ano

Já sám ho používám a jsem spokojený. Umí toho tak akorát, jen se mi nepodařilo zprovoznit pokračování při přerušení kopírování uprostřed.
bojars
Profil
Teda neviem od koho mám tip (možno od Teba Yuhů, alebo zo Slunečnice), ale ja mám
FTP Commander, má to len 500kB, "prográmek" ako lusk... a komunikuje so mnou po slovensky.
Teraz som zistil, že čeština tam nie je, to teda nechápem prečo.
habendorf
Profil
Já používám Windows Commander a mohu říct, že k naprosté spokojenosti. Splňuje všechny požadavky, které uvádíš.
Yuhů
Profil
Já taky používám Windows Commander nebo Total Commander, ale zajímalo by mě, jak jsou na tom ostatní. Třeba se o něco připravuju, kdo ví?
SuE
Profil
filezilla http://filezilla.sourceforge.net/
správa míst - na různé servery,
safe ftp
kopírování včetně podadresářů
změna chmod

umí toho víc, tu: http://filezilla.sourceforge.net/documentation/
llook
Profil
Lze nějak jednoduše (=klikáním myší) nastavovat práva souborům přes Total Commander? Jednou jsem to tam u nějaké starší verze hledal a nenašel (místo vlastností souboru otervíral Listera s výpisem adresáře). Příkaz CHMOD může činit trochu problémy těm lidem, kteří neznají osmičkovou číselnou soustavu.
Yuhů
Profil
jo, dá se to. Změna práv v Total Commanderu:

Připojíš se, vybereš vzdálený soubor a dáš

Soubor > Změna atributů (úplně první volba nahoře).

Nevím, jak je to anglicky, ale asi stejně.
habendorf
Profil
Nevím, jak je to anglicky, ale asi stejně.

Ve Windows Commanderu Files > Change Attributes... , v Totalu to bude stejně
Jan Zich
Profil *
Ja jsem si poslední dobou zvykl na WebDrive. Neocenitelná výhoda je, ze funguje transparentně pro všechny programy, což se hodí, když potřebujete pracovat online. Vím, ze spousta programů má svoje vlastní FTP (HomeSite, Dreamweaver, Ultraedit atp.), ale všiml jsem si, ze dost z nich má s FTP problémy: různe to vypadává, zasekává se to, odmitá se připojit, přenosy trvají dlouho atp. Kolikrát se mi uz stalo, ze jsem přišel o soubor, který se v půlce přenosu zasekl. To se mi v WebDrivem ješte nikdy nestalo a navíc používá relativně chytré cachování, takže vše je velmi rychlé.
DoubleThink
Profil *
FlashFXP

Rozhraní je takové widlácké, zvládá dobře SSL (narozdíl od TC)
alch
Profil *
Já taky používám FTP commander a češtinu to umí ... ideální pokud spravujete více stránek .. jednoduchost a účelnost jsou synonyma pro tento program ... aspoň to vyzkoušejte a už nebudete chtít používat nic jiného :)
palli
Profil
příspěvek byl smazán moderátorem, protože byl mimo téma. Na nové dotazy prosím zakládejte nová témata.
Kráťa
Profil
bojars čeština o Total Commanderu se musí stáhnout zvlášť, třeba z
http://www.slunecnice.cz/product/FTP-Commander-cestina/download.html


Jinak já používám skvělý IW FTP client ( http://www.aion.cz/ ). Řekl bych, že je mnohem lepší, než TC, Teď jdu vyzkoušet ten FTP Commander.
Kráťa
Profil
Jé ona tam ta čeština asi byla, já to tam "hodil" a teď tam mám 2 :-).
No ten IW FTPort client mi přijde nějaký lepší, ale možná proto, že s FTP Commanderem neumim. u IW FTPort clienta se mi např. líbí nastavení u jednotlivých připojení výchozího adresáře na lokálním disku. Člověk se nemusí nikam proklikávat. Recenze byla na Intervalu ( http://interval.cz/clanek.asp?article=79 ).
cinar
Profil *
bezkonkurence najlepsi Total Commander, len ma jednu smolu za nepouziva "cryptovane" pripajanie, tak sa nemozem dostat na niektore ftp-ka s firewallom, v tom pripade pouzijem flashfxp, ten velmi nemam rad, ale ako jediny podporuje cryptovane pripajanie, ale bezkonkurencne najlepsi total commander, nevyhoda malo funkcii ohladne ftp
Leo
Profil
Prave - podstatna vada Total Commanderu je, ze neumi sifrovane ftp, a co jsou vam pak platna ostatni bezpecnostni opatreni, kdyz heslo a username pro ftp behaji volne po netu v textove podobe a kazdy se tak muze dostat k php skriptum, heslum do databaze, atd. Pouzivam WinSCP3, Leo
JaRooN
Profil *
No ja používam CuteFTp a som s ním maximálne spokojný... Jediná jeho chyba je, že k nemu nie je čeština a ani slovenčina. Už som kvôli tomu hľadal aj alternatívu, ale v tej kvalite som nič iné nenašiel, preto som si ho aj nechal... Používam síce staršiu verziu 4.2, ale nemenil by som. Vyskúšajte a uvidíte.
DoubleThink
Profil *
kdyz heslo a username pro ftp behaji volne po netu v textove podobe a kazdy se tak muze dostat k php skriptum, heslum do databaze, atd

Na správně nakonfugrované a z hlediska topologie vhodně navržené síti s dostatečným zabezpečením aktivních prvků něco takového nehrozí.
Benda
Profil *
Prosím o radu nebo pomoc: nemohu se dostat na FTP když chci uložit
něco na vlastní stránku /volny.cz/kalome/.
Vždy se mi objeví několik pro mne nepochopitelných údajů:
Port 192.168.15.100.4.15 poslední dvojčíslí se mění, nebo
PORPORT not uderstood nebo
Příkaz PORT selhal nebo
Připojení se nezdařilo.
Děkuji Vám za pomoc
Benda /frantisek.benda@tiscali.cz/
bibach
Profil *
a mohol by mi niekto poradit ktory s ftp klientov je najrychlejsi z hladiska prenosu vacsich objemov dat. napr. video.totalcmd sa mi zda trosku pomali.mam 4mega pripojenie.dakujem
Kráťa
Profil
Když už bylo toto vlákno "znovuzrozeno", tak sem přípíšu.
Docela se mi líbí Filezilla. Pasivní připojení, lze nastavit výchozí adresáře, nastavování CHMOD, dobrá správa a nastavení, zálohovaní účtů, lze je importovat v PSPadu...
http://www.slunecnice.cz/sw/filezilla/
Co se týče rychlosti, jen snad 4x za 6 let jsem potřeboval poslat více, než 50 MB při změně hostingu. Jinak jsou to položky dalo by se říct "zanedbatelné".
Gekon
Profil
Kráťa
Pasivní připojení, lze nastavit výchozí adresáře, nastavování CHMOD, dobrá správa a nastavení, zálohovaní účtů
To vše má i TCMD
Kráťa
Profil
Gekon
však ano. TC je na FTP super. Filezilla má možná lepší frontu, ale hlavně je zadarmiko.
Tomass
Profil *
Ještě se tady nikdo nezmínil o ftp drive. Takže

na windows - ano
jednoduchá instalace - ano, standardní
co nejjednodušší obsluha -ano, extrémně jednoduchá.
pasivní připojení - ano
uložené relace - ano, pokud tím myslíš předvolby serverů, které nadefinuješ a pak používáš

Ten program funguje tak, že si v něm nadefinuješ servery a pak se ti v PC objeví nová jednotka, implicitně Z: . V ní jsou složky Z:www.domena.com atd.
Pak je jedno, jestli ty složky spravuješ průzkumníkem, nebo něčím jiným.

Je to samozřejmě free, má to 215kB. Jen se teď dívám, že to neumí česky. Jsou tady English.dll a Russian.dll (9kB), takže ve spolupráci s autorem by češtinu imho bylo možné vytvořit.

Používal jsem to nějakou dobu a líbilo.
anonym
Profil *
A co FireFTP? Doplněk pro firefox já sním pracuji a je více než dobrý.

Tady je originál na Mozzile...

... A tady jsem ho našel v češtině.
anonym
Profil *
Sorry, bylo to Blbě, Tady v češtině.
miloskroulik
Profil *
Používám Smart FTP. Hlavní výhodou je pro mne dost pokročilá práce s taby, pročež ho používám jako souborového manažera (jsa odkojen na Průzkumníku Windows. Všechny zmiňované požadavky by měl splňovat; jen s tou jednoduchou obsluhou si nejsem tak jist - to si každý musí vyzkoušet sám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0