Autor Zpráva
Suta
Profil
Už je to několik dnů, co bojuju se zvláštním chováním PSpadu (nejnovější verze).

Při ukládání otevřených souborů otevřených ze serveru přes nastavené ftp připojení mi PSpad soubor občas uloží, občas neuloží.

Neuložením mám na mysli mě dosud nevysvětlitelné chování, a sice že soubor na server uloží, ale pod jiným názvem (mám-li soubor index.php, vytvoří nový s názvem index.php.1.

Někdy ukládání probíhá půl dne bez problému a pak se tohle stane. Od té chvíle se pak stejná situace opakuje neustále, ovšem po následném uložení opět vytvoří nový soubor, tentokrát už by to bylo index.php.2. (pokud však vytvořený soubor index.php.2 přes PSpad změním na index.php, soubor funguje správně... pokud však po novém otevření tohoto změněného souboru index.php zmáčknu CTRL+S, opět vytvoří soubor s novou číselnou řadou php.1... nechápu...)

Proč se tak děje? Vyzkošel jsem vše možné. Odpojení a znovupřipojení k serveru, vše funguje, opět však soubor uloží pod jiným názvem. Zavření a znovuotevření PSPadu, opět to samé.

Pokud si otevřu ftp přes Total Commandera, ukládání probíhá v pořádku. Když ale následně opravený soubor index.php opět uložím přes PSpad, opět "neuloží" správně...

Nevysvětlitelné pro mě je to, že třeba po pěti minutách se ukládání přes PSPad opraví a funguje správně, někdy to však trvá třeba půl hodiny vkuse a po dalších dvou hodinách se chování vrátí...

Má někdo podobné zkušenosti? Čím by to mohlo být a jak to vyřešit?

Poradí mi někdo alternativu k PSpadu, kde bych mohl pracovat přímo přes ftp?
Senky
Profil
A skusil si ho preinstalovat?
Medvídek
Profil
Posledni rok mně PsPad blbne a to dost.
1) Ukládání na FTP.
2) Při označení většího množství textu napíše pár chyb a konec.
Senky
Profil
Mne to este nikdy nic neurobilo, tak tipujem ze chyba nebude v PSPade (popripade este moze byt v instalacii), ale mozno v systeme. Aky mate Windows? (ja mam XP, a fakt to slape ako ma)
Medvídek
Profil
Senky
Mam VISTY Ultimate 64bit verzi
Suta
Profil
Doplnění po měsíci:
Mnou popsané chování trvalo zhruba týden, teď vše funguje, jak má. Jednalo se tedy zřejmě o nějakou divnou ftp komunikaci se serverem, jelikož se mi tehdy stejné chování opakovalo na jiném počítači s novou instalací pspadu jiné verze....

Nyní již opět vše funguje jak má, s PSpadem jsem spokojen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0