Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytrženo z mapa stránek.

Kdy se na webu dělá sitemap a kdy je to zbytečné ?
panther
Profil
Michal Kolesa:
Kdy se na webu dělá sitemap
pokud je zapotřebí. Na prezetnaci o 5 stránkách se sitemapa zbytečná. Na velkém portále, kde se třeba nedá na každou podstránku dostat z titulní stránky webu, se hodí.
Michal Kolesa
Profil
a jak to poznám, že je to zapotřebí ?
Někde jsem tuším četl, že se má dělat pokud nejsou odklazy vytvořené prostřednictvím tagu A, ale pomocí javascriptu, Flashe, apod. Tam je to jasný, že se musí udělat.

Podle čeho poznám, že na webu který právě tvořím mám "složitější" strukturu odkazů ?
panther
Profil
Michal Kolesa:
Podle čeho poznám
podle citu. Stránky do deseti napočítat snad umíš a kouknout se, dá-li se z každé dostat na každou (+-) taky.
Michal Kolesa
Profil
Nebo pokud mám nějakou stromovou strukturu jako mají portály třeba bank ? Tam je to často dost nepřehledné. I kdyby měl 20 podstránek a měl je všechny pod sebou tak je to tuším přehledné pro vyhledávače.
panther
Profil
Michal Kolesa:
já si myslím, že sitemapa u stránek, které tvoříš, je naprosto zbytečná. Dál bych to asi nerozváděl.
Michal Janík
Profil
Sitemap.xml má smysl u opravdu rozsáhlých webů. Pokud máte na webu katalog produktů s mnoha položkami, nebo třeba e-shop, má sitemapa smysl.
Sitemapu by měla tvořit vaše aplikace. Co se týká různých on-line generátorů, je pravděpodobné, že kam se dostanou oni, dostane se i vyhledávač a o to jde především - pomoci vyhledávačům projít celý obsah webu.
Dudyn
Profil
Michal Janík:
Sitemap.xml má smysl u opravdu rozsáhlých webů. Pokud máte na webu katalog produktů s mnoha položkami, nebo třeba e-shop, má sitemapa smysl.
Sitemapu by měla tvořit vaše aplikace. Co se týká různých on-line generátorů, je pravděpodobné, že kam se dostanou oni, dostane se i vyhledávač a o to jde především - pomoci vyhledávačům projít celý obsah webu.

Souhlas.. ještě možná doplním online xml sitemap generátor do 500 URL zdarma:

www.xml-sitemaps.com/

Google tyto sitemaps bere - vyzkoušeno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dudyna:
Souhlasíš s tím, že jsou online generátory zbytečné a vzápětí jeden doporučuješ?
Dudyn
Profil
@Chamurappi

Ano suhlasím, že sitemap má smysl pro velké weby. Jestli jsem se provinil tím, že doporučuji generátor, který má smysl a mám ho vyzkoušený, tak se omlouvám..
ninja
Profil
Dudyn: Co se týká různých on-line generátorů, je pravděpodobné, že kam se dostanou oni, dostane se i vyhledávač a o to jde především - pomoci vyhledávačům projít celý obsah webu.

Opravdu jste četl to, s čím jste souhlasil? Opravdu si myslíte, že xml-sitemaps.com má lepší schopnosti procházení stránek než vyhledávače?
Dudyn
Profil
ninja:
Opravdu si myslíte, že xml-sitemaps.com má lepší schopnosti procházení stránek než vyhledávače?

a tohle jsem někde napsal?

Odkaz na generátor jsem dal pro ty, kteří si ho a smysl těchto sitemap chtějí vyzukoušet - nebo to se nemůže?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dudyna:
Nijak ses neprovinil.
Psal jsi, že souhlasíš, že kam se dostanou online generátory sitemap, tam se dostanou i roboti vyhledávačů. Tak k čemu je xml-sitemaps.com?
Dudyn
Profil
Chamurappi:
Tak k čemu je xml-sitemaps.com?

xml-sitemaps.com je web, kde si můžeš nechat vytvořit sitemapu webu, pokud máš zájem - ale to asi víš - tudíž moc nechápu tvůj dotaz :)

A také k tomu, že například Google přidá nové stránky do indexu mnohem rychleji - když si vygenerovanou sitemapu nového - většího webu někdo přidá ve webmaster tools

Tím ovšem netvrdím, že to k něčemu je - jen vím, že sitemap z tohoto generátoru Google ve webmaster tools přijme. Proto jsem dal odkaz - kdo chce může vyzkoušet a udělat si vlastní názor..

Toť vše :)
ninja
Profil
Dudyn: A také k tomu, že například Google přidá nové stránky do indexu mnohem rychleji - když si vygenerovanou sitemapu nového - většího webu někdo přidá ve webmaster tools

Máte nějaký zdroj této informace, nebo je to vaše osobní spekulace?
Dudyn
Profil
ninja:
Máte nějaký zdroj této informace, nebo je to vaše osobní spekulace?


jak jsem uvedl je to osobní zkušenost - spekulace jestli tomu tak může být nebo nemůže, nechám vám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0