Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý den,
dělám kamarádovi webové stránky www.plastplot.cz a jeho kamarád pracuje na seznamu a volal mi ať to optimalizuji pro vyhledávače. Poslal mi odkaz ze seoservisu s hodnocením. Z diskusí vím co si o seoservisu myslíte a když tak čtu jejich hodnocení tak mi taky připadá nesmyslný. Ovšem řekněte mi prosím, co opravdu zvedne pozici? Zajímalo by mě, jak blbě píšu stránky. Odkaz na hodnocení seo servisu http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/2528710.
Děkuji za rady.
Marek Prokop
Profil
Jaké doporučení seo servisu opravdu zvedne pozici -- žádné. Tohle je zrovna dobrý příklad. Odvádí pozornost k nesmyslům, který žádný vliv nemají, a o skutečných chybách neříká vůbec nic.

Na začátku neuvažujte o tom, co zvedne pozici, ale o marketingu a strategii. Ta firma na mne na první pohled působí buď jako:

a) malá firmička s čistě lokální působností, nebo jako
b) možná zajímavý (třeba i exklusivní) importér.

Co z toho opravdu je? Dokud to nevím, nemůžu ji udělat stránky, které by měly hlavu a patu.
mafos
Profil
No, jsou firma, která dováží ploty z německa a nevadí jim dovést zboží zdarma kdekoliv po republice. Zboží si pokud vím dovážejí sami. Na druhou stranu je pravda, že letáky apod. asi rozhazují pouze v okolí sídla firmy. Zabývají se i dovozem jiného zboží. Jestli zavážejí třeba nějaké obchody nemám tušení a zrovna mi nebere telefon :-(
DoubleThink
Profil *
Ovšem řekněte mi prosím, co opravdu zvedne pozici?
Z té analýzy asi jen meta-description (Popis) - vhodně zvolený může pomoci. Zbytek nemá žádný vliv.
mafos
Profil
DoubleThink:
Z té analýzy asi jen meta-description (Popis) - vhodně zvolený může pomoci. Zbytek nemá žádný vliv.
Dobře, takže ten dodám. Děkuji.

Právě jsem četl tady na diskusi hodně názorů na seo-servis.Takže když jsem toto hodncení dostal tak jsem si jen potvrdil co tu všichni říkají. Např. nadpisy H.

Také jsem četl přímo v nápovědě seznamu o informacích pro roboty. Přesně co jsem četl i tady. Když nic nezakazuji, tak nemám povolovat všechno. Povolí si to sami. Tohle seo-servis také řeší, že to tam chybí.
mafos
Profil
Ještě se zeptám, vyplnit můžu všechno co mi seo-servis říká, že jo? Jenom si budu zabývat nesmyslama co? Jenom kamarád bude mít dobrý pocit :-)
Marek Prokop
Profil
[#3] Tak to zjistěte a podle toho web upravte. Co nejpodrobněji tam popište, co firma nabízí, kde to nabízí (kde se na to jde podívat, kde to lze případně vyzvednout), za kolik to nabízí, jak to dodává atd.

Nezapomeňte také uvést, o jakou firmu se jedná. Nadpis "O firmě" je přeci zjevný nesmysl. Snad se nějak jmenují, ne? V kontaktech je název Plast Plot, ale pokud se nemýlím, žádná firma v ČR se takhle jmenovat nemůže. Jsou to tedy podvodníci? Podle ceníku nejspíš ano. Vždyť tam v podstatě říkáte: "Sorry, žádné zboží nemáme, teprve až nám zavoláte, začneme ho shánět a čert ví, jestli a za kolik ho vůbec seženeme." To je snad špatný vtip.

[#4] „Z té analýzy asi jen meta-description (Popis) - vhodně zvolený může pomoci.“ -- vhodně zvolený může pomoci, nevhodně zvolený může uškodit. To ale Seo servis neposuzuje. Navíc nemá meta description žádný vliv na pozici a Mafos se ptal na pozice.
Marek Prokop
Profil
[#6] Ano, vyplnit můžete všechno, ale nijak Vám to nepomůže.
mafos
Profil
Marek Prokop:
Co nejpodrobněji tam popište, co firma nabízí, kde to nabízí...
Ok. Tohle udělám. Je pravda, že to tam chybí.

žádná firma v ČR se takhle jmenovat nemůže
Pokud se jedná o fyzickou osobu a nedává kontakt na finanční úřad, tak si myslím že se může pojmenovat jakkoliv.

Jsou to tedy podvodníci?
Osobně bych tam ceník také dal, ale nechce. Říký, že kvůli konkurenci. Už to takhle dělá spoustu let a zatím mu to funguje. Když jim někdo napíše na e-mail obratem zasílají ceník v pdf. Taky se mi to nelíbí. Ale je to tak. Zkusím s ním o tom ještě promluvit.

Děkuji za rady. Zapracuji na tom.
Marek Prokop
Profil
Pokud se jedná o fyzickou osobu a nedává kontakt na finanční úřad, tak si myslím že se může pojmenovat jakkoliv.

Ale my se přeci nebavíme o tom, jak se může pojmenovat, ale o tom, co tam má mít z pohledu SEO a celkové důvěryhodnosti webu. Klasický use case: potřebuju nový plot, takže se zeptám souseda, který si ho kupoval před několika měsíci. Ten si buď vzpomene, že se ten člověk jmenoval Novák, nebo najde fakturu a tam bude taky jméno Novák. Tohle tedy půjdu hledat. Z názvu Plast plot sice možná jde vybudovat slušný brand, ale tím bychom se asi dostali do úplně jiné ligy.

Ale nevím. Já jenom spekuluju, protože tu firmu vůbec neznám a vycházím z toho, jak na mne současný web působí. Třeba už je ten název zavedený a všichni ho hledají takto.
mafos
Profil
[#10] Marek Prokop
Aha. Jasný, rozumím. Nechtěl jsem se hádat. Zeptám se ho jak je vlastně přesně jejich název a ten tam dám (i kdyby to bylo s.r.o., a.s. nebo cokoliv :-) ).
Jinak on mi uváděl přesně stejný příklad jako vy :-) Soused si koupí plot přijde za ním soused a zeptá se kde. A on neví. Takže mi říkal, že když dají propisku tak dopíše a lidi ju vyhodí, zapalovač doškrtá a tak ho lidi vyhodí tak dávají magnetku na ledničku a přívěsek na klíče. A všude mají to svoje logo a webovky. Na magnetce samozřejmě i nějaký obrázek. Ale to už se bavíme o něčem jiným. Jen dávám ten příklad, že jste oba uvedli stejný s tím sousedem :-)

jak na mne současný web působí
Mohl bych se ještě zeptat jak na Vás současný vzhled působí? Jak ho hodnotíte? Děkuji.
H13
Profil
[Offtopic]
Marek Prokop:
Marku, nechystáš se vydat nějakou rozumnou knihu o SEO (např. i s uvedením a vyvrácením nesmyslných SEO trvrzení)?
Že by např. web designer zákazníkovi (kamarádovi, atd.) na "zvláštní" argument o SEO odpověděl: "Tady si půjčte tuto knihu, přečtěte si ji a pak přijďte znovu." :-)
mafos
Profil
H13:
Jj. To by bylo něco. Přikláním se k tomuto nápadu.
mafos
Profil
Ok. Myslím, že toto téma můžeme považovat za vyřešené :-) Co jsem potřeboval a proč jsem ho zakládal jsem se dozvěděl. Postřehy a rady vylepším. Díky.
Joker
Profil
H13:
Že by např. web designer zákazníkovi (kamarádovi, atd.) na "zvláštní" argument o SEO odpověděl: "Tady si půjčte tuto knihu, přečtěte si ji a pak přijďte znovu." :-)
Pro tenhle případ by stačilo odkázat třeba sem na diskusi, ne?
mafos
Profil
A přeci jenom mě ještě něco napadlo jestli můžu. Co mám říct člověku přímo ze seznam.cz co mě odkáže abych optimalizoval podle doporučení seo-servis.cz?
A ještě jedna věc, teď je to tady hodně diskutované. Když bych udělal patičku s klíčovýma slovama různé velikosti (např. kuchyně oresi to mají jak jsem tady na diskusi našel) tak to tedy pomáhá?
Chamurappi
Profil
Reaguji na mafose:
Co mám říct člověku přímo ze seznam.cz co mě odkáže abych optimalizoval podle doporučení seo-servis.cz?
Z tvého úvodního příspěvku vyznělo, že ti kamarád poslal odkaz na seo-servis.cz a že v Seznamu pracuje kamarád kamaráda.
Na jaké pracovní pozici pracuje ten „člověk ze Seznam.cz“?
mafos
Profil
Chamurappi:
Tak to se omlouvám, asi jsem to blbě napsal. Poslal mi to marketingový poradce ze seznam.cz. A ten marketingový poradce je kamarád mého kamaráda :-) pro kterého dělám ty stránky. Dneska mi volal, že se to má optimalizovat pro vyhledávače a že mi pošle odkaz na hodnocení. A poslal odkaz na seo-servis.
Marek Prokop
Profil
[#18] V Seznamu pracuje 400 lidí, o vyhledávání něco tuší asi 20 a opravdu mu rozumějí 2 :-) Z marketingových poradců to IMHO není nikdo.
mafos
Profil
[#19] Marek Prokop
:-D Tak to se povedlo.

Díky za rady. Budu se snažit přesvědčit kamaráde, že mám pravdu já a tahle diskuse :-) Díky.

Mějte se všichni

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0