Autor Zpráva
Werner
Profil
Potřeboval bych nějaký nástroj, který by byl schopný rozeznat, zda partnerské odkazy, které jsou typu doména.cz/partner1 a přesměrovávají se na doména.cz, vyhledávače zohledňují a zda tyto webu pomáhají k vyšší pozici. Bohužel nevím, jak přesměrování probíhá, potřeboval bych tedy nějakou metodu, která by to umožnila přesně změřit "zvenku", zkusil jsem následující:

- link: partnerskyweb.cz, to vyšlo podle mého názoru dost nejasně, weby, které bych čekal, že se objeví vpředu se tu neobjevují nebo jen některé jejich podstránky

- zkoušel jsem zjišťovat pagerank jednotlivých partnerských odkazů (doména.cz/partner1 atd.), ty někdy PageRank neměly žádný někdy měly 5 (hlavní doména má rovněž 5), všechny testované odkazy jsou hodně staré

Zatím mi z toho vychází, že přesměrování je dělané špatně, ale definitivně nejsem schopen to určit.
ninja
Profil
U přesměrování je důležité jaký HTTP status kód je předáván. Doporučený je 301.

Pokud ale je přesměrování děláno přes <meta> nebo javascript, pro vyhledávač je většinou neviditelné.

Když dáte konkrétní ukázku, můžete dostat konkrétní odpověď.
Marek Prokop
Profil
Co přesně vrací určité URL lze zjistit např. zde: http://web-sniffer.net/
Werner
Profil
A když vrací: HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Je na 100 % jisté, že vyhledávače takový odkaz berou jako každý jiný?
Davex
Profil
Pokud nemají odkazy atribut rel="nofollow" a přesměrovávací URL není zakázáno v souboru /robots.txt, tak se to bere téměř jako každý jiný odkaz. Těžko však říct, zda bude mít nějaký vliv na pozici odkazovaného webu - záleží na mnoha dalších faktorech.
Marek Prokop
Profil
[#4] Vyhledavače berou různé odkazy různě, takže žádný neberou jako každý jiný. U rozpoznatelných affiliate odkazů bych počítal se zvýšeným rizikem, že jim budou vyhledavače přisuzovat nižší hodnotu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0