Autor Zpráva
morca
Profil
DObrý den,

prosím Vás o radu/komentář. Snažím se optimalizovat stránky (www.vilajosefina.wz.cz) na výraz ubytování Jizerské hory. Když zadám do http://seo-servis.cz, vyjde mi procentní zastoupení 1.38 %. Když na tom samém webu dám najít pozici ve vyhledávači na toto slovo, na seznamu mě to nenalezne. Mezi prvními na seznamu vyjede web www.jizerskehory-ubytovani.cz, ten má ale procentní zastoupení tohoto výrazu pouze 0,7%.

Můžete se prosím nikdo na můj web www.vilajosefina.wz.cz podívat a pomoct mi, jak pozici vylepšit, kde dělám chyby ....?

Moc Vám děkuji, Kuba
Hitman
Profil
morca:
Když na tom samém webu dám najít pozici ve vyhledávači na toto slovo, na seznamu mě to nenalezne.

Jak je tvůj web starý?
morca
Profil
hmm, snažil jsme se o nějakou optimalizaci, která proběhla asi před 3 měsíci (zejména text na hlavní indexové stránce - text pod aktualitama). Dnes jsem udělal "pouze" to, že jsem doplnitul <tittle></tittle>

Moderátor Joker: zkráceno "hmm" na dvě m, aby nepřivolávalo moderátory
Marek Prokop
Profil
Kubo, upřímně, míříte moc vysoko. Na tak obecný dotaz jako je [ubytování Jizerské hory] nemáte šanci uspět. Soustřeďte se na relevantní obecná slova (ubytování, hotel, pension, apartmány atd.) v kombinaci s přesným místem, kde objekt stojí.

A hlavně do toho moc neinvestuje, protože na wz.cz si ty investice nemůžete nijak ochránit.
morca
Profil
Moc Vám děkuji za Vaše odpovědi.

Jak to myslíte: "protože na wz.cz si ty investice nemůžete nijak ochránit". Asi netrvám na tom, abych se umístil na první stránce, ikdyž by to bylo hezký, ale já se na seznamu a jiných vyhledávačích dle seo-servis neumístím vůbec .... :-(
Joker
Profil
morca:
dle seo-servis
K tomu bych dodal, že seo-servis tu má hodně mizernou pověst a někteří pro slova jako "šarlatáni" nechodí daleko.
Marek Prokop
Profil
Jak to myslíte: "protože na wz.cz si ty investice nemůžete nijak ochránit".

Myslím to tak, že Vám doména wz.cz nepatří. Je to free web, který může kdykoli přestat existovat, zakázat přístup robotům, nebo cokoli jiného, co Vaše investice do SEO zcela nebo zčásti znehodnotí.

Asi netrvám na tom, abych se umístil na první stránce...

Při řádově stovkách tisíc výsledků je mezi první a druhou desítkou velmi malý rozdíl v nákladech na optimalizaci, ale dost podstatný rozdíl v dosažitelné návštěvnosti. Ze třetí a další desítky by Vám pak už přišlo tak málo lidí, že je skoro jedno, jestli jste např. 28., 186., 15649., nebo nikde. Proto jsem Vám radil, ať si vyberete konkrétnější, výstižnější a méně konkurenční fráze, na které máte šanci se dostat do první desítky.

Pokud jde o SEO servis, zapomeňte na něj. Jen Vám plete hlavu nesmysly.
morca
Profil
je nějaká cesta, jak zjistit, je-li stránka pro tenkterý výraz optimalizovaná, resp. jak dobře, nebo nezbývá, než prostě 3 týdny čekat (nebo jak za jak dlouho se na ni robot podívá ...?), než si mou stránku nějaký robot prohlédne a pak listovat a hledat mou stránku ...?

Pokud Seo-servis výstupy které dává "věští z koule", pak je to škoda protože pro neznalé uživatele jako jsem já dobré vodítko, když vydí nějaká konkrétní čísla ... :-(

Upřímně bych do optimalizace nechtěl investovat peníze, myslel jsem, že bych si stránky optimalizoval sám. Myslíte že je to bláhové?

Děkuju
Marek Prokop
Profil
je nějaká cesta, jak zjistit, je-li stránka pro tenkterý výraz optimalizovaná

Pro jeden výraz je to jednoduché. Použijete ho v titulku, nadpisu a párkrát v textu. Můžete i v URL. V rámci téhož webu na danou stránku odkazujte s požadovanými slovy v textu odkazu. Zbytek záleží na zpětných odkazech z jiných webů.

Pojmem optimalizace se ale všeobecně myslí vyvažování mnoha různých kritérií s jedním či více cíli, takže "optimalizaci" jedné stránky na jednu frázi bych zrovna za optimalizaci neoznačil. Reálné SEO spočívá v něčem jiném.

a pak listovat a hledat mou stránku

Máte na stránkách Phpmyvisites, takže až na ně začnou lidé z vyhledavačů chodit, uvidíte to ve statistice návštěvnosti.

pro neznalé uživatele jako jsem já dobré vodítko, když vydí nějaká konkrétní čísla

No jo, jenže žádná čísla neexistují. Zatím ani největší odborníci na světě neumějí SEO měřit. Proto je SEO servis jenom podvod, který plete lidi.

Upřímně bych do optimalizace nechtěl investovat peníze, myslel jsem, že bych si stránky optimalizoval sám. Myslíte že je to bláhové?

Není to bláhové, ale Váš čas přeci také něco stojí. Pokud ho ale máte dost a stojí Vás málo, naučte se SEO a související obory z kvalitních bezplatných zdrojů a pusťte se do toho. Pro začátek doporučuji třeba:

http://www.seomoz.org/article/beginners-guide-to-search-engine-optimization

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0