Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jde mi o web in-pocasi.cz na klíčové slovo počasí - web je stále až na 4. stránce

Už před časem jsem sem posílal žádost o radu s ohledem na ztrátu pozic na Seznamu po změně domény: Změna domény a následná trvalá ztráta pozic.

Situace se od té doby spíše zhoršila. Seznam navíc do vyhledávání zařadil podstránku. V čem je ta úvodní stránka tak špatná? Je tam málo textu (když se podívám na podobné weby, tak tam toho textu mají ještě méně)? Vidíte tam nějakou významnou chybu?

Pomohla by mi nějaká SEO agentura (moc v to nevěřím, ale takhle mi denně uteče dost lidí - oproti dřívější době, kdy jsem byl na první stránce)?
Jedy
Profil *
Nemáš info pro roboty, máš dost dlouhý popisek, nemáš vyplněného robota ani sitemap. myslím že seznamu nejvíc vadí to info pro roboty.
Nox
Profil
Jedy:
Ani jedno z toho co si vyjmenoval nemá na toto žádný vliv

Každopádně co konkrétně způsobuje propad nevím, snad se objeví Marek Prokop
Tomáš Meisner
Profil
Inpocasi:
Tak tady asi určitě bude problém se zpětnými odkazy... Třeba Yahoo ukazuje pouze jeden web, který na "in-pocasi.cz" odkazuje...

Obávám se, že tady máte především problém s tím, že u klientů, kterým poskytujete počasí si odkazujete na "in-pocasi.eu"
A otázkou tedy je, jak si přesměrováváte in-pocasi.eu na in-pocasi.cz - pokud to není 301, tak to je problém, pokud je to 301, tak asi Seznam tuhle vazbu ještě nezaregistroval...
Inpocasi
Profil
Tomáš Meisner:
Yahoo mi jich ukazuje 116 000 (+ 110 000 pro eu). V tom problém nebude.

Asi zaregistroval - web in-pocasi.eu vypadl z vyhledávání a už je to půl roku.
Inpocasi
Profil
Tak dnes tam vložil jinou podstránku a pozice stále stejné.

Můžete i poradit na koho se třeba obrátit (nějaká SEO agentura).
Marek Prokop
Profil
web in-pocasi.eu vypadl z vyhledávání

Na čtvrté pozici v Seznamu na dotaz [in počasí] vidím stránku http://leto.in-pocasi.eu/. V těch doménách a subdoménách je zároveň nějaký divný zmatek -- odkaz "úvod" odkazuje na http://leto.in-pocasi.eu/, kdežto logo v záhlaví na http://snih.in-pocasi.cz/. Zřejmě se Vám tedy to přestěhování webu na novou doménu tak úplně nepovedlo.
Inpocasi
Profil
Marek Prokop:
leto.in-pocasi.eu se bude předělávat - zatím je tam stará verze (odkaz v záhlaví je chyba - díky za upozornění). Jak to ale souvisí s www.in-pocasi.eu? Měl jsem na mysli, že vypadly přesměrované stránky (zmiňovanou větou).
Marek Prokop
Profil
[#8] Inpocasi

Nevím, jestli to nějak souvisí. Předpokládal jsem, že jste přesouval vše z in-pocasi.eu na in-pocasi.cz.
Inpocasi
Profil
Marek Prokop:
Přesunul jsem jen některé stránky (je to ale asi 90 %). Každou stránku webu vyhledávač bere asi zvlášť, takže je celkem jedno, co se děje na subdomenách.

Mě zaráží, jaké weby (kvalitou) se při hledání slova počasí dostanou před in-pocasi.cz. Nechápu to (více zpětných odkazů nemají, on-page faktory jsou na tom hůře).
Inpocasi
Profil
Nikdo neví?
Neregistrovaný Franta
Profil *
Pokusil bych se prozkoumat variabilitu anchorů v backlincích. Všechny moje weby, který nemaj HP v Seznamu maj kw v doméně a jsou i přirozeně linkovaný s podobnejma anchorama (úplně jak to tvoje počasí :) Naštěstí mám problém jen u webů s SR kolem 60. Ty vyšší jsou většinou v pohodě. Řekl bych, že tim že je kw v doméně, je kw vlastně v skoro každym anchoru a Seznam si pak imho myslí, že ho spamujem, s Googlem problém neni.
Petr ZZZ
Profil
Předesílám, že jen spekuluji, ale napadlo mě, zda nebyla chyba přesunout jen 90 %. Myslím si, že stabilita webu je jedním z nejdůležitějších faktorů a pokud je teď "rozházený" tím, že část je na jedné a část na jiné doméně, ztratil možná jaksi stabilitu. Navíc dívám-li se na to čistě z matematického hlediska, potom "propad" z řekněme prvního na 40. místo, při celkovém počtu skoro 18 miliónů výsledků na slovo počasí, odpovídá posunu o dvě desetitisíciny procenta. Sotva měřitelné pšouknutí. Že tě na čtvrté stránce v Seznamu nikdo nebude hledat, je tragické, ale z matematického hlediska se nezměnilo skoro nic.
Inpocasi
Profil
Díky za nápady.

Ještě mě napadlo, jestli se to nestává webům z vyšší hustotou klíčových slov na úvodní stránce (maj kw v doméně - právě takovéhle weby mají obvykle vyšší hustotu klíčových slov)?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0