Autor Zpráva
Amunak
Profil
Dost jsem toho načetl o různých rancích, ale spousta článků je dost neaktuálních. Jak je to teď, mají vůbec GTPR, SRank a další ranky nějaký význam? Osobně si myslím, že to nebude nic tak důležitého.
ninja
Profil
Máte pravdu, nejsou nijak důležité.
Marek Prokop
Profil
Já si myslím, že důležité jsou. To abyste neměl odpověď tak jednostrannou :-)
Amunak
Profil
ninja, Marek Prokop:
A mohli byste to, prosím, nějak rozvést? Proč ano a proč ne?

Abych šel příkladem :)
Myslím si, že jsou zbytečné proto, že je to stejně jen jakýsi ukazatel teoretické "hodnoty" stránek. Ale lidi mi tam nepřitáhne, ani mi neudělá víc zpětných odkazů, ani nepřinese peníze. Stejně tak mi neřekne, v čem je web dobrý nebo špatný, proč mám ten rank nízký... Web může být ošklivý, se zastaralými informacemi a podobně, a i tak si může držet slušný rank. Ve výsledku to nevypovídá prakticky o ničem a akorát to dává za vznik novým otázkám. Navíc i stránky s nízkým rankem můžou mít dobré pozice na vyhledávané dotazy. Tak mi řekněte, k čemu že to je.
ninja
Profil
Amunak: Velmi dobře si sám odpovídáte. Ranky vyjadřují uřitou obecnou kvalitu stránky z pohledu vyhledávače, kterou je ochoten veřejně prezentovat. Nic víc ani méně to není.

Že na tom postavilo mnoho subjektů slušné živobytí bude důsledek kvapného rozjezdu "seo businessu"...
Marek Prokop
Profil
Tak ještě za mne :-)

K čemu je dobrý GTPR:

* Dá se z něho přibližně odhadnout skutečný PageRank (s velkým rizikem chyby, ale lepší něco než nic).
* Skutečný PageRank zhruba koreluje s návštěvností a schopnost odhadnout návštěvnost cizí stránky se občas hodí.
* Skutečný PageRank je jedním z nejdůležitějších kritérií ovlivňujících frekvenci reindexování stránky.
* Souhrnný PageRank webu (pravda, dost abstraktní a nijak přímo zjistitelná veličina) významně ovlivňuje počet stránek, které je z daného webu Google ochoten zaindexovat a držet ve výsledcích hledání.

K čemu GTPR není dobrý:

* K přesnému zjišťování toho všeho výše.
* K honění si ega.
* K oceňování zpětných odkazů.

Když to tedy shrnu, GTPR není vhodný téměř k ničemu z toho, k čemu ho většina lidí používá. Na něco se ale přeci jenom hodí. S Srankem je to asi podobné, i když ten je poslední dobou už hodně málo informativní.
Amunak
Profil
ninja, Marek Prokop:
Díky.
Homer
Profil
S-rank je používán pro řazení odkazů v katalogu Seznamu.To je asi jeho nejdůležitější (možná jediný) význam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0