Autor Zpráva
Remy
Profil *
Před měsícem jsem nahrál novou prezentaci (za starou), která má přibližně 30 stránek na doméně (např. www.neco.cz). Ten samý obsah je na subdoméně jiné domény (např. www.jina.domena.cz), kde testujeme a měníme různé detaily, aby byly dostupné a k nahlédnutí klientovi. Zakázal jsem přístup robotům pomocí robots.txt, což jak jsem se dočetl není dobře - www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66359 (čtvrtý odstavec zespodu)

Po měsíci Seznam zaindexoval cca 15 stránek. Google zaindexoval jen 1 stránku (titulní) - před cca dvěma týdny měl Google zaindexováno asi 8 stránek, a pak najednou zmizly.

Mohla být kvůli tomu naše stránka částečně vyřazena kvůli duplicitnímu obsahu na subdoméně jiné domény? Nebo je to v případě Google normální? Děkuji
Yuhů
Profil
ano, web může být znevýhodněn, pokud obsahuje něco moc duplicitního nebo podobného jinému webu. Ale těch mechanismů tam může zafungovat víc různých, takže těžko říct, co se přesně stalo.

Moc ale nevěřím, že stránky skutečně z indexu zmizely. Kdyby ty uvedené adresy byly skutečné, dalo by se o tom vyzkoumat víc, takhle je to věštění z letu ptáků.
Remy
Profil *
Děkuji za odpověď. Já chápu, že bez živého odkazu se těžko řeší problém, ale nechtěl bych rozebírat náš web na fóru.

Prošel jsem si poctivě na Google - Pokyny pro správce webu a jediné, co náš web porušuje byl ten stejný duplicitní obsah na subdoméně, který jsem již smazal či vyměnil za vyplňované texty Lorem ipsum. Dále naše stránka používá skrytý text a skryté odkazy pomocí css (vypozicováním), ale v tom by problém být neměl - jedná se o neškodné vypozicování: přesunout na menu (odkaz), přesunout na začátek stránky (odkaz), počítadlo, nadpis menu - což jsou věci užitečné při vypnutých stylech. Dále je skryt klasicky text v h1 schovaný pod obrázkovým logem, kde je stejný text jako v obrázku. Web je přístupný, jednoduchý a statický...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0