Autor Zpráva
ludekbrno
Profil *
Opět zdravím vespolek a mám dotaz viz. nadpis. HP mam optimalizovanou na dvě fráze. Ta důležitější je však více konkurenční a je proto v SERP o pár pozic níže, než druhá fráze. Posílil by se vliv a snad i pozice HP v SERP pro tu 1.důležitejší frázi tím, že bych méně důležitejší frázi z HP ůplně vyhodil a přesunul ji na jinou stranu? Nebo se síla klíčových frází nedělí? V reálu:
http://kamerovatechnika.cz Klíčové fráze viz. title. Děkuji za tipy.
Tomáš Meisner
Profil
ludekbrno:
Nesnažte se dosáhnout co nejlepšího výsledku v SERPu na jeden výraz, ale uspokojivých výsledků na co nejvíce výrazů. A ty pak zlepšujte (pokud je to možné).
Žádná "síla klíčových slov" neexistuje a tudíž se nijak nedělí. Důležitá je naopak bohatost obsahu (například použitím synonym), protože umožní vyhledávači lépe poznat téma a můžete se ve v SERPu chytit i na výrazy, jejichž zadávání je mnohem méně četné (longtail) ale tím i méně konkurenční...
Marek Prokop
Profil
Souhlasím s Tomášem a jen trochu doplním: nepřemýšlejte jen o slovech, ale i o významech. Lidé něco hledají a Vy musíte přijít na to, co těmi dotazy myslí a co chtějí najít.

Pokud dotazy [kamerové systémy] a [bezpečnostní kamery] myslí přibližně totéž a Vy jste schopen jim pro oba dotazy nabídnout jedním textem ideální odpověď, patří oba dotazy na stejnou stránku. Pokud jimi naopak hledají různé informace, které jde jedním textem pojmout jen obtížně, bude lepší, když je rozdělíte na dvě stránky.

Ani rozdělení dvou frází na dvě stránky ale neznamená, že na jedné stránce druhou frázi vůbec nepoužijete.
ludekbrno
Profil *
OK, jen jsem se potřeboval v počátku od něčeho odpíchnout. S výsledky v SERP jsem po necelém půl roce docela spokojen na google i seznamu, ale přeci jen na tu nejdůležitější frázi by se hodilo posunout kousek výše. Tak jsem si říkal, jestli by nepomohlo druhou frázi přesunout na jinou, než úvodní stranu. Ale návštěvnost mi pomalu, ale stabilně roste, tak tomu nechám čas a zkusím texty co nejpřirozeněji rozvíjet.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0