Autor Zpráva
JohnnyNet
Profil *
Ahoj,

generuji sitemapu pro rozsáhlý server (50000 podstránek). Bude vadit, pokud v ní neuvedu zhruba 2000 stránek? Nejsou moc důležité, ale chci, aby byly indexovány. Nyní už jsou, jen se chci tedy ujistit, že je vyhledávače kvůli tomu, že nejsou v Sitemapě nevymažou.

Nemusím se tedy bát?

Děkuji
Marek Prokop
Profil
Vyhledavače stránky, které nejsou v sitemapě, nevymažou. Nemusíte se bát. Zároveň Vám ale nejspíš nijak nepomůže mít v sitemapě jen 4 % stránek. To už ji nemusíte dělat vůbec a nejspíš to vyjde na stejno.
Homer
Profil
Pokud na soubor vede alespoň jeden odkaz, neměl by při i jeho absenci v sitemap být s indexací problém.
JohnnyNet
Profil *
Děkuji za odpovědi. V té Sitemapě bude 48000 stránek/50000, takže asi 96%...

Mám ještě jeden dotaz: u některých URL uvádím prioritu, u některých pravidelnost aktualizace, u některých obojí. Nevadí, že neuvádím u všech URL všechny údaje? Zajímá mě tedy to, zdali u těch URL, u kterých to neuvádím, automaticky vyhledávač vezme defaultní hodnotu.

Děkuji
Homer
Profil
Parametry <priority>, <lastmod> a pod. jsou v sitemap.xml nepovinné. Když je neuvedeš, nic se neděje.
Marek Prokop
Profil
JohnnyNet:
V té Sitemapě bude 48000 stránek/50000, takže asi 96%...

Aha, byl jsem nepozorný a četl to opačně. Omlouvám se.

Pokud jde o ty další parametry, jde o to, že jimi můžete robota do určité míry nasměrovat na stránky, jejichž reindexace je pro Vás důležitější. Žádný default AFAIK stanovaný není, takže když u mnoha URL parametry nebudou, efekt prioritizace se asi sníží nebo úplně vymizí.
iiic
Profil
Ahoj, chtěl bych to tu trošku oživit, protože mě zajímá něco velmi podobného.

Teď po 6-ti letech, změnilo se v tomto něco?

V situaci že pro web který neměl sitemapu ji najednou vytvořím a neuvedu v ní všechny stránky, jaký to bude mít dopad na ty neuvedené stránky? Budou je roboti (a jde především o google) navštěvovat méně často, než ty které v sitemapě budou ? Méně často než je navštěvoval na tom samém webu bez sitemapy ?
Martin Kolčaba
Profil
iiic:
nic se nezměnilo. Pokud máte malý web, sitemap v podstatě nepotřebujete. Pokud máte velký web, sitemap výrazně urychlí indexaci a pomůže robotům se na webu lépe orientovat. Pokud vytvoříte sitemap pro web, ke kterému nyní sitemap neexistuje, a neuvedete v ní všechny stránky, těm neuvedeným to neuškodí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0