Autor Zpráva
slash
Profil *
Viem že v title a meta description má poradie keywords určitú váhu, ale je dôležité (aj keď minimálne) poradie slov v meta keywords a nadpisoch ?
slash
Profil *
A aj ked to uz sem priamo nepatrí chcem sa spýtať ako vyhladávače berú stop words, napríklad keď používam spojku "a" v title, niekde som čítal že sa ignoruje iba toto stop word a inde som zase čítal že vyhladávače ignorujú všetko za týmto slovom, ako to proím vás teda je ?
Railbot
Profil
slash:
Viem že v title a meta description má poradie keywords určitú váhu
V description určitě ne pokud se bavíme o přínosu pro vyhledávač.

ale je dôležité (aj keď minimálne) poradie slov v meta keywords ...
Meta tag keywords všechny přední vyhledávače ignorují.

a inde som zase čítal že vyhladávače ignorujú všetko za týmto slovom
Jaký by to mělo smysl? Trocha selského rozumu pomůže.
Marek Prokop
Profil
Meta keywords většina vyhledavačů ignoruje, takže v nich na pořadí ani čemkoli jiném nezáleží. Všude jinde na pořadí slov záleží v míře odpovídající roli slovosledu v daném jazyce a stylu textu.

Tzv. stop words už většina vyhledavačů neignoruje. Přihlížejí k nim při analýze významu textu.
Slash
Profil *
Mozes mi prosim ta teda napisat ktore onPage faktory su podla teba najdolezitejsie ? Alebo mi skus poopravit tento zoznam - idem od najdolezitejsieho

1. title
2. description
3. nadpisy
4. hustota klucovych slov v body
5. valitita kodu
6. alt obrazkov
7. anchory
8. bold text
Homer
Profil
Na základě mých pokusů a pocitů bych Tvůj seznam ohodnotil takto:

1. title - nejdůležitější
2. description - pro vyhledávače nemá význam
3. nadpisy - velmi důležité
4. hustota klucovych slov v body - důležité
5. valitita kodu - důležité pouze pro ego autora
6. alt obrazkov - důležité z hlediska přístupnosti
7. anchory - důležité, ale jedná se o off-page faktor
8. bold text - bez významu
panther
Profil
Homer:
2. description - pro vyhledávače nemá význam
pleteš se. Někter vyheldávače Description využívají, keywords nemají smysl (a s těmi sis to asi spletl).
Homer
Profil
panther:

Před časem jsem udělal pokus. Do meta description jsem umístil vymyšlené a nesmyslné slovní spojení. Jinde na webu se nevyskytovalo, ani po třech měsících jsem tato kw Googlem nenalezl. Proto jsm usoudil, že v description vyhledávače nehledají. Je to jenom má domněnka, víc pokusů jsem nedělal, ale description poctivě používám.

Meta keywords - tam je to jasný, ale stejně je většinou (pro jistotu) používám.
Davex
Profil
Homer:
Text z description se velmi často zobrazuje ve výsledcích hledání a může mít vliv na rozhodování uživatele, zda kliknout nebo nekliknout - z tohoto důvodu je skoro tak důležitý jako titulek.
Tomáš Meisner
Profil
Homer:
4. hustota klucovych slov v body - důležité
A tohle taky není pravda... hustota klíčových slov je k ničemu. Text by měl být obsahově bohatý - rozuměj synonyma ke klíčovým slovům, popis věci jiným způsobem, apod. Vyhledávače zjišťují o čem stránka je především podle tématu z kontextu celé stránky.
ninja
Profil
Tomáš Meisner: Pokud v textu zmíním 10x slovo brambory a pouze jednou masu, o čem myslíte že text bude spíše - bramborách nebo masu?

Vyhledávače nemají důvod chovat se jinak, zejména když jim nečiní velké potíže spojit si různé tvary slova a synonyma do jednoho. Hustota klíčových slov tedy je důležitá veličina. Už se ale netvrdí, že to musí být 2-6% obsahu. Hlavně je potřeba vyhnout se oběma extrémům - neuvést klíčová slova vůbec případně uvést pouze je.
Tomáš Meisner
Profil
ninja:
Bude si myslet, že ten text je tématicky o gastronomii, konkrétněji o jídle, konkrétněji o nějakém pokrmu který obsahuje dané ingredience a nejkonkrétněji o klíčovém slovu "brambory" a "maso".

Hustoto vůbec nemá vliv - pokud tedy zanedbáme hustotu ve výši 0% - klíčové slovo by se opravdu v textu vyskytovat mělo...
Marek Prokop
Profil
Promiňte, že se Vám pletu do debaty, ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak bych v praxi využil znalost pořadí vah všech těch faktorů výše?
ninja
Profil
Tomáš Meisner: Však ano, ale IMHO bude text považovat tématicky spíše o bramborách než o masu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0