Autor Zpráva
morca
Profil
Dobrý den,

chtěl jsem Vás požádat o radu/názor. Mám stránky www.vilajosefina.cz, které jsem dostal na druhou stranu na seznamu (hledaný výraz: ubytování jizerské hory), ale najednou jsem až na 11. straně. Napadá Vás, jak je to možné? Myslíte, že to může být výměnnými odkazy, resp. tím že je jich hodně?

Aaaach jo :-(

Moc děkuji za rady a názory.
jenikkozak
Profil
Noví partneři se neosvědčili? Odkazy na kasína, práce, nábytek, hračky, školní jídelny a podobně dávají smysl na webu zabývajícím se ubytováním. Tento blok bych já osobně vyhodil. Navíc ten, kdo jej přidával mu dal absolutní pozici, čímž pokazil už tak pokažený vzhled stránek.
Co to je za nápady, že stránka končí nadpisem druhé úrovně? Já být vyhledávačem, bych toto trestal. Podtrhaný text, který není odkazem bych být vyhledávačem trestal doživotním vyřazením z výsledků. (Neboť co štve uživatele, by mělo štvát i vyhledávač.)
K čemu to je, že autor umí udělat nadpisy u dojemného textu o Ubytování Jizerské hory (což v tom článku pro jistotu zmíní pokud možno stokrát), když na ostatních stránkách na strukturu nadpisů zvysoka kašle?
morca
Profil
Děkuju za příspěvek, jenom prosím nebuď tak útočný. Stránky jsem dělal já, neživím se tím, takže určitě nejsou ideální, ale pomalu na nich pracuji.

1) Noví partneři se neosvědčili:
- myslel jsem, že zpětné odkazy jsou jenom ku prospěchu, tak jsem vybíral ty s vysokým slinkem ...
- myslíš, že zpětné odkazy vyhodit všechny, nebo některé můžu nechat, zpětné odkazy pomáhají, ne ..??
- myslíš, že vyhledávač analyzuje odkazy, které mám na stránkách (třeba ty kasína, nebo podobné mě mohli vyhodit z předních pozic)?
- přeci nemůže negativně vyhodnotit odkazy hračky, školní jídelny ..., vžyď to může mýt logickou souvislost (školní jídelna zásobuje náš pension, odkaz na hračky, kterými máme vybavený pension .....)??

2)Co to je za nápady, že stránka končí nadpisem druhé úrovně?
- mno pro mě jsou hodně důležité aktuality, které musím mít na začátku (nemohu je dát až za ten text), proto text s klíčovými slovy mám až poté

3) Podtrhaný text, který není odkazem bych být vyhledávačem trestal doživotním vyřazením z výsledků
- proč by podtrhnutý text nemohl být, to je věc úpravy textu, to přeci není nic špatného

Do budoucna budu muset celou koncepci/grafiku stránek přepracovat, teď na to nemám čas a snažím se optimalizovat tyto.

Děkuju za názory a rady
pavuk
Profil
morca:
proč by podtrhnutý text nemohl být, to je věc úpravy textu, to přeci není nic špatného
Protože 99% lidí pohybujících se na netu je zvyklých, že podtržený text je odkaz někam vedoucí, a pokud není, se... (štve) je to. A odejdou...
Marek Prokop
Profil
http://twitter.com/MarekP/status/39691019972780032
morca
Profil
Ahoj Marku,

já vím přesně proč bych měl být první, ale nevím jak toho dosáhnout :-(

Hodně mi vrtá hlavou a štve zároveň, proč jsem se z druhé strany propadl na jedenáctou ... :-((
Marek Prokop
Profil
morca:
já vím přesně proč bych měl být první

Já ne. V horní části o ubytování nic není a v dolní části se sice fráze "ubytování Jizerské hory" vyskytuje často, ale obklopena je neartikulovanými skřeky, ze kterých skoro nepoznám ani to, jakým jazykem jsou psané, natožpak abych pochopil, co znamenají. Použitelná informace pro mne jako potenciálního zákazníka tam není žádná. Tohle bych ve vyhledavačích nacházel fakt nerad.
jenikkozak
Profil
morca:
2)Co to je za nápady, že stránka končí nadpisem druhé úrovně?
- mno pro mě jsou hodně důležité aktuality, které musím mít na začátku (nemohu je dát až za ten text), proto text s klíčovými slovy mám až poté
Narážel jsem na to, že na konci stránky je nadpis „Využijte ubytování ve Vile Josefíně, Jizerské hory Vám přinesou krásnou dovolenou. Těsíme se na Vás.“, pod nímž však není žádný odstavec, žádný text. Já být vyhledávačem-tvrďákem, jak jsem popsal výše, bych podobnou situaci bral jako jasný pokus o podvod. (Nevím, zda tohle současným vyhledávačům je jedno, domnívám se, že do budoucna, jak se budou zdokonalovat, budou podobné nesmysly ignorovat čím dál více.)
morca
Profil
Rozumím, text v dolní části přeformuluji, aby měl hlavu a patu, bohužel ale ten nemůžu dát na začátek stránky, protože aktuality jsou pro mě hodně důležité a musí být první.
Marek Prokop
Profil
morca:
aktuality jsou pro mě hodně důležité a musí být první

Pokud má úvodní stránka jiný účel, pak by zřejmě na dotaz [ubytování jizerské hory] měla být optimalizovaná jiná stránka.
LudekBrno
Profil
Já jsem se na Seznamu posunul skokově vpřed pár dní poté, co jsem vyhodil téměř všechny výměnné odkazy :-) Tedy řekl bych, že Seznam je vůbec nemá rád, dokonce ještě méně, než google.
morca
Profil
Marku, máš pravdu tahle možnost mě vůbec nenapadla. Sakra, jenom mě štve, že jsem stránky zaregistroval na různých webech (www.ubytovani.cz, www.turistik.cz ....) a pokud budu chtít optimalizovat na jinou stránku, pak budu muset změnit odkazy na všech těchto webech ...

Čím víc nad tím ale přemýšlím, asi bych se měl odhodlat k překopání webu, protože spíše negativní ohlasy na vzhled webu mám od více lidí ... :-( Jenom pořád nevím, jestli ty aktuality mám dát jinam než na hlavní stránku, možná je to matoucí úvodní stránka by asi měla být pouze o ubytování ..., co Vy na to?

Luďku, můžu se zeptat, kolik výměnných odkazů ti zůstalo?
morca
Profil
Ludku, zadal jsem na seznamu: "ubytování Šumava" a podíval jsme se na stránku na první straně: http://www.apartmanysumava.com/. Když se na ní podíváš, tak ve sloupci v levé straně jsou desítky odkazů ......

V každém případě jsme z mého webu některé odkazy smazal a uvidíme ...
LudekBrno
Profil
morca:
Luďku, můžu se zeptat, kolik výměnných odkazů ti zůstalo?
1, slovy jeden :-) A to jen proto, že to mám dohodnuto s kamarádem, který spravuje onen druhý web, jinak by šel pryč i ten. Kromě toho jednoho nemám žádný výměnný odkaz. Ony vyhledávače velmi snadno poznají, jestli se jedná o tématický odkaz nebo jen dvoustrannou výměnu bez tématického významu, tedy bez užitku pro návštěvníky.
morca
Profil
Děkuju Vám za podněty dal jsem na Vaše (a dalších ..) výtky a stránku jsem přepracoval (www.vilajosefina.cz).

Chtěl bych Vás požádat o Váš názor, jestli jsou lepší než ty předešlé a jestli se Vám z pohledu optimalizace zdají OK, nebo se Vám něco nelíbí (jestli se Vám něco líbí, tak to také můžete napsat ... :-))

Pořád přemýšlím nad tím, proč mě SEZNAM sesadil z druhé strany na jedenáctou. Luděk psal o zpětných odkazech, ale když jsem byl na té druhé straně, tak jsem tam zpětné odkazy také měl (asi 24, teď jich mám víc a když o tom píši, tak to vyzkouším zredukovat třeba na dvacet).

Moc díky za reakce

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0